Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zanim zdziadziejemy: Rumunia 2011

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2011 20:43

dangol napisał(a):....
slapol napisał(a):
Co do prób kreowania się na ZDZIADZIENIE....cokolwiek to znaczy....zero tolerancji :!:
...
Aby więc mogła nastąpić kolejna rumuńska wyprawa (ale taka bardziej górska niż w tym roku!), musimy ostro wziąć się za siebie! Oprócz poprawienia sprawności fizycznej, koniecznie trzeba będzie się pozbyć kilku przeszkód "psychicznych", bo jak widać, bez tego nie ma szans i całkowite zdziadzienie stanie się faktem :wink: ...


Masz dystans do sprawy i to dobrze.... :) , ale tego powyższego DRUKOWANEGO słowa używaj jak najrzadziej, czego Ci życzę... :wink: :lol:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 29.09.2011 09:10

dangol napisał(a):Potwierdzam natężenie dziur na trasie pomiędzy Karlibabą a przełęczą Przysłop! Zresztą, wieeeeeeele innych dróg czerwonych na mapie była :roll: w stanie podobnym, chociaż bywały też odcinki tras tak gładziutkie i szerokie 8) , że wprost wymarzone do lubiących wyścigi po serpentynach :wink: .



My mamy taką obserwację, że w Rumunii nie sprawdza się zasada, że im droga czerwieńsza na mapie w tym lepszym jest stanie. Zazwyczaj było tak, że im droga mniej czerwona tym jej stan lepszy, a najlepsza była taka, której na mapie nie było (albo była ale nie w tym miejscu :roll: ).

Ja z tą Rumunią to miałam niezłą zagwostkę bo i góry by się chciało i zabytki. W końcu w tym roku postawiliśmy tylko na zabytki a góry tylko z drogi (transfogarska i nadprogramowa transalpina). Jeśli będzie następny rumuński wyjazd (a mam nadzieję, że będzie) to będzie tylko górski (no może wyciągniemy 2 dni na Deltę Dunaju, której w tym roku się nie udało - chociaż gdyby wszystko inaczej zaplanować to może by się dało ale wyszło jak wyszło i nie ma czego żałować).
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.09.2011 10:33

dangol napisał(a):...musimy ostro wziąć się za siebie! Oprócz poprawienia sprawności fizycznej, koniecznie trzeba będzie się pozbyć kilku przeszkód "psychicznych",...

O:!:
Kolejni globtrotterzy wrócili ;)
Spróbujcie poćwiczyć na miejscu, we Wrocławiu, np w listopadzie :!: :D
pzdr :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.09.2011 16:09

Aglaia napisał(a):
My mamy taką obserwację, że w Rumunii nie sprawdza się zasada, że im droga czerwieńsza na mapie w tym lepszym jest stanie. Zazwyczaj było tak, że im droga mniej czerwona tym jej stan lepszy, a najlepsza była taka, której na mapie nie było (albo była ale nie w tym miejscu :roll: )


Sporo w tym prawdy, o nie-jakości dróg czerwonych przekonaliśmy się natychmiast po wjechaniu do Rumunii. Co do wyższości nad czerwonymi dróg żółtych i tych bez koloru, to bywało różnie, ale w wielu przypadkach było :roll: dokładnie tak, jak napisałaś.


Aglaia napisał(a):
Ja z tą Rumunią to miałam niezłą zagwostkę bo i góry by się chciało i zabytki.


To dokładnie tak jak ja :wink: , z tym że malusieńką ciutkę gór też udało się wpleść. Plan "zabytkowy" ułożyłam pod siebie, ale chyba trochę przesadziłam :wink: .

A tak przy okazji, to :idea: kiedy startujesz ze swoją relacją :?:


longtom napisał(a): Spróbujcie poćwiczyć na miejscu, we Wrocławiu, np w listopadzie :!: :D


Dlaczego :o dopiero w listopadzie? Zaczynamy już w październiku :wink: :D .
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 29.09.2011 16:23

dangol napisał(a):
A tak przy okazji, to :idea: kiedy startujesz ze swoją relacją :?:



Z Rumunii jest już tyle relacji, że chyba się wstydzę :oops: , szczególnie że poruszaliśmy się dość utartymi szlakami więc zapewne powtórzyłbym to co w relacji kulkowej i Franza i tych wszystkich co Rumunię tranzytem przejechali i coś zobaczyli. Mogę się czasem gdzieś życzliwie powtrącać + ewentualnie dodać parę miejsc gdzie nikt z forumowiczów nie był albo się nie pochwalił (u nas to chyba byłaby Timisoara i przejazd drogą nr 57 wzdłuż Dunaju, plus aktualna transalpina - przynajmniej ten kawałek co go udało się przejechać).
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.09.2011 16:58

Już chociażby dla tych miejsc, które wymieniłaś, warto byłoby poczytać Twoją relację :!:
A że pozostałe miejsca utartymi szlakami? Każdy przecież odbiera te same miejsca mieco inaczej, o czym przekonałam się osobiście na naszej tegorcznej wycieczce :wink:.
Odrzuć więc wstyd, zwłaszcza że CHYBA się wstydzisz, a więc nie jest to takie pewne :lol: i zabieraj się za pisanie :D :!:

O Żelaznej Bramie też sobie myślałam, ale zupełnie nie pasowała :( do reszty trasy. Może innym razem, chociażby przy okazji jakiegoś tranzytu? Zachęć mnie :!: :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.09.2011 19:13

Zgodnie z dobrymi wzorcami 8) pojawiającymi się ostatnio w części relacji :arrow: zanim nastąpią obfitsze wspomnienia, krótka foto-zajawka
(była, ale :mrgreen: żaba ją zjadła)
Ostatnio edytowano 10.05.2015 18:32 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 29.09.2011 19:33

Mam przeczucie , że Rumunia posiada fantastyczny klimat :D
To rumuńskie '' coś '' bardzo kusi :wink:
Pozdrav ...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.09.2011 19:42

Ale mieliście super pogodę :idea:

Jak było tak ładnie w dzień, to noce pewnie były chłodne..... i stąd te pensjonaty :wink:

Trasa całkiem ambitna :D , nieskromnie stwierdzę że rozpoznaliśmy co jest na 10 obrazkach (2 z nich pokazują Słowację :cool: ).
A te górskie pozostawię do rozpoznania Wojtkowi :lol:

Pozdrawiamy i czekamy na więcej szczegółów :D
Ostatnio edytowano 29.09.2011 19:42 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 29.09.2011 19:42

Hej, dangol!

Wspaniała kompilacja obrazów, świetny patchwork :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.09.2011 00:29

Ruszyła relacja ( zajawka miodzio :D ) więc już ciekawość pobudzona . . .
Pogodę mieliśmy wymarzoną , ale ( jak zauważył Paweł ) na jednej z przełęczy gdzie spędziliśmy noc , temperatura o 4.30 spadła do 4,7 stopnia Celsjusza :wink:

Szkoda , że nie udało nam się spotkać na trasie . . . miałem nadzieję , że nastąpi to gdzieś na Transfogarskiej ( wjeżdżaliśmy na nią od północy ) . . .

Czy pokonaliście 2 000 ( ze sporym okładem :lol: ) schodów :?:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.09.2011 08:15

Jeszcze mało co na oczy widzę - dziś wróciłem z gór - ale zajawka przednia. :D

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.09.2011 10:05

mkm napisał(a): Mam przeczucie , że Rumunia posiada fantastyczny klimat :D


Przeczucie Cię nie myli :D . Jest tylko jeden szkopuł ... żeby wciągnąć się w ten klimat 8) , trzeba spędzić w aucie :roll: znacznie mniej czasu, niż na naszej wycieczce...

kulka53 napisał(a): Ale mieliście super pogodę :idea:

Jak było tak ładnie w dzień, to noce pewnie były chłodne..... i stąd te pensjonaty :wink:


piotrf napisał(a): Pogodę mieliśmy wymarzoną , ale ( jak zauważył Paweł ) na jednej z przełęczy gdzie spędziliśmy noc , temperatura o 4.30 spadła do 4,7 stopnia Celsjusza :wink:


Niebiosa były nam przychylne :D . W zasadzie tylko jedno popołudnie było do d..., burza i ulewa dokumentnie zepsuła :( plan turystyczny, w zamian wyszła opcja kulinarna :wink: .

O 4:30 spaliśmy jak niemowlęta :) , więc temperatur nie mierzyliśmy :wink: . Około 8-mej bywało jednak 8 C, więc przypuszczalnie w nocy :arrow: mniej!
Nie da się ukryć, że miało to jakieś przełożenie na pensjonaty :wink: , chociaż nie powinno :!: , bo takie temperatury wielokrotnie miewamy w letnie kaszubskie noce. Tyle, że wówczas nie ma innej opcji, wszyscy grzecznie sypiają w namiocikach :lol: .

Ciepełko i słońce w dzień, też czasem paraliżowało wyprawę... Z widocznością bywało :roll: różnie, czasem żyleta, czasem wręcz przeciwnie...

piotrf napisał(a): Szkoda , że nie udało nam się spotkać na trasie . . . miałem nadzieję , że nastąpi to gdzieś na Transfogarskiej ( wjeżdżaliśmy na nią od północy ) . . .


Również żałuję :( , zwłaszcza że rodaków spotykaliśmy niemalże co krok, a Was ani widu...
A którego dnia byliście na Transfogaraskiej :?: Wjeżdżaliśmy również od północy :) .

Acha, trzecie autko było jednak nie (jak to pisałam przed wyjazdem) jasne, lecz w ciemnym kolorze, bo jasne :? zepsuło się kapitanowi dzień przed wyruszeniem w trasę. Auto kapitanowej, nowe i w pełni sprawne, miało jednak minusy :wink: , o których będzie co nieco w szczegółach relacji....

piotrf napisał(a): Czy pokonaliście 2 000 ( ze sporym okładem :lol: ) schodów :?:


Jeśli masz na myśli :idea: te same 1480 (nie mogę potwierdzić, komu by się chciało liczyć?) schodów co ja, to tak :) !

mahadarbi napisał(a):
Wspaniała kompilacja obrazów, świetny patchwork :D


Wzorce (nawet te najlepsze :) ) wzorcami, ale coś indywidualnego :wink: wypadało w zabawkę włożyć.
Jeden dzień :arrow: jedna fota (wybrana ciutkę losowo, bo dla części dni trudno było zdecydować, jaka z nich byłaby najbardziej charakterystyczna). Przy dniach szesnastu, patchwor :D (świetne skojarzenie Aniu, ja osobiście wcześniej na to nie wpadłam :oops: , trywialnie pomyślałam o kioskowych widokówkach :lol: ) wydawał się najlepszy, bo przy tradycyjnym układzie wklejanych na forum fotek, przy oglądaniu ostatniej, te początkowe byłyby już na ekranie :roll: niewidoczne...

kulka53 napisał(a): nieskromnie stwierdzę że rozpoznaliśmy co jest na 10 obrazkach (2 z nich pokazują Słowację 8) ).


Wiedziałam, że rozpoznacie :D :!:
A co do górskich, zanim Wojtek przejrzy na oczy :wink: , mała :idea: podpowiedź.
Jedna górska jest z okolic, które dobrze znacie :) , tyle że my nie dotarliśmy tak wysoko...
Inna z kolei pochodzi z gór, które :roll: nie chciały Was ugościć, u nas też było takie zagrożenie :wink: , ale się udało :D . W pewnym sensie dzięki Wam :wink: .
Kolejna - to tylko obrzeża gór, w których :idea: mieliśmy być, jednakże tym razem to nas spotkało :? "odrzucenie"...
Jeszcze jedna : byliście blisko :) , ale skończyliście na jeziorku, zamiast wybrać się na szlaki ciut powyżej :wink: ... Tych akurat gór nie miałam w planie na pieszą wycieczkę, ale jakoś trzeba sobie było odbić :wink: niepowodzenie z poprzednimi, no i godnie wykorzystać "zaoszczędzony" dzień na planowanej objazdowej trasie...Chyba miałam przeczucie :lol: , bo w ostatniej chwili :idea: wydrukowałam sobie znaleziony w necie fragment mapy :D .

kulka53 napisał(a): czekamy na więcej szczegółów


piotrf napisał(a): Ruszyła relacja więc już ciekawość pobudzona . . .


Już mnie nosi, aby ruszyć ze szczegółami, ale:
1. Czeka jeszcze niedokończona zimowa Alta Badia!
2. Rumunia musi mi się troszkę ułożyć :wink: , a i zdjęcia trzeba powybierać, bo wszystkich wkleić nie da rady :lol: . ...
3. Cały czas :idea: liczę na to, że ze swoją relacją wystartuje również Aglaia . No i :idea: oczywiście Piotr! :!: Jeśli oni ruszą, to zmobilizuję się szybko :D
Ostatnio edytowano 10.10.2011 18:46 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 30.09.2011 10:25

dangol napisał(a): Cały czas :idea: liczę na to, że ze swoją relacją wystartuje również Aglaia . No i :idea: oczywiście Piotr! :!: Jeśli oni ruszą, to zmobilizuję się szybko :D


Spadła na mnie duża odpowiedzialność - może taki mały kompromis - przyłożę się do miejsc gdzie prawie nikt z cromaniaków nie dotarł (albo się nie chwalił) a reszta krótki komentarz + jakaś reprezentatywna fotka. Z czasem u mnie niestety kiepskawo, a jeszcze co chwila klikam w relację Kulki - żeby sprawdzić co z tym Olimpem. Może jakieś fajne fotki z góry będą bo jak ja go zdobywałam to była taka mgła, że na zdjęciu ledwo mnie widać a ludziom równie dobrze mogłabym wmawiać, że stoję na Zawracie, Babiej Górze albo Połoninie Wetlińskiej...
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 30.09.2011 10:30

W wielką radością rozkładam krzesełko i pilnie podczytuję.
Po pięknej Rumunii Wojtka i Kuleczek Twoja zapewne rzuci nowe światło na to i owo.
A z zajawki widać, że będzie na co popatrzeć (zresztą jak zwykle).

Serdecznie pozdrawiam. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România



cron
Zanim zdziadziejemy: Rumunia 2011 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone