Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zatoka Kvarner - nasze miejsce w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013
Zatoka Kvarner - nasze miejsce w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 25.06.2013 11:28

No i udało się. Wróciliśmy :) Zupełnie spontanicznie celem naszej drogi okazała się Crikvenica. Zapraszam na https://motoskwer.wordpress.com/category/chorwacja/ - całkiem obszerny opis :) Jeśli finanse dopiszą, wracamy za rok :)
Ostatnio edytowano 20.05.2016 12:32 przez Sroqraf, łącznie edytowano 1 raz
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 25.06.2013 11:43

Fajna relacja, ładne zdjęcia. Też lubię Kvarner. Poczytać powinny osoby uważające, że chorwackie wybrzeże zaczyna się gdzieś poniżej Zadaru! Pozdrawiam Tomek
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 25.06.2013 14:07

Fajniej byłoby żeby relacja była na stronach CRO.PL

:papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.06.2013 15:31

Relacja fajna, ale tak jak wyżej Artur napisał - przydałoby się gdyby była na Cro.pli :D
Pozdrawiam
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 25.06.2013 17:03

Nie wiem jaką trasę przeszliście po Plitwicach ale jeżeli takie widoki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

są dla Ciebie "zwyczajne" a całe Plitwice to ściema marketingowa to doprawdy ręce opadają :| Jak to określiłeś parę stawów połączonych wodospadami .... :oops:

Jeziora Plitwickie to uznany cud natury wpisany na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO .

Swoją drogą muszę się wybrać na to jezioro koło Czarnkowa do którego porównujesz Plitwice może tam znajdę tak piękną turkusową wodę ??

A co Kwarneru , ma swoje plusy ale bledną one w porównaniu z Dalmacja przyjnajmniej wg. mnie
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 26.06.2013 09:02

Być może kolejna wyprawa będzie miała swój finał bardziej na południe, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Co do jezior, kompletnie nie zrobiły na mnie wrażenia. Być może to moja ignorancja, ale znacznie bardziej podobały mi się czeskie Skalne Miasta. Na szczęście każdy z nas jest inny - dlatego świat jest taki kolorowy.
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 26.06.2013 09:08

agata26061 napisał(a):Relacja fajna, ale tak jak wyżej Artur napisał - przydałoby się gdyby była na Cro.pli :D
Pozdrawiam



zgadzam się relacja super ale szkoda że nie na Cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 09:48

Cytuję :

Trzeci dzień zwiedzania to największy zawód w Chorwacji. Jeziora Plitwickie, po mistrzowsku sprzedany przez marketingowców kompleks stawów z paroma wodospadami. Tym bardziej zastanawiają mnie przeważające pozytywne opinie dotyczące tego miejsca. Mam wrażenie, że w przypadku Jezior Plitwickich działa efekt kuli śnieżnej, a każda pochlebna opinia wymusza kolejną. Na mnie jeziora zrobiły wrażenie podobne do … wizyty nad jeziorem w Lubaszu w okolicy Czarnkowa (WLKP). Impreza kosztuje 110KUN od osoby + 7KUN za 1h parkingu + koszt dojazdu ok 130km w jedną stronę od mojego miejsca pobytu. Pieniądze utopione w stawie. Post factum przeczytałem opinię, której autor porównuje turystów do owiec pędzonych na to pastwisko przez sprytnych marketingowców. Niestety i my znaleźliśmy się w tym stadzie. Żal ściska szlachetne
zakończenie pleców, ale co tam... Chorwa jest super


To twoje zdjęcie z Plitwic:
Obrazek
A to twoje jezioro Lubasz:
Obrazek

Zarąbiste podobieństwo
Facet, zanim coś napiszesz, to się zastanów :wink: :!: :?:
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 26.06.2013 10:27

Srograf, chyba wiesz o tym, że na tym forum lepiej nic co nie jest zachwytem na temat Chorwacji lub czegoś chorwackiego nie wpisywać, bo można się narazić na ostre komentarze. Dla mnie, jak pisałem Twoja relacja jest fajna a trochę własnego zdania "pod prąd" jak najbardziej się przyda. Odnoszę wrażenie, że na tym forum nawet chwalenie rejonu Kvarner vs. Dalmacja może nie przypaść do gustu.
Niestety Plitvice obok swojej urody, to również wielka komercja, którą nie każdy musi lubić. W BiH widziałem zjawiska krajobrazowe chyba równie ciekawe bez tłumów wokół i biletów wstępu. Ponadto polecam wodospady w Slunj - za darmo i sympatycznie np. na śniadanie w miłych okolicznościach przyrody, rano pusto bez ludzi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 10:55

W jaki sposób komercja w Plitwicach niszczy wodospody i jeziora :!: :?:

Mam wrażenie, że główny powód rozczarowania nielicznych osób Plitwicami jest całkiem prozaiczny,czyli słone bilety wstępu :wink:

Oczywiście, że są także inne, piękna miejsca, ale Plitwice są wyjątkowe.
I nie chodzi tu o lubienie lub nielubienie Chorwacji, tylko o stwierdzenie faktu :roll:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 26.06.2013 11:27

Świetna relacja,napisana z humorem ,gratulacje:)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 26.06.2013 13:31

Jezior Plitvickich w żaden sposób nie można porównywać z innymi miejscami, może ewentualnie z parkiem KRKa.
Co do twojej oceny tego miejsca, jak najbardziej masz do tego prawo, nawet jeżeli wypowiadasz się negatywnie o nim.

Ja osobiście jechałem do Plitvic z Trogiru i nie żałuję!

8) :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 14:09

Właśnie, Plitwice są wyjątkowe i pisanie, że jakieś jezioro na północy Polski jest do nich podobne,
jest nieporozumieniem :roll:

Podobać się nie musi.
Chociaż jak pewne miejsca na świecie się komuś nie podobają, to jest to dziwne :wink:
Np. kiedyś znajomy na moście Karola w Pradze, miejscu tak wyjątkowym jak Plitwice,
z cudnym widokiem na Hradczany,
powiedział" wiysz, mi sie tu ganc nie podobo, tela starych chałp, a ludzie ni majóm kaj miyszkać. Jo by to wszistko wyburził i nastawioł bloki jako u nos w Siymianowicach" :roll:
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 26.06.2013 14:18

A może dziwne jest to, że komuś wydaje się dziwne, że komuś z kolei coś nie musi się podobać!
Niech żyje wolność!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 14:32

TJL napisał(a):A może dziwne jest to, że komuś wydaje się dziwne, że komuś z kolei coś nie musi się podobać!
Niech żyje wolność!


Każdy ma prawo do wyrażania nawet bardzo kontrowersyjnej i dziwacznej opinii, ale nie może być zdumiony, że go za to "zjedzą" :roll:

Wolność działa w dwie strony.

A czasami mam wrażenie, że autorzy takich opinii oczekują bezwarunkowej i akceptacji oraz podziwu :wink:
Ale dowaliłem tym Plitwicom, ale im się dostało,
ładnie je wdeptałem w ziemię :wink:
Ostatnio edytowano 26.06.2013 23:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zatoka Kvarner - nasze miejsce w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone