Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrzone kontrole Czechy i Słowacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2009 13:52

Rysio napisał(a):Ja ustaliłem że w przyszłym roku Żona przez Słowację pojedzie. Jej biała gorączka nie ogarnia przy tych idiotycznych ograniczeniach :)

..i to jest "Złoty Pomysł" miesiąca...... :D :D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 25.08.2009 21:52

Przyznam szczerze, że z ta jazdą przez Słowację, to dla mnie po prostu masakra!!!!! Zdarzyło nam się już wzbogacić Skarb Państwa RS, szczęśliwie jeszcze w koronach, ale mimo wszystko bolało, był to 2006r. W tym roku trzymaliśmy się przepisów, ale zwróciłam też uwagę na miejscowych, nie przekraczali prędkości. Chyba mandaty mają niezłe, ktoś mi wspominał o 200 juro.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 21.09.2009 23:34

zawodowiec napisał(a):
- Będzie to wiadome dopiero po pierwszych rozstrzygnięciach - wyjaśnia Michał Rejniewicz. - Na razie nie wpłynęła do nas żadna sprawa o zwrot pieniędzy za niesłusznie zapłacony mandat.


I wszystko jasne! Po co tyle szumu?
Stare przysłowie mówi "kiedy wchodzisz między wrony - krakaj jak i one". Ja nie miałem obaw ponieważ wyposażyłem się we wszystko co jest wymagane. Nie kosztowało dużo. Mając na uwadze możliwy do zapłacenia mandat lub później koszty związane z dochodzeniem zwrotu tych pieniędzy - nie warto. Nic na tym nie zaoszczędzicie, a o dziwo w wielu sytuacjach zauważycie, że się przyda.
jp
Croentuzjasta
Posty: 179
Dołączył(a): 18.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jp » 21.09.2009 23:52

A ja mam odmienne zdanie. Obecne gaśnice są do rzyci. Apteczka zawierająca nożyczki 14,5 cm (bo innej długości wiadomo do niczego się nie nadają), rękawiczki, worek, nie wiedzieć czemu poprzednie apteczki nie były dobre. Dwie kamizelki, dwa trójkąty, etc. Wszystko niby ładnie pięknie dla bezpieczeństwa. Niby nic nie kosztuje, ale zawsze. Dla mnie to wymuszanie zakupów pod coraz to nowe normy, aby odpowiednie firmy miały z tego zyski i się utrzymywały na rynku. Do tego straszenie mandatem. Zalatuje totalitaryzmem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2009 09:13

jp napisał(a): Obecne gaśnice są do rzyci.

To nie gaśnice są do "rzyci" tylko przeważnie ci co nie potrafią ich prawidłowo użyć. :!:
Oczywiście zaraz będą głosy żebym spróbował ugasić płonący samochód gaśnicą, jak płonie to pomoże tylko 998 lub 112, gaśnica służy do stłumienia ognia w zarodku, i tu właśnie potrzebna jest wiedza i umiejętności jak to prawidłowo zrobić. :idea:
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.09.2009 09:35

Miecia napisał(a):Przyznam szczerze, że z ta jazdą przez Słowację, to dla mnie po prostu masakra!!!!! Zdarzyło nam się już wzbogacić Skarb Państwa RS, szczęśliwie jeszcze w koronach, ale mimo wszystko bolało, był to 2006r. W tym roku trzymaliśmy się przepisów, ale zwróciłam też uwagę na miejscowych, nie przekraczali prędkości. Chyba mandaty mają niezłe, ktoś mi wspominał o 200 juro.


masakra? z tymi ograniczeniami w ruchu miejskim to faktycznie jest przesada ale fakt, że wszyscy traktują znaki poważnie jest bardzo pozytywny.
tam jest do 80-ciu i wszyscy jadą 80 choćby na dwupasmówce. dzięki temu ruch odbywa się płynnie, nikt nie blinkuje na plecy i podejrzewam, że mają znacznie mniej ofiar na drogach.
u nas przepisy i oznaczenia to fikcja. jak jest do 80 to wszyscy zwalniają do 100, a o tym by jechać przepisowo zasadniczo nie ma mowy bo ciągle ktoś będzie ryzykownie wyprzedzał albo świecił długimi.
zupełnie mnie nie dziwi, że Czesi i Słowacy polują na naszych kierowców i zazdroszczę im tej kultury na drodze.
jp
Croentuzjasta
Posty: 179
Dołączył(a): 18.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jp » 22.09.2009 10:38

Szybka jazda nie do końca jest domeną Polaków. W Cro jakiś gówniarz tańczył za mną na drodze i mrugał długimi jak jechałem zgodnie z przepisami 80km/h na budowanej autostradzie. Po czym wyprzedził mnie na ciągłej. W drodze powrotnej na autostradzie na Słowenii i w Austrii trzymałem się tubylców jadących ponad dozwolone prędkości. A w Czechach jechałem za starą Skodą Favorit (sic!) 160 km/h na drodze szybkiego ruchu, a jak dobrze spojrzałem na granicy w Czechach można 90km/h. Faktem jest, że w terenie zabudowanym np. Austryjacy jadą dużo mądrzej i spokojniej niż Polacy, ale Chorwaci od nas nie odbiegają.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 22.09.2009 12:07

jp napisał(a):Szybka jazda nie do końca jest domeną Polaków. W Cro jakiś gówniarz tańczył za mną na drodze i mrugał długimi jak jechałem zgodnie z przepisami 80km/h na budowanej autostradzie. Po czym wyprzedził mnie na ciągłej. W drodze powrotnej na autostradzie na Słowenii i w Austrii trzymałem się tubylców jadących ponad dozwolone prędkości. A w Czechach jechałem za starą Skodą Favorit (sic!) 160 km/h na drodze szybkiego ruchu, a jak dobrze spojrzałem na granicy w Czechach można 90km/h. Faktem jest, że w terenie zabudowanym np. Austryjacy jadą dużo mądrzej i spokojniej niż Polacy, ale Chorwaci od nas nie odbiegają.


Potwierdzam - Chorwaci mają przepisy za nic. Często jeździłem krętą, ciasną i dwukierunkową Magistralą Jadrańską i to co tam się czasami działo to była zgroza. Ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania dla Chorwatów nie istnieją.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 22.09.2009 12:18

Miecia napisał(a): Chyba mandaty mają niezłe, ktoś mi wspominał o 200 juro.



Taryfikator mandatowy w Republice Słowacji.


Pozdrawiam
Rafał
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 27.11.2009 17:35

kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.12.2009 14:08

Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zaostrzone kontrole Czechy i Słowacja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone