Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zatoka Kvarner, N Dalmacja - co polecicie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tsadek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2010
Zatoka Kvarner, N Dalmacja - co polecicie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tsadek » 11.08.2012 12:04

Witam wszystkich,

Wybieramy się z Żoną i 10-miesięczną Córką do Chorwacji 01.IX na 2 tygodnie, ruszamy spod Warszawy, w drugim tygodniu mamy zabookowany namiot willowy przez SELECT CAMP na kampingu w Zatonie, a w pierwszym 01-08.IX mamy plan jechać w ciemno na kwaterę.

Dla mnie to kolejna podróż do CRO, wcześniej bazy w Rovinji, Basce Vodzie, Novalji, Podgorze, zwiedzone Pula, Porec, Zadar, Trogir, Split, Kastela, Dubrovnik, Plitvickie Jeziora, Wodospady Krka. Dla mojej Żony pierwszy raz więc wszystko będzie ciekawe lecz chciałbym też mieć coś dla siebie stąd pomysł, aby wybrać się w rejon zatoki Kvarner, gdzie jeszcze nie byłem. Wskazaniem dla tego regionu jest też względnie bliska odległość i szansa, że większość trasy zrobię podczas snu dziecka + Istria do zwiedzenia w zasięgu krótkiego wyjazdu bez potrzeby płacenia "niemieckich" cen za kwatery na samej Istrii.

Jaką miejscowość możecie polecić na ten nasz pierwszy tydzień, cenimy sobie promenadę do wieczornych spacerów, płytkie i łagodne wejście do morza (nie klif) aby móc pobrodzić z Maluszkiem, raczej miejsce z ludźmi i knajpkami niż gdzieś na pustkowiu, ale też nie centrum dyskotekowe, urokliwe miejsce z brukowanymi uliczkami i zapierającymi dech w piersiach widokami (jak np. Rovinji) wskazane :)

Myślałem o Novi Vinodolski/Crikvenica na lądzie lub Krk/Baska na wyspie Krk...
Od dawna chodzi mi też po głowie Primosten (choć to już trochę dalej) i jeśli Córka będzie w formie dołożenie tych 2h jazdy...
No i nie powiem, że nie kusi mnie jednak Makarska Riviera w Tucepi np. gdzie nie byłem jeszcze i wiem, że jest prześlicznie i nie ryzykuje zawodu estetycznego lecz byłby to już trzeci raz na Rivierze, a Krvaner, Krk ciągle nie poznane...

Co Wy na to doświadczeni Cromaniacy :)? Co polecicie, doradzicie?

Pozdrawiam,
T.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2012 14:30

A może Senj :?:
tsadek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tsadek » 11.08.2012 14:51

Przejeżdżałem przez Senji zjeżdżając z autostrady w drodze na Pag i wydało mi się wtedy portowym miasteczkiem z dość stromym zejściem do morza, a z uwagi na Córeczkę zejście musi być łagodne, coś jak na plaży w Basce Na Krk...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2012 15:04

To w takim razie Crikevnica lub Selce.
tsadek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tsadek » 11.08.2012 16:55

Selce po pożarach lipcowych może wyglądać nieciekawie, w sensie pogorzeliska na zboczach :(

Crikvenice biorę mocno pod uwagę tylko poczytawszy trochę o Krk nie wiem czy Baska nie ma ciekawszego klimatu, urokliwe stare miasto, wąskie strome uliczki, klimatyczne tawerny, góry, długa plaża...?
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 13.08.2012 00:14

Jesteśmy od wczoraj w Senj.... jeżeli cenisz to, co napisałeś:

tsadek napisał(a):.......cenimy sobie promenadę do wieczornych spacerów, płytkie i łagodne wejście do morza (nie klif) aby móc pobrodzić z Maluszkiem, raczej miejsce z ludźmi i knajpkami niż gdzieś na pustkowiu, ale też nie centrum dyskotekowe, urokliwe miejsce z brukowanymi uliczkami i zapierającymi dech w piersiach widokami (jak np. Rovinji) wskazane :)
..........
T.

...to znajdziesz tu plaże na które można podjechać parę km od Senj, i jest cudowny azyl :wink:
Obrazek
to plaża 3km od Senj, niedziela-dziś, środek dnia!
ADAMO_16
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMO_16 » 13.08.2012 06:41

Ja proponuje Baske na wyspie Krk.Plaża żwirkowa, bardzo łagodna, deptak z knajpkami oraz knajpki na plaży.Czerwiec to już po sezonie to i puściej no i taniej. A jak lubisz ciszę, to polecam dzielnice Zarok.
tsadek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tsadek » 16.08.2012 21:04

Dziękuję za odpowiedzi, poczytaliśmy, przemyśleliśmy sprawę i decyzja jest taka, że jedziemy do Baśki na Krk.
Baśką Vodą na Rivierze Makarskiej byłem zachwycony, mam nadzieję, że druga z Basiek mnie nie zawiedzie :)

Kojarzycie może z jaką ceną za dwuosobowy apartament jadąc w ciemno musimy się liczyć w pierwszej połowie września w Baśce?

W 2010 w Podgorze płaciłem bodajże 55EUR za dobę za 5-osobowy apartament jadąc w ciemno, im większy tym oczywiście taniej per capita, zastanawiam się jednak czy 30EUR za dwójkę z miejscem na łóżeczko dla naszej 10 miesięcznej Córki to realna cena? Wiem, że ceny apartamentów oferowanych w necie są zdecydowanie wyższe od tego co można zastać na miejscu dlatego się nimi nie sugeruję

Pozdrawiam,
T.
atas
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) atas » 27.08.2012 10:01

Jestem zachwycony zdjęciem jakie dodałeś, czy możesz zdradzić jak nazywa się miejscowość, w której znajduje się ta plaża, w jakim kierunku od Senj trzeba się kierować, aby się tam dostać? I czy jest w pobliżu camping?

ur-arek napisał(a):Jesteśmy od wczoraj w Senj.... jeżeli cenisz to, co napisałeś:

tsadek napisał(a):.......cenimy sobie promenadę do wieczornych spacerów, płytkie i łagodne wejście do morza (nie klif) aby móc pobrodzić z Maluszkiem, raczej miejsce z ludźmi i knajpkami niż gdzieś na pustkowiu, ale też nie centrum dyskotekowe, urokliwe miejsce z brukowanymi uliczkami i zapierającymi dech w piersiach widokami (jak np. Rovinji) wskazane :)
..........
T.

...to znajdziesz tu plaże na które można podjechać parę km od Senj, i jest cudowny azyl :wink:
Obrazek
to plaża 3km od Senj, niedziela-dziś, środek dnia!

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zatoka Kvarner, N Dalmacja - co polecicie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone