Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Założenia merytoryczne działu FAQ - "manifest grudniowy

Zaglądnij tu zanim zadasz pytanie. Być może temat był już omawiany i odpowiedź na Twoje pytanie już tu jest.
[W FAQ mogą pisać tylko osoby uprawnione. Jeśli chcesz dołączyć do grupy redaktorów FAQ skontaktuj się z adminem.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Re: Założenia merytoryczne działu FAQ - "manifest grudn

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 08.12.2007 17:01

a to ja napisał(a):W czym mogę pomóc?

Pytam, bo jak się tak dłużej zastanowić to ... silna nie jestem w żadnym temacie.

Nie bądź taka skromna :wink:
Na forum pada wiele pytań od pragmatycznych "żon i narzeczonych" w stylu; "co zabrać ze sobą do HR", "czy zabrać szpilki?" "czy zabrać słoiki?" itp "baskie sprawy"... :wink: Temat uważam za baaardzo pożyteczny i potrzebny. Ja nazwałbym go "blondynka, ruda i brunetka w HR" :lol: - ale ty oczywiscie możesz nazwać to po swojemu :wink:
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 08.12.2007 19:17

troszke inaczej wyobrazalem sobie dzial FAQ :(
pisanie wszystkiego na dany temat w jednym temacie to nierozsadny pomysl. przydalyby sie tzw podfora by utrzymac porzadek, stukture mozna zrobic na wzor forum glownego
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.12.2007 21:22

fokstrot napisał(a):troszke inaczej wyobrazalem sobie dzial FAQ :(
pisanie wszystkiego na dany temat w jednym temacie to nierozsadny pomysl. przydalyby sie tzw podfora by utrzymac porzadek, stukture mozna zrobic na wzor forum glownego

8O
Może jakiś przykład...
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 08.12.2007 21:38

fokstrot napisał(a):troszke inaczej wyobrazalem sobie dzial FAQ :(
pisanie wszystkiego na dany temat w jednym temacie to nierozsadny pomysl. przydalyby sie tzw podfora by utrzymac porzadek, stukture mozna zrobic na wzor forum glownego

Doradzam przeczytać definicję FAQ - do czego on służy.
FAQ na CRO.PL będzie służył dokładnie do tego samego. Jego forma jest obojętna - byle tylko się sprawdził, czyli ograniczył liczbę tych samych ciągle powtarzających się pytań
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.12.2007 21:48

niezawodny napisał(a):...Doradzam przeczytać definicję FAQ - do czego on służy.
FAQ na CRO.PL będzie służył dokładnie do tego samego. Jego forma jest obojętna - byle tylko się sprawdził, czyli ograniczył liczbę tych samych ciągle powtarzających się pytań

Oby tak się stało - a jak będzie :?: W niedalekiej przyszłości zobaczymy czy będzie to syzyfowa praca czy strzał w 10-tkę :lol:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 08.12.2007 21:58

Piotrek_B napisał(a):Oby tak się stało - a jak będzie :?: W niedalekiej przyszłości zobaczymy czy będzie to syzyfowa praca czy strzał w 10-tkę :lol:

Wg mnie wiele będzie zależeć od tego gdzie ten FAQ będzie się znajdował - tj. czy będzie pod ręką. I dlatego powinniśmy dokończyć dyskusję w tej kwestii. Moim zdaniem wydzielony dział FAQ (tak jak obecnie) może zostać ale najważniejsze wątki z FAQ powinny być także przyklejone w poszczególnych grupach tematycznych typu "dojazd" itd. Wtedy ograniczymy do minimum ryzyko że ktoś przeoczy dany temat. Oczywiście ludzi bezmyślnych i leniwych nigdy nie braknie - zawsze znajdą się tacy, którzy będą woleli zapytać o to samo co pisze 5 centymetrów wyżej, niż przeczytać to co już jest. Ale myślę że tym, którym zechce się przeczytać to już nie zechce się zadawać tego samego tematu.
Czekam na wasze konkluzje czy tematy z FAQ mają być tylko w dziale FAQ czy także w działach tematycznych?
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 08.12.2007 22:03

Myślę że im w większej ilości miejsc się przyklei tym więcej ludzi zobaczy zanim zada głupie pytanie.
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 08.12.2007 22:39

FUX
przeciez podalem za przyklad strone glowna forum: podfora pt: podroz, kwatery, ceny etc etc.
ja wiem, ze na razie nie ma problema - jest raptem parenascie watkow. ale jak FAQ sie rozrosnie to bedzie jeden wielki bajzel

niezawodny
wg mnie tylko w FAQ. ale w danym forum tematycznym jako przyklejony watek powinno byc podforum FAQ z danej dziedziny
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.12.2007 22:43

fokstrot napisał(a):... na razie nie ma problema - jest raptem parenascie watkow. ale jak FAQ sie rozrosnie to bedzie jeden wielki bajzel

Może aż tak sie nie rozrośnie - w końcu nie róbmy kopii zapasowej forum :lol:
Kilka czy kilkanaście tematów z cyklu THE BEST OF... wystarczy.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 08.12.2007 23:33

Piotrek_B napisał(a):Kilka czy kilkanaście tematów z cyklu THE BEST OF... wystarczy.

Myślę że na pytanie "ile tematów w FAQ?" odpowiedź powinna być: "tyle ile trzeba" czyli tematy które często się powtarzają powinny być w FAQ w 100%. Stawiałbym że takich pytań jest kilkadziesiąt - koło 30 (strzelam z tą liczbą ale tak mi się coś wydaje że tyle będzie).
I dlatego raz jeszcze powtórzę - problem widzę w tym że jak te 30 tematów znjadzie sie w jednym dziale FAQ to userzy niechętnie będą z tego korzystać - te wątki trzeba będzie przykleić lub zlinkować w odpowiednich działach tematycznych, z ktorych te tematy się wywodzą.
Być może pomysł foxtrota nie jest zły - w każdym dziale tematycznym mały FAQ - to trzeba przemysleć i przedyskutować. Liczy się efekt końcowy - spadek liczby tych samych pytań o jakieś 90%.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.12.2007 09:33

A do ilu ma się FAQ rozrosnąć :?: 8O Ja liczę, że 30-40 tematów głównych to będzie max i to nie przerośnie nikogo aby przeglądnąć wszystkie i przeczytać te które kogoś interesuje. Wyboru rodzaju papieru toaletowego raczej w FAQ nie będziemy opisywać :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.12.2007 10:13

Rysio napisał(a):.... Wyboru rodzaju papieru toaletowego raczej w FAQ nie będziemy opisywać :wink:

No nie wiem, nie wiem Rysiek :lol: Były w końcu dyskusje o tym, że ktoś tam nie dostał na dzień dobry papieru toaletowego w apartamencie i przez to był w kropce i miał zmarnowane wakacje (plus trauma na całe życie) :lool: że o szmuglowaniu ziemniaków przez granice austriacką nie wspomnę :lol:

A tak serio to moim zdaniem do 30 tematów (max) powinno wystarczyć. Bo inaczej sami pogubimy się w FAQ-u
Pozdrav :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.12.2007 12:09

MAM POMYSŁ.

Czy stnieje możliwość, aby przy rejestracji i przed napisaniem PIERWSZEGO postu, pokazywala się informacja z linkiem do FAQ i krótka informacją, co tam się znajduję. Mam nadzieję, że o kilkadziesiąt procent spadnie ilość dublowanych wątków, a autorom poszczegolnych tematów nadac uprawnienia Moderatorów. Wtedy dublujące się pytania bedziemy wklejać w jedno miejsce....
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 09.12.2007 13:28

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/

Zobaczcie pierwszy temat w dziale FAQ: "FAQ spis treści". Takie spisy treści okrojone do tematyki danego działu można też umieścić w każdym dziale. Wtedy rośnie prawdopodobieństwo trafienia do FAQ.

Przy rejestracji to i tak nikt niczego nie czyta, tylko klepie "dalej" bo mu się spieszy do napisania pytania o LPG. :lol:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: Założenia merytoryczne działu FAQ - "manifest grudn

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 09.12.2007 13:59

niezawodny napisał(a):
a to ja napisał(a):W czym mogę pomóc?

Pytam, bo jak się tak dłużej zastanowić to ... silna nie jestem w żadnym temacie.

Nie bądź taka skromna :wink:
Na forum pada wiele pytań od pragmatycznych "żon i narzeczonych" w stylu; "co zabrać ze sobą do HR", "czy zabrać szpilki?" "czy zabrać słoiki?" itp "baskie sprawy"... :wink: Temat uważam za baaardzo pożyteczny i potrzebny. Ja nazwałbym go "blondynka, ruda i brunetka w HR" :lol: - ale ty oczywiscie możesz nazwać to po swojemu :wink:


Ja i szpilki ?
A to dobre ! :lol: :lol: :lol:

A o babskich sprawach najfajniej rozmawia się wtedy, kiedy dłońmi "grzejesz" kubek ciepłej kawy ... siedząc w cieniu, na schodkach, nie zawsze z Jadranem w tle ... :oczko_usmiech:

A tak serio - widzę, że poczynacie sobie coraz lepiej.
Wystarczy, jak zostanę przy kalendarzu wyjazdowym, co go czasem na dębowy stół rozkładam i patrzę, i czytam, i uśmiecham się do tych co piszą. I czytają :)

Pozdraviam wszystkich fachowców vel FAQowców :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

cron
Założenia merytoryczne działu FAQ - "manifest grudniowy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone