Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrog-kto był i co poleca

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012
Zaostrog-kto był i co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 28.02.2012 23:53

W związku z zamierzonym pobytem w tej miejscowości w bieżącym roku proszę o informację o plażach polecanych przez forumowiczów bywających w Zaostrog oraz w których knajpkach można zjeść coś smacznego?Dodaję iż o w/w miejscowości przeczytałem na forum wszystko co jest napisane aczkolwiek myślę że ktoś ma jeszcze coś do dodania.Apartament mam zarezerwowany na Hrvatskih domoljuba 2-villa Palma.Może ktoś był w w/w okolicy i może mi podpowiedzieć odnośnie usytuowania kwatery.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.02.2012 11:36

Jest to mała miejscowość z pięknym kieszonkowym Klasztorem. Są w niej dwie albo trzy większe restauracje i klika knajpek. Konzum, piekarnia i sklepiki z pamiątkami. Plaże znajdziesz naprzeciwko dwóch kempingów. Szczególnie w widendy jest ona strasznie zatłoczona. Plażować też można kierując się brzegiem w przeciwną stronę do kempingów. Są tam, małe nazwijmy to klify z kieszonkowymi plażami. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie własnej łódki, która uniezależnia nas od tłoku na plaży.


Pozdrawiam smoki3
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 01.03.2012 20:10

smoki 3 a może pamiętasz okolice kwatery gdzie będę mieszkał?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 01.03.2012 20:31

forum/viewtopic.php?p=252396#252396 trochę jest tu w relacji o Zaostrogu
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 02.03.2012 19:28

Trochę o tej miejscówce znajdziesz tutaj: forum/viewtopic.php?t=29827
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 02.03.2012 20:39

Dzięki krakuscity i Aisza za odnośniki ale jak pisałem wyżej przestudiowałem już Wasze posty wcześniej.Może macie wiedzę o okolicy w której dane mi będzie zamieszkać,nie wiem czy jedno ze zdjęć krakuscity nie jest czasami w pobliżu tej kwatery.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2012 16:26

Namiarów na kwatery nie mam ponieważ jeżdżę na kempingi. Jest to miejscowość turystyczna i praktycznie w każdym domu są kwatery do wynajęcia. Nawet w największym sezonie spotkałem się z osobami szukającymi chętnych na kwatery.
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 04.03.2012 16:53

Witam.
W zeszłym roku byłem z rodziną w Zaostrogu. Miejscowość typowo turystyczna. Na miejscu wart zobaczenia klasztor z ogrodem botanicznym oraz Górny Zaostrog opuszczony przez mieszkańców w latach 60'. I tyle w temacie zabytków.
Natomiast atrakcji na wybrzeżu sporo: parasailing, skutery, banany, rejsy na Korculę, Peljesac i czort wie co jeszcze. Plaze kamieniste, woda baaardzo ciepła (sierpień) i czysta.
W centrum Konzum, drzwi obok poczta na której można wypłacic pieniądze zamiast z bankomatu którego w Zaostrogu nie ma, a obok poczty piekarnia z super pysznymi cieplutkimi prosto z pieca burkami, bułkami i innym pieczywem. Obok poczty kantor. Przy wjeździe do miasta stragan warzywno-owocowy, podobny w centrum za Konzumem.
Codziennie rankiem można kupić od rybaków świeże ryby i inne morskie stwory. Stoją oni ze skrzynkami na nabrzeżu, kilkanaście metrów od wcześniej wymienionych instytucji. Czyli wszystko jest pod nosem.
Jest oczywiscie gdzie zjeść i wypić, lody ku uciesze dziatwy na każdym kroku.
Pozdrawiam
jaachu
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaachu » 22.05.2016 18:53

Z racji tego, że w tym roku też tam będę, a i całe forum przewertowane odświeżam temat. Może ktoś w zeszłym roku był i ma chęć coś nowego napisać, na temat jakichś fajnych miejsc na miejscu. I co można też zobaczyć w pobliżu.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 22.05.2016 19:26

jaachu napisał(a):Z racji tego, że w tym roku też tam będę, a i całe forum przewertowane odświeżam temat. Może ktoś w zeszłym roku był i ma chęć coś nowego napisać, na temat jakichś fajnych miejsc na miejscu. I co można też zobaczyć w pobliżu.

Zaostrog to świetna baza do zwiedzania okolic bliższych i dalszych 8O
- dość blisko do Dubrownika (ok 100 km),
- podobnie do Splitu
- obok Drvenik a tam przeprawa promowa na Hvar
- Imotski - jeziora
- kultowa Makarska
- Biokovo i sw Jure
a w samym Zaostrogu polecam przejść się lub przejechać do górnego Zaotrogu - widoki bezcenne
Z Zaostrogu blisko też do Bośni - a tam Pocitelj, Mostar, wodospady Kravice......

Trochę o Zaostrogu ( w trzech odsłonach) jest w mojej nudnej relacji :wink:
jaachu
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaachu » 22.05.2016 19:39

Już przeczytana :-) na bieżąco, te punkty co wymieniłaś właśnie w części będą zaliczone. Myślałem że ktoś jeszcze dorzuci gdzie dobrze zjeść i ewentualnie jakąś rakije kupić.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 22.05.2016 20:01

Też atakuję Zaostrog w te wakacje. :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.05.2016 10:14

jaachu napisał(a): Myślałem że ktoś jeszcze dorzuci gdzie dobrze zjeść i ewentualnie jakąś rakije kupić.


My dość często jadaliśmy w konobie Bracera :D w sumie nam pasowało,
obok Bracery jest druga konoba- nazwy nie pamiętam - wg mnie tez ok.
Ostatnim razem trafiliśmy do knajpy przy campingu, można było w niej wykupić sobie tzw abonament.
Jedzenie dość dobre ,(my nie jesteśmy grymaśni :oczko_usmiech: )
Odbywały się w niej wieczorne koncerty na żywo, można było potańcować :mrgreen:

A co do rakiji, pogadaj z gospodarzami.
Myślę,że jeśli sami nie będą mieć , to powiedzą gdzie można kupić. :oczko_usmiech:
Abrakadabra
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abrakadabra » 06.06.2016 10:00

i ja sie wybieram do Zaostrog, pierwszy raz do HR , niepewność i ekscytacja zarazem :D musze juz zacząć coś czytać hehe
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 20.06.2016 10:16

Abrakadabra napisał(a):i ja sie wybieram do Zaostrog, pierwszy raz do HR , niepewność i ekscytacja zarazem :D musze juz zacząć coś czytać hehe

Kiedy jedziecie ? bo my 08.07.2016r
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zaostrog-kto był i co poleca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone