Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zauroczenia i zniesmaczenia Cro czyli uwagi debiutanta

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
keraj
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 18.06.2006
Zauroczenia i zniesmaczenia Cro czyli uwagi debiutanta

Nieprzeczytany postnapisał(a) keraj » 29.08.2006 22:35

Witam

W tym roku miałem przyjemność spędzić tydzień (tylko !) w okolicach Zadaru. Jako debiutant podzielę się z wami moimi uwagami czyli plusy i minusy CRO

To co mnie zauroczyło

- krajobrazy - dla nich warto było pokonać ponad 1000 km

- drogi i autostrady - warte tych pieniędzy, wiedziałem za co płacę, myślę że można wysłać tam naszych "budowniczych" aby zobaczyli jak w o niebo gorszym terenie budować drogi

- NP KRKA - piękne i warte zobaczenia

- NP PLITVICE - piękne i warte zobaczenia

- NP KORNATI - przepiękne, szczególnie kąpiel w uroczej zatoczce i skoki ze statku do wody

- ZADAR - ciekawa architektura, fajny klimat, świetny pomysł z Morskimi Organami

- ograniczona ilość płatnych parkingów - w Polsce wystarczy mieć palc 10X10 metra w pobliżu portu, mola itp i można tłuc kasę na turystach - vide Kołobrzeg

To co mnie zniesmaczyło

- CENY i nie mam na myśli cen za bilety i innych atrakcji chodzi mi o ceny żywności, owoców -koszmar

- chorwackie radio - zero normalnej muzyki, na każdej częstotliwości muzyka folk lub lubowa - zero eropejskiego czy amerykańskiego rocka - nic

- tłum ludzi w PLITVICACH - czułem się jak na Krupówkach w trakcie pucharu świata w skokach, w autobusie siedziałem komuś na głowie

to tyle

więcej plusów jak minusów dlatego pojadę tam jeszcze
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.08.2006 23:37

Oj Keraj radia jedziesz do Chorwacji słuchać :?: A jak już bez europejskiego i amerykańskiego rocka nie możesz wytrzymać bierz parę płyt,zapuść z odtwarzacza i po problemie :lol:
Pozdrav.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 30.08.2006 08:22

keraj napisał(a):, w autobusie siedziałem komuś na głowie


..... byś się wstydził. Co teraz o Nas pomyślą ??
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 30.08.2006 08:27

Z tym radiem to swieta racja!!! Albo pogadanki albo miejscowe przeboje, nie kazdmu musi to sie podobac;)
Jeszcze rok czy dwa temu byla stacja nadajaca "normalna" muze, nazwala sie Open Radio/Otwiereno Radio ale w tym roku juz go nie namierzylem:(
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 30.08.2006 08:34

A ja tam lubię ich lokalne stacje bardzo bardzo
zwłaszcza kiedy w co drugiej...gdzie tam w każdej :wink:
piosence słowo... ljubav , dalmacija, more .....
każdy zakręcony wie o co chodzi :wink:
lui
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lui » 30.08.2006 08:51

A ja zaliczam na plus brak europejskiego i amerykańskiego rocka w chorwackim radiu (choć czasami coś się trafiło). Wreszcie można było posłuchać czegoś nowego i innego. Ach te góry, morze i w radiu cicho grające chorwackie kawałki.... Oj rozmarzyłam się, a nastepny urlop dopiero za rok :cry:
pepe1969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 25.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe1969 » 30.08.2006 09:20

Radio tragedia. Zgadzam się.
W Chorwacji nawet nie zakładałem panelu.
Można tego folka posłuchać. ALE NON-STOP TO PRZESADA!!!
Tylko w okolicach Zadaru była jakaś "normalna stacja"
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 30.08.2006 11:44

Muzyka chorwacka jest przecudna. :D
W domu mam kilka płyt z cromuzyką i często jej słucham, mając w oczach przepiękne widoki i ten k=niepowtarzalny klimat. Od razu lepiej się czuję.
Pozdrawiam
Fluktus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 15.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fluktus » 30.08.2006 11:45

:lol: :lol: :lol: Śmieszny ten tekst o zniesmaczeniu. Jest takie fajne przysłowie: "kiedy jesteś w Rzymie rób jak Rzymianie" być może nie wszyscy w Europie dostają spazmów zachwytu słysząc amerykański rock :lol: :lol:.
Co do cen hmmmm stara śpiewka dla Niemców chyba niezbyt drogo ....
A tłok :lol: :lol: :lol: po części każdy tworzy sam, swoją obecnością, więc pierwszy raz słysze żeby ktoś był częściowo sam sobą zniesmaczony heheheheh :lol: :lol:
kasiafu
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiafu » 30.08.2006 12:07

a ja tam wolę BIJELO DUGME :wink: :lol:
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 30.08.2006 12:16

a ja tam wolę BIJELO DUGME


a ja wolę jak nie pada :devil:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 30.08.2006 17:40

keraj napisał(a):zero eropejskiego czy amerykańskiego rocka

W polskim radiu tez jest prawie zero rocka - europejskiego, amerykanskiego czy jakiegokolwiek innego. Do niedawna prawdziwy rock byl w BIS-ce po polnocy ale sie kaczorom nie spodobal i juz nie ma. Bo to co wszyscy graja to z rockiem ma malo wspolnego :)
W Chorwacji, jak i gdziekolwiek indziej, chetnie slucham miejscowych rzeczy. Na Otvoreni Radio tez trafilem i czesto sluchalem jadac Jadranka :)
kasiafu napisał(a):a ja tam wolę BIJELO DUGME ;) :lol:

no to mamy cos wspolnego :D
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 30.08.2006 17:44

zawodowiec napisał(a):
keraj napisał(a):zero eropejskiego czy amerykańskiego rocka

W polskim radiu tez jest prawie zero rocka - europejskiego, amerykanskiego czy jakiegokolwiek innego. Do niedawna prawdziwy rock byl w BIS-ce po polnocy ale sie kaczorom nie spodobal i juz nie ma. Bo to co wszyscy graja to z rockiem ma malo wspolnego :)
W Chorwacji, jak i gdziekolwiek indziej, chetnie slucham miejscowych rzeczy. Na Otvoreni Radio tez trafilem i czesto sluchalem jadac Jadranka :)
kasiafu napisał(a):a ja tam wolę BIJELO DUGME ;) :lol:

no to mamy cos wspolnego :D


normalnie uwierz mi , że macie coś jeszcze, ale o tym może już kasiafu
niech opowie :wink:
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 30.08.2006 18:28

:D A hoy z tratwy Waldek - jeżeli rock to normalka to pozostałe gatunki ???muzyki - podaję stronkę :www.rokoteka.com
kasiafu
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiafu » 30.08.2006 23:43

Japona napisał(a):
a ja tam wolę BIJELO DUGME


a ja wolę jak nie pada :devil:


Znaš Japona da danas je kišilo i sutra če, kaže radio
Loše vrijeme za nas rajske ptice,
Malo slatkog šećera za vene...
8) :lol:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Zauroczenia i zniesmaczenia Cro czyli uwagi debiutanta
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone