Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zarobki w Chorwacji i krajach tranzytowych.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Zarobki w Chorwacji i krajach tranzytowych.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 27.02.2011 08:30

Bardzo ciekawi mnie kwestia wysokości zarobków w krajach, które pokonujemy w czasie naszych podróży. Będzie to jakiś wyznacznik tego jak dalece szalejemy podczas wakacji :)
Proszę o aktualne dane na ten temat.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 27.02.2011 14:54

didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 27.02.2011 15:08

Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 27.02.2011 18:00

Nie o to mi chodziło...

Może ktoś zna przeciętne zarobki w walucie tubylczej, nie tylko w euro.

Np. znalazłem coś takiego Węgry

Średnie wynagrodzenie na Węgrzech wynosi 216,1 tys. forintów, czyli ok. 800 euro (1 euro = ok. 270 forintów). Płaca minimalna od stycznia 2010 wynosi 73,5 tys. forintów.

Poprawiło się tam w takim razie...

Gdy napisałem koledze, że mam zamiar zabrać na tydzień pobytu 100.000 forintów, napisał mi , że to bardzo dużo, a okazuje się że wcale nie aż tak...

to dane z poczatku 2010 r.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 28.02.2011 01:06

też sie przyłączam do tematu. Też się zastanawiałem czy dla Chorwata, przykład: obiad dla czterech osób za 300kn to dużo czy mało, jaka jest średnia płaca. Dla przykładu w Bangladeszu za 1euro~100tak (taka- waluta w Bangladeszu) można jeździć pół dnia rykszą :)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 08.03.2011 10:25

Bahama napisał(a):Gdy napisałem koledze, że mam zamiar zabrać na tydzień pobytu 100.000 forintów, napisał mi , że to bardzo dużo, a okazuje się że wcale nie aż tak...

to dane z poczatku 2010 r.


100 tys Forintów to ok 1450 zł więc wcale nie tak mało, a wydając tyle w tydzień wychodzi ponad 6000 miesięcznie.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.03.2011 11:17

Bahama napisał(a):Nie o to mi chodziło...
Może ktoś zna przeciętne zarobki w walucie tubylczej, nie tylko w euro.

?
Didik podal link do tematu, w którym ja sama wrzucałam link do średnich zarobów Chorwatów (w kunach).. co prawda dane z końca 2009 roku..ale nie wiele się zmieniło od tego czasu; raczej wzrosło bezrobocie niż wynagrodzenia.
tu dane z 2010 r...
Komentarz pod spodem: "prosijek place nije realno mijerilo ,,, zato sto 70% ljudi je ispod tog prosijeka ..."
czyli
Średnia nie jest żadną miarą, ponieważ 70% ludzi znajduje się poniżej tej średniej.

Wiadomo, jak to z tymi średnimi wynagrodzeniami jest....
P.S. Niektórzy jeżdżą przez Słowenię..
tu średnie słoweńskie wynagrodzenia w sierpniu 2010 r.
Pozdrawiam
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 11.03.2011 23:38

Witam
Z tego co wiem to moja znajoma Chorwatka nauczycielka dwoch jezykow obcych w PANSTWOWEJ szkole 1300 euro i duza pomoc socjalna od panstwa w Polsce (to samo stanowisko) marzenie scietej glowy.
Tak wiec jakby nie rozpatrywac tej kwesti polacy sa strasznie dy...ni przez swoj rzad i to jest smutne. Nie ma co sie pozniej dziwic (okres wakacyjny) ze jada z wlasnymi konserwami. (nie wszyscy)
Pozdrav
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.03.2011 15:16

O nauczycielach (a raczej ich wynagrodzeniach) w hr już gdzieś pisałam, że faktycznie ich polscy koledzy mogą im tylko pozazdrościć..Ale to jeden z nielicznych (na palcach jednej ręki policzyć) pozytywnych w porównaniu do RP "casusów" (nawiasem mówiąc całkiem niedawo pojawił się pomysł, by im zabrać, żeby móc dać innym... przycichło,. bo zrobił się szum w środowiskach nauczycielskich; ale jestem przekonana, że "temat" jeszcze wróci) ...
Baco masz naprawdę obraz niepełny i wybórczą optykę...

Zapraszam do lektury na temat, w jakim stopniu płace w RH pokrywają przeciętne koszty utrzymania chorwackich obywateli (ile kosztuje życie w Chorwacji i jak to się ma do tego, ile zarabieją jej obywatele)
tu
P.S. Gdybyś się tu przeprowadził, szybciutko zmienił byś zdanie...
Pozdrawiam
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 12.03.2011 19:25

To skąd tak wysokie ceny w sklepach czy tylko windowane są w sezonie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.03.2011 20:03

matrix02 napisał(a):To skąd tak wysokie ceny w sklepach czy tylko windowane są w sezonie?

Ceny w sklepach są takie same przez cały rok.
tu możesz przejrzeć sobie, jak to wygląda w jednej z najpopularniejszych sieci...
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 12.03.2011 22:21

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):O nauczycielach (a raczej ich wynagrodzeniach) w hr już gdzieś pisałam, że faktycznie ich polscy koledzy mogą im tylko pozazdrościć..Ale to jeden z nielicznych (na palcach jednej ręki policzyć) pozytywnych w porównaniu do RP "casusów" (nawiasem mówiąc całkiem niedawo pojawił się pomysł, by im zabrać, żeby móc dać innym... przycichło,. bo zrobił się szum w środowiskach nauczycielskich; ale jestem przekonana, że "temat" jeszcze wróci) ...
Baco masz naprawdę obraz niepełny i wybórczą optykę...

Zapraszam do lektury na temat, w jakim stopniu płace w RH pokrywają przeciętne koszty utrzymania chorwackich obywateli (ile kosztuje życie w Chorwacji i jak to się ma do tego, ile zarabieją jej obywatele)
tu
P.S. Gdybyś się tu przeprowadził, szybciutko zmienił byś zdanie...
Pozdrawiam

Czyli reasumujac wszedzie dobrze gdzie nas nie ma:))
No coz mam szczescie ze tam gdzie jezdze od 1998r i ci z ktorymi utrzymuje kontakty od lat sa dobrze sytuowani.
Ale prywatnie zycze calej Hrvatskiej szczescia zdrowia i pieniedzy.
Pozdrav

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Zarobki w Chorwacji i krajach tranzytowych.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone