Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zasady tworzenia FAQ czyli FAQ do FAQ :)

Zaglądnij tu zanim zadasz pytanie. Być może temat był już omawiany i odpowiedź na Twoje pytanie już tu jest.
[W FAQ mogą pisać tylko osoby uprawnione. Jeśli chcesz dołączyć do grupy redaktorów FAQ skontaktuj się z adminem.]
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005
Zasady tworzenia FAQ czyli FAQ do FAQ :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 05.12.2007 23:41

Wyciągam na wierzch to co zostało już przedyskutowane i ustalone tutaj, żeby było pod ręką.

1. Prawo zakładania nowych tematów w dziale FAQ mają tylko redaktorzy tematów, natomiast każdy zarejestrowany forumowicz może dopisywać podpowiedzi dla "redaktora".

2. Redaktor tematu przykładowo o trasie przez Austrię zakłada temat "Trasa przez Austrię i Słowenię" i tam umieszcza linki do odpowiednich postów na forum, własne komentarze i wszystko co uzna za stosowne. Potem w miarę przybywania informacji ten pierwszy post będzie zmieniany tak jak robi to a_to_ja w kalendarzu wyjazdowym.

3. W innych działach przyklejamy jeden post o tytule np: "Przeczytaj zanim zadasz pytanie" i tam umieszczamy linki do odpowiednich tematów w FAQ.

4. Umawiamy się, że w dziale FAQ nie ma żadnych postów nie na temat, tylko opracowania autorskie redaktorów i podpowiedzi innych użytkowników. Wszystko inne wycinamy równo z glebą.

Moim zdaniem najistotniejszy jest punkt 2. Do pierwszego postu w wątku redaktor tematu przepisuje lub wkleja cytaty z informacjami z pozostałych postów ale też linki lub cytaty do innych postów na forum albo poza forum.
Najważniejsze jest to, żeby nowicjusz miał już w pierwszym poście prawie wszystko i nie musiał czytać dalej, bo tematy w FAQ też kiedyś zrobią się bardzo obszerne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W tej chwili Szanownymi Redaktorami są: Niezawodny, Piotrek_B, Rysio, FUX , Janusz Bajcer, Maciek1956, Haweł, Lider16, AndrzejJ, MorskiPas, Plumek, MKB, Crokuski, Wojan.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chętnych do wpółpracy proszę o zgłaszanie się tutaj.
Ostatnio edytowano 19.05.2009 07:34 przez Morski Pas, łącznie edytowano 9 razy
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.01.2008 23:11

Adminie 1, czy redaktorzy mają prawo do zamykania tematów :?:

TU jest wyjaśnienie.

Czy tylko Administratorzy?

Pozdrawiam :D :wink:
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 14.01.2008 20:52

Redaktorzy nie mogą zamykać tematów. Przykład, który podałeś jest w dziale "Apartamenty, hotele, pokoje" a to co jest napisane dwa posty wyżej dotyczy tylko działu FAQ. W innych działach staramy się jak najmniej ograniczać wolność wypowiedzi mimo, że czasem robi się bałagan.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.03.2008 15:07

Uprzejmie proszę o zrobienie porządku w moich dotychczasowych 4 wątkach w FAQ, dotyczących regionów i miejscowości, a mianowicie o wykasowanie podpowiedzi forumowiczów, gdyż linki porzez nich podane zostały przeze mnie zweryfikowane i umieszczone w pierwszysch postach :)

Chodzi mi o te wątki:

ISTRIA

KVARNER

DALMACJA PÓŁNOCNA

DALMACJA ŚRODKOWA

Proszę nie usuwać korespondencji do forumowiczów z prośbą o pisanie i podawanie namiarów!
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 05.03.2008 14:41

Zrobione.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.03.2008 15:20

admin1 napisał(a):Zrobione.


kuję ;)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.04.2008 09:34

Szanowny Adminie:wink:

Poruszę dość ważną kwestię: część zawartości FAQ okraszona jest obrazkami (zdjęcia/mapy/plany) wrzuconymi na różne serwery (np. ja wrzucam na imageshack'a); co jakiś czas serwery są czyszczone z zawartości. Proponuję zastanowić się jak uchronić dla potomności nasze opracowania: bez dokumentacji 'obrazkowej' stracą na wartości, a wiadomo że jeden obrazek mówi więcej niż 1000 słów :wink:
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007
oparcowałam temat - jak go tu zamieścić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 13.05.2008 12:27

Witam Adminie
opracowałam temat - wyjazd na Chorwację z dziecmi
jak i kiedy jechać, dokąd, co zabrać, apteczka, i inne informacje
jak go wrzucić do działu FAQ? dostaję komunikat że Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą pisać tematy na tym forum
??
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005
Re: oparcowałam temat - jak go tu zamieścić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 13.05.2008 18:28

MKB napisał(a):Witam Adminie
opracowałam temat - wyjazd na Chorwację z dziecmi
jak i kiedy jechać, dokąd, co zabrać, apteczka, i inne informacje
jak go wrzucić do działu FAQ? dostaję komunikat że Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą pisać tematy na tym forum
??


Dopisałem Cię do grona Redaktorów. Już możesz zakładać nowe tematy w dziale FAQ.

Dziękuję
a1
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: oparcowałam temat - jak go tu zamieścić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 13.05.2008 18:34

admin1 napisał(a):Dopisałem Cię do grona Redaktorów. Już możesz zakładać nowe tematy w dziale FAQ.


Czy powstał jakiś pomysł jak zachować dokumentację zdjęciową FAQ na serwerach zdjęciowych dla potomnych - niedługo mapki, zdjęcia, opracowania graficzne zaczną znikać z FAQ :cry:
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005
Re: oparcowałam temat - jak go tu zamieścić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 13.05.2008 18:53

el_guapo napisał(a):
admin1 napisał(a):Dopisałem Cię do grona Redaktorów. Już możesz zakładać nowe tematy w dziale FAQ.


Czy powstał jakiś pomysł jak zachować dokumentację zdjęciową FAQ na serwerach zdjęciowych dla potomnych - niedługo mapki, zdjęcia, opracowania graficzne zaczną znikać z FAQ :cry:


Zdjęcia i grafiki autorskie mogę umieścić na serwerze cro.pl jeśli ich autorzy wyrażą zgodę. Materiały znalezione w sieci można tylko linkować.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: oparcowałam temat - jak go tu zamieścić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 14.05.2008 08:15

admin1 napisał(a):Zdjęcia i grafiki autorskie mogę umieścić na serwerze cro.pl jeśli ich autorzy wyrażą zgodę. Materiały znalezione w sieci można tylko linkować.


No to będzie problem, bo część opracowań jest ściągniętymi z internetu mapkami wyedytowanymi w warunkach domowych; nie podpadają pod żadną kategorię.
Tak czy inaczej JA wyrażam zgodę na zamieszczenie zdjęć/map/publikacji w których maczałem palce na serwerze cro.pl dla potomnych :lol:
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.07.2008 18:18

A dlaczego klikajac na temat: "Notatnik moderatorow" pojawia sie tylko napis, iz temat lub post nieistnieje?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.07.2008 19:51

Jest dostępny wyłącznie dla Admina i modów i w sumie same pierdoły w nim są :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2008 19:58

Czyli takie: "między nami modusami" :D
Następna strona

Powrót do FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania



cron
Zasady tworzenia FAQ czyli FAQ do FAQ :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone