Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrog-kto był i co poleca

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Rogoznica czy Zaostrog

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.11.2017 23:18

Termin?

Stupin Celine jest mocno wciśnięte w zatokę. Widok masz baaardzo ograniczony. Co do wody tam, zdania są podzielone. Do starówki daleko z dziećmi.
Gdzie w Zaostrogu? Dość długi jest... Ilość ludzi na plaży zależy od terminu i fragmentu plaży. Na plus - miejscami cień, często niezłe kamyczki na plaży, no i widoki.
Ostatnio edytowano 01.11.2017 23:32 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
zuzaga
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 18.05.2015
Re: Rogoznica czy Zaostrog

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuzaga » 01.11.2017 23:32

Termin to druga połowa lipca. W Zaostrogu praktycznie na samym początku za Drvenikiem tuż przed restauracją Bracera.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Rogoznica czy Zaostrog

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.11.2017 23:49

Pod samą Bracerą plaża skromniutka i wąska, przy drodze. Zobacz na streetview. Ale już ok. 50m dalej w stronę Drvenika, tuż za niewielkim molo, zaczyna się ciekawszy zakątek:

P1180493b.JPG


Za winklem bardziej ustronne miejsca.

W drugiej połowie lipca pusto nie będzie.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Rogoznica czy Zaostrog

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 02.11.2017 00:34

Riwiera Makarska to cudowne połączenie gór i morza a więc ja wybrałbym Zaostrog. Blisko Makarska,Dubrownik,Mostar-jest tam co robić oprócz plażowania.
Sztyrlic69
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 05.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sztyrlic69 » 15.11.2017 12:43

Witam

Zwracam się z pytaniem do bywalców miejscowości Zaostrog "czy ktoś może wypoczywał w apartamentach Jakić i może podzielić się informacjami nt. przedmiotowych apartamentów ????".

Pozdrawiam
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 22.11.2017 16:02

Witam czy ktoś ma może jakieś fotki kolorowo by się zrobiło. A takie mam pytanie jak wygląda port chodzi mi o slipy do łodzi? A i jaką kwaterę polecacie może macie coś z widokiem na morze
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 03.06.2018 15:01

Czy w Zaostrog-u jest organizowany fish picnic? Nie potrafię też odnaleźć żadnej informacji na temat rejsów statkami z tej miejscowości. Czy są takowe?
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 29.07.2018 22:32

moody78 napisał(a):Czy w Zaostrog-u jest organizowany fish picnic? Nie potrafię też odnaleźć żadnej informacji na temat rejsów statkami z tej miejscowości. Czy są takowe?

W Zaostrogu przy nabrzeżu stoi pani, która reklamuje rejsy statkiem Felun Jedan http://www.felun-gradac.com/
Statek wypływa z Gradaca i zbiera pasażerów z kolejnych miejscowości: Brist, Podaca, Zaostrog, Drvenik.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 06.08.2018 20:51

t_i_t_o napisał(a):W Zaostrogu przy nabrzeżu stoi pani, która reklamuje rejsy statkiem Felun Jedan http://www.felun-gradac.com/
Statek wypływa z Gradaca i zbiera pasażerów z kolejnych miejscowości: Brist, Podaca, Zaostrog, Drvenik.


Ok. Dziękuję serdecznie.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 28.08.2018 20:07

Tak więc kończy się nasz pobyt w Zaostrogu. Gdyby ktoś to czytał to polecam restaurację Bracera. W sumie jest jedną z najdroższych tutaj, ale ich potrawy (zwłaszcza ryby) zasługują na taką cenę. Druga to pizzeria Palma. Market Ribola w centrum jest ok, ale piwko jest tańsze w Konzumie. Osobiście kupowałem pieczywo w piekarni Fino&Frisko koło Konzuma, ponieważ było do późnych godzin dostępne. Obok pizzeri Palma też jest sklep z pieczywem, śiecący pustkami. Ale zdziwiło mnie to że nigdzie w Zaostrogu nie można płacić kartą. Ogólnie wszyscy tubylcy są mili i uśmiechnięci i pomocni. Rodaków jeszcze jest sporo, ale naklejki żadnej :( Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.01.2019 22:46

moody78 napisał(a): Ale zdziwiło mnie to że nigdzie w Zaostrogu nie można płacić kartą.


Dziwne bo w Riboli bezproblemowo płaciliśmy kartą. Jedynie czego nie mogliśmy zrobić to częściowej płatności gotówką i dopłacić kartą.
My w tym roku również lecimy większą ekipa do Zaostrogu.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
ZAOSTROG

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 01.11.2019 21:06

Witam ,może ktoś był i coś pod powie planujemy tam jechać na wakacje w 2020.
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... nts-jasna/
Paweł Błąkała
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.03.2017
Zaostrog a hulajnogi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł Błąkała » 11.11.2019 18:02

Witam serdecznie.
czytałem wiele relacji z Zaostrogu, bo możliwe, że się tam wybiorę. W poprzednich latach jeździłem do Breli i zawsze braliśmy hulajnogi, którymi poruszaliśmy się promenadą aż do Baśkiej Vody. Mam pytanie. Wiele osób pisze, że można spacerować i łączyć tym spacerem sąsiednie miejscowości. Czy w Zaostrogu jest coś takiego jak promenada z w miarę dobrym podłożem, żeby zabrać hulajnogi i na dwóch kółkach zwiedzać teren?
pozdrawiam
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Zaostrog a hulajnogi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 08.01.2020 19:45

Paweł Błąkała napisał(a):Witam serdecznie.
czytałem wiele relacji z Zaostrogu, bo możliwe, że się tam wybiorę. W poprzednich latach jeździłem do Breli i zawsze braliśmy hulajnogi, którymi poruszaliśmy się promenadą aż do Baśkiej Vody. Mam pytanie. Wiele osób pisze, że można spacerować i łączyć tym spacerem sąsiednie miejscowości. Czy w Zaostrogu jest coś takiego jak promenada z w miarę dobrym podłożem, żeby zabrać hulajnogi i na dwóch kółkach zwiedzać teren?
pozdrawiam


Witaj.
Dopiero dziś wpadło mi w oko twe pytanie, ale przed wakacjami jeszcze zdążymy :lol: .
Od Zaostrogu do Podacy prowadzi szeroki asfaltowy nadmorski deptak. W 2019 jeździli po nim również na elektrycznych hulajnogach i rowerach z okolicznych wypożyczalni.
W przeciwnym kierunku jest krótki odcinek zapewne kiedyś drogi zjazdowej do Zaostrogu z Jadranki zmieniony na deptak. Nim jednak do Drvenika nie dojedziesz. Po połączeniu z Jardanką idzie się leśnym szlakiem. W 2019 była budowana nadmorska ścieżka z Dvernika do Zaostrogu. Nią jednak pewnie i po ukończenie hulajnogą nie da się jechać ponieważ jest wąska a spacerowiczów pewnie będzie wielu.

Deptak między Zaostrogiem a Podacą możesz przejść na Google street,
https://www.google.com/maps/@43.1339936 ... 6656?hl=pl
A tu odcinkek za Zaostrogiem w kierunku Drvenika.
https://www.google.com/maps/@43.1418074 ... 6656?hl=pl

Pozdrawiam.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 08.01.2020 19:55

Z zaostrogu bez problemu dostaniesz się do gradaca w 99% deptakiem nadmorskim w porannych godzinach jak nie ma ludzi możesz tam nawet monstertruckiem jeździć
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zaostrog-kto był i co poleca - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone