Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zanim zdziadziejemy: Rumunia 2011

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.09.2011 16:04

Rumunia, Rumunia... i mnie tam jakoś dziwnie ciągnie... ale niestety brak czasu nie pozwoli mi śledzić Waszych poczynań :cry: Może kiedyś jak będę miał więcej czasu...

Przede wszystkim chciałbym zobaczyć na własne oczy Transalpinę, ponoć piękna droga wysoko w górach i na wiosnę jeszcze niebezpieczna, ze wzglądu na zalegający śnieg wysoko w górach.... Ile w tym prawdy :?: Trzeba będzie samemu to zbadać :!: :twisted:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.09.2011 16:10

Leszku, Ty swoją terenówką możesz Transalpinę przejechać w każdej chwili (to znaczy, gdy znajdziesz czas :wink: ), my natomiast musimy zadowolić się Transfogaraską :) i to też pod warunkiem, że nam przed nosem nie zamkną tunelu, jak :roll: Mariuszowi...

Transalpinę musimy zostawić na kiedyś tam. Ponoć już kładą asfalt :wink: , więc kiedyś damy radę, a Ty musisz się pospieszyć, póki jeszcze jest dziewicza 8)
Ostatnio edytowano 08.09.2011 16:49 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.09.2011 16:16

Zobaczymy co przyniesie przyszły rok :!: Na ten rok budżet eskapadowy - wyczerpany.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.09.2011 16:19

Danusiu, ja też wyruszam z Wami i zapisuję się już do czytelni. Widzę, że i tak spóźniona, trzeba było szybciej rezerwować miejsca :wink:

Życzę Wam wspaniałej podróży i niezapomnianych wrażeń! A potem samozaparcia i cierpliwości do opisania tego wszystkiego :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.09.2011 16:28

Leszek Skupin napisał(a):Przede wszystkim chciałbym zobaczyć na własne oczy Transalpinę, ponoć piękna droga wysoko w górach i na wiosnę jeszcze niebezpieczna, ze wzglądu na zalegający śnieg wysoko w górach.... Ile w tym prawdy :?: Trzeba będzie samemu to zbadać :!: :twisted:

Kilka zdań o dreszczu emocji podczas przejazdu tą trasą w zeszłym roku zamieściłem w Rumuńskich Wyrypach. :twisted:
Odetchnąłem z ulgą, gdy już miałem tę przygodę za sobą...

Pozdrawiam,
Wojtek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.09.2011 16:33

:oops: Wybacz Wojtku nie nadążam :cry: :oops:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.09.2011 16:44

Leszek Skupin napisał(a)::oops: Wybacz Wojtku nie nadążam :cry: :oops:

Dlatego podpowiadam. :)
Ale kompletna relacja jeszcze się nie ukazała. Tak na gorąco skomentowałem i zachęcałem do przejazdu, gdy już będzie oddana do użytku.

Pozdrawiam,
Wojtek
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 08.09.2011 17:11

Bycie Dziadkiem nie oznacza zdziadzienia :wink:
Jutro w nocy wyjazd do Cro, poczytam po powrocie dalszy ciąg.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 08.09.2011 17:21

Rumunia w długie jesienne, zimowe i może wiosenne wieczory... kusząca.

Na przynudzanie... gotowy :lol:

:wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.09.2011 17:23

No tak, przeraszam :oops: Cię Maćku... Ty jesteś jednym z chlubnych przkładów Dziadków 8) , a nie :? dziadków... Mam cichą nadzieję, że z nami też tak będzie :D.
Szczęśliwej podróży i cieplutkiej wody w Jadranie 8) , której w tym roku dobrowolnie się pozbawiłam...
Bierzecie ze sobą rowery?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 08.09.2011 17:26

Tym razem rowery zostają w domu, w drodze powrotnej po termach węgierskich chcemy pojeździć, byłyby sporym balastem (rowery)
Buty wygodne, sprawne nogi (schudłem 28 kg) i kijki zabieramy
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.09.2011 17:29

Maciek1956 napisał(a): Buty wygodne, sprawne nogi (schudłem 28 kg) i kijki zabieramy


Tak trzymać , Dziadku Na Medal :D :!:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 08.09.2011 17:48

dangol napisał(a):
Tak trzymać , Dziadku Na Medal :D :!:


Jest dla kogo dbać o zdrowie i kondycję

Obrazek

Życzę udanego wnuka/wnuczki :D
kendzior
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kendzior » 09.09.2011 07:11

piotrf napisał(a):Danusiu , wyruszamy jutro lub pojutrze i jeżeli . . . e tam - na pewno się uda 8)

Spotkanie na trasie bardzo prawdopodobne :P jako że ich przebieg Wasz i nasz , ten planowany :wink: w większości się pokrywa . Rożnica polega na tym , że kierunek jest odwrotny :lol: bo po Rumunii chcemy przez Serbię i Bośnię odwiedzić kilka miejsc w Chorwacji . . .

Jedziemy żółtą sypialnią ( Renault Kangoo )
:wink:
Będziemy Was wypatrywać na trasie :D
Życzę zrealizowania planów :papa:

Pozdrawiam
Piotr


Uważaj bo Hołowczyc z Rumunii goni na prom do Bulgarii wcale nie tani. Chociaz objazd jest długi. A i za granicą Serbii w miejscowości Zajacew czy jakos tak ,jest zamknięta droga na Belgrad i uciążliwy objazd słabo oznakowany. My błądziliśmy o 1 w nocy 2 godziny, bo mapy w automapie nie miałem.
paszczak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 17.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) paszczak » 09.09.2011 09:37

Rumunia...no to i ja zasiadam w podróżniczej czytelni.
Z przyjemnością wchłonę obrazki z miejsc nowych tudzież już znajomych.

BTW. Rumunia już jest. A Gochy, zdradzone?! :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România



cron
Zanim zdziadziejemy: Rumunia 2011 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone