Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zapach lawendy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 12.10.2009 22:54

Witam Was !!!
Zdjęcia zrobiły na mnie wrażenie, szczególnie Twoi chłopcy pod wodą. :D
Mam nadzieję, że też takie kiedyś będę miała. Niestety w tym roku nam się udało, a przygotowani byliśmy....
A tych Waszych planów to jestem niezmiernie ciekawa. Ale znając Was pewnie to będzie może Brać - kolejna wyspa do spenetrowania i dalej na południe.....
8)
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 13.10.2009 10:49

Mdziumko, relacja super, przekazałaś w niej wiele wiadomości i ciekawostek dla początkujących Cromaniaków. Z Hvaru poznałam jedynie Jelsę (i to bardzo, bardzo pobieżnie), ale po wędrówce zaproponowanej przez Ciebie, nabrałam ochoty na bliższe poznanie wyspy.

Pozdrawiam :papa:
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 13.10.2009 21:07

Interseal napisał(a):
Pierwsze i ostatnie zdjęcie z tych podwodnych są super.


To zupełny przypadek. Nie mamy żadnego doświadczenia w podwodnym fotografowaniu :oops: . Tym bardziej mnie cieszy, że się podobały :P


maslinka napisał(a):To znaczy gdzie dokładnie :?: Która wyspa tym razem (wiem, że wolicie "wakacje wyspiarskie" od "lądowych"


W następnym roku będzie to również Hvar. Tym razem jedziemy tylko we dwoje :wink: i będziemy delektować się smakiem wyspy 8) . To będzie prawie jak nasz drugi miesiąc miodowyObrazek

Ania W napisał(a):Zdjęcia zrobiły na mnie wrażenie, szczególnie Twoi chłopcy pod wodą. :D


Ci chłopcy, to Svibanj i Filip :lol: . Piotrka w tym roku z nami nie było

Ania W napisał(a):A tych Waszych planów to jestem niezmiernie ciekawa. Ale znając Was pewnie to będzie może Brać - kolejna wyspa do spenetrowania i dalej na południe.....


Niestety, nie będzie to Brač :cry: . Jeszcze nie w tym roku. Kiedyś na pewno tam dotrzemy.
Najbardziej ciągnie mnie jednak na Pag i muszę coś wymyślić, żeby zaciągnąć tam męża. Może go spiję i zwiążę:wink: ? No tak, ale po pierwsze on nie pije, a po drugie będę musiała wtedy wynająć kierowcę Obrazek. Dam radę... :wink:

sroczka66 napisał(a):Z Hvaru poznałam jedynie Jelsę (i to bardzo, bardzo pobieżnie), ale po wędrówce zaproponowanej przez Ciebie, nabrałam ochoty na bliższe poznanie wyspy.


Zdecydowanie polecam :!:


I tym sposobem kolejna relacja napisana Mdziumką dobiegła końca
Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.10.2009 08:06

Dzię-ku-je-my :wink:
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 14.10.2009 08:49

Mdziumka napisał(a):...Tym razem jedziemy tylko we dwoje :wink: i będziemy delektować się smakiem wyspy 8) . To będzie prawie jak nasz drugi miesiąc miodowyObrazek ...Może go spiję i zwiążę:wink: ?


...no i co z tego,że może troche wyrwane z kontekstu :D ale ile niesie ze sobą obietnic :D :D :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.10.2009 11:25

SVIBANJ napisał(a):
Mdziumka napisał(a):...Tym razem jedziemy tylko we dwoje :wink: i będziemy delektować się smakiem wyspy 8) . To będzie prawie jak nasz drugi miesiąc miodowyObrazek ...Może go spiję i zwiążę:wink: ?


...no i co z tego,że może troche wyrwane z kontekstu :D ale ile niesie ze sobą obietnic :D :D :D


Zazdrośnik. Chciałbyś mieć taką żonę ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 14.10.2009 17:14

JacYamaha napisał(a):
SVIBANJ napisał(a):
Mdziumka napisał(a):...Tym razem jedziemy tylko we dwoje :wink: i będziemy delektować się smakiem wyspy 8) . To będzie prawie jak nasz drugi miesiąc miodowyObrazek ...Może go spiję i zwiążę:wink: ?


...no i co z tego,że może troche wyrwane z kontekstu :D ale ile niesie ze sobą obietnic :D :D :D


Zazdrośnik. Chciałbyś mieć taką żonę ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Zazdrośnik ? Pewnie trochę masz rację, ale wierzę,że jestem o Mdziumkę zazdrosny umiarkowanie i w sposób cywilizowany :D

Natomiast całkowicie i bez zastrzeżeń przyznaję,że zawsze chciałem mieć taka żonę i radość mnie z tego powodu ogarnia niezmierna :D :D :D
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 18.11.2009 10:33

Mdziumka napisał(a):
Tymona napisał(a): A swoją drogą - to te kalmary wyglądały baaardzo apetycznie :D


I takie właśnie były.Pyszne... :lol: Do Chorwacji jedziemy nie tylko po to, aby zwiedzać ale również, żeby poczuć klimat danego miejsca. A smaki i zapachy również ten klimat tworzą.
Tymona, pięknie to wszystko ujęłaś




Wstawiajcie potrawy regionalne wstawiajcie .
Sam chciałem jak najwięcej regionalnego skosztować , ale skończyło sie niestety na kalmarach mrożonych które sami na oleju smażyliśmy ...
nie było to zbyt dobre niestety ,

W Splicie jedliśmy risotto z owocami morza tez to jakieś nie za bardzo bylo więcej czuło sie oleju w smaku .

W Biogradzie jedliśmy pizze z owocami morza . to było smaczne


Obrazek




.
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 07.02.2010 15:00

zebik napisał(a):Pozdrawiam ziomalkę ze stolicy Warmii i Mazur. Relacja cool.


Co do stolicy Warmii - w pełni się zgadzam, a co do Mazur - szczerze podyskutowałabym :)
DarekDD
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekDD » 11.04.2010 13:42

Mdziumko, przepiękna relacja ,ja tez wybieram się na Hvar na camping LiLi w tym roku mam w związku tym kilka pytań : czy dojadę- przejadę przez tunel Pitve oplem vivaro 2m wys 2,2 szer z lusterkami 5 m dł,
czy na miejscu dam radę dojechać na brzeg aby zwodować ponton czy jest możliwe cumowanie pontonu do jakiejś bojki.
Jak zrozumiałem jechaliście też drogą szutrową zamiast przez tunel możesz to przybliżyć? dziękujęza pomoc
DarekDD
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekDD » 11.04.2010 13:44

Apropos regionalnych potraw, na Peljesacu jadłem własnoręcznie gotowane świeże małże
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.04.2010 14:01

DarekDD napisał(a): czy dojadę- przejadę przez tunel Pitve oplem vivaro 2m wys 2,2 szer z lusterkami 5 m dł,
[...] jechaliście też drogą szutrową zamiast przez tunel możesz to przybliżyć? dziękujęza pomoc


Mam nadzieję, że Madziumka się nie obrazi, jeśli podpowiem...parametry tunelu.
Szutrowa droga.. ale która (są dwie)? Ta nad tunelem, czy też droga Dubovica - Sv.Nedjelja?
Pozdrawiam
DarekDD
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekDD » 11.04.2010 15:58

Dzięki Pani Kasiu, dokładnie mam 197 cm wys chyba się zmieszczę....
DarekDD
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekDD » 11.04.2010 16:33

I jeszcze druga część pytania czy da się tam zwodować ponton (dojechac samochodem blisko wody) i potem cumować bojkęmogę mieć własną
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 12.04.2010 10:15

DarekDD napisał(a):Mdziumko, przepiękna relacja ,ja tez wybieram się na Hvar na camping LiLi w tym roku mam w związku tym kilka pytań : czy dojadę- przejadę przez tunel Pitve oplem vivaro 2m wys 2,2 szer z lusterkami 5 m dł,
czy na miejscu dam radę dojechać na brzeg aby zwodować ponton czy jest możliwe cumowanie pontonu do jakiejś bojki.
Jak zrozumiałem jechaliście też drogą szutrową zamiast przez tunel możesz to przybliżyć? dziękujęza pomoc


Fajnie,że zdecydowaliście się jechać do Jagodnej.To naprawdę niezwykłe miejsce :D

Parametru tunelu które podała Kasia sa jak najbardziej obowiazujące, wiec przejedziecie bez problemu.Z naszych obserwacji wynika,że w praktyce tunel ma jeszcze wieksze rozmiary , bo i śmieciarka tam kiedyś jechała i straż pożarna ...

Co do jazdy droga szutrową to tej nad tunelem zdecydowanie nie polecam.Droga jest bardzo stroma,wąska, powierzchnia drogi niestabilna a dziury jak diabli. Myslę,że mniejszym samochodem, na spokojnie w celu rekreacyjnym :D warto ja zaliczyć.Ale tyko raz :D
Ta druga droga jest w znacznie lepszym stanie, ale trzeba dołożyć sporo kilometrów :D

Ponton. Na samym campie są dwa zejścia do wody. Jedno tylko dla orłów :D a drugie bardzo cywilizowane. Zjechać sie nie da ale znieść ponton (nawet duży)można bez problemu. Od skał do wysepki przeciagnieta jest lina do której mozna przywiazać swoje pływadło.
Jeżeli nie chcesz niesić swojej łódki to jedź kilkadziesiat mertów za camp. Jest tam coś w rodzaju mini-portu, gdzie bez problemu zwodujesz każdy ponton.

Pozdrawiam w imieniu swoim i Mdziumki
Svibanj
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zapach lawendy - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone