Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakupy W Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.05.2009 22:45

To jeszcze raz zapytam: a kto kupuje przy drodze? Albo w pięknych buteleczkach na targu? Toż to od razu wiadomo, że do spożycia to się nie nadaje...
Normalka, że jak ktoś robi "dla turystów", to "paprze", ale są tacy, którzy nie paprzą, bo "komerchą" się nie zajmują...
Trzeba kupować z głową.
Pozdrawiam
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 28.05.2009 22:50

Ale na prezenty ok. Ładnie wygląda i moja mamusia w zeszłym roku z prezentu z Trogiru(flaszeczka z ziołami) była zachwycona :D
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 28.05.2009 23:19

Taki byłem jakiś rozgrymaszony po wcześniejszych wakacjach na południu Włoch,ze myślałem, że jak na targu to jest najlepsze, lokalne itp. Ale to jest własnie to czego mi brakuje w Cr. Albo w Lorenzo sklepowe, albo domowe ale nie do kupienia. Może to tez kwestia miejsca, bo na Pagu to ledwo 3 straganiki z owocami, a reszta to paśki ser w cenie złota.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 28.05.2009 23:32

pam napisał(a): paśki ser w cenie złota.

Ale jakiegoo złota
Najwyższa próba :D
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2009 13:29

gego napisał(a):
pam napisał(a): paśki ser w cenie złota.

Ale jakiegoo złota
Najwyższa próba :D
:papa:



Po ostatnim zakupie sera, po powrocie do kraju, starannym wydzielaniu, starczył jeszcze na trzy miesiące. :lol:
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 29.05.2009 15:19

smoki3 napisał(a):starczył jeszcze na trzy miesiące. :lol:

OJ ROZRZUTNY :D
killer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) killer » 29.05.2009 20:57

A cóż to za smakołyk ten " paśki ser " :?:
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 29.05.2009 21:19

killer napisał(a):A cóż to za smakołyk ten " paśki ser " :?:


A to taki ser z Pagu. A nazywa się tak ponieważ dalecy krewni owiec, które miszkały kiedys na Pagu, dostarczają na niego mleko, które przywożą do mleczarni w Pagu. Dzięki temu staje sie on najdroższym serem w promieniu 1000km.
killer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) killer » 29.05.2009 22:40

pam - dziękuję :D A czy można go kupić gdzieś poza Pagiem :?: I ile kosztuje :?: :roll:
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 30.05.2009 08:47

killer napisał(a):pam - dziękuję :D A czy można go kupić gdzieś poza Pagiem :?: I ile kosztuje :?: :roll:


Poza pagiem to pewnie w najbliższej okolicy. A czy gdzieś dalej to trzeba by pytać ludzi. Dokładnie nie pamiętam ile to jest ale tak mi coć chodzi po głowie że w Lorenzo w Pagu jest od 110 do 180 KN/kg. Są jeszcze straganiki przy drodze, ale tez nie pamietam, bo nigdy nie kupowałem osobiście tylko ktoś z rodziny.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.05.2009 09:25

Bardziej polecam koziego sera.
sery
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 30.05.2009 10:30

Mirko ma rację.
Kozi ser to pychota. :D :D :D
Na Istrii kupowałem taki przy drodze od lokalnych producentów pychota. Cena ok. 40kun za 1kg.
Tylko nie dajcie sobie wcisnąć pakowanego próżniowo w folię - taki sprzedali mi nad Limskim kanałem na straganach przy restauracjach - był niesmaczny.
W Splicie polecam stragany na targowisku przed wejściem do Pałacu Dioklecjana - uliczka prostopadła do murów z wejściem - ceny podobne jak na Istrii a smak sery kozie mają chyba jeszcze lepszy niż istrijskie.
Niestety w okolicy Dubrownika nie znalazłem żadnego targowiska z kozimi serami :( :( :( może ktoś z forumowiczów coś poleci.
Dla mnie kozie sery są smaczniejsze od Paskiego ale to może kwestja gustu.
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 30.05.2009 10:59

censor napisał(a):Mirko ma rację.
Kozi ser to pychota. :D :D :D
Na Istrii kupowałem taki przy drodze od lokalnych producentów pychota. Cena ok. 40kun za 1kg.
Tylko nie dajcie sobie wcisnąć pakowanego próżniowo w folię - taki sprzedali mi nad Limskim kanałem na straganach przy restauracjach - był niesmaczny.
W Splicie polecam stragany na targowisku przed wejściem do Pałacu Dioklecjana - uliczka prostopadła do murów z wejściem - ceny podobne jak na Istrii a smak sery kozie mają chyba jeszcze lepszy niż istrijskie.
Niestety w okolicy Dubrownika nie znalazłem żadnego targowiska z kozimi serami :( :( :( może ktoś z forumowiczów coś poleci.
Dla mnie kozie sery są smaczniejsze od Paskiego ale to może kwestja gustu.


Ja bez sera to właściwie nie jestem w stanie zjeść kanapki. W Krakowie tez specjalnie jeżdzę w sobie znane miejsca po kozi ser. Ale ten Paśki też mi nie specjalnie podchodzi, biorąc pod uwagę jeszcze jego kosmiczną cenę. To może ktoś przy okazji też podpowie gdzie te kozie można nabyć w tamtym regionie (Pag, Zadar)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2009 11:03

Bardzo duży wybó serów na targu w Zadarze (paski też)
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 30.05.2009 15:46

JacYamaha napisał(a):Bardzo duży wybó serów na targu w Zadarze (paski też)


Dzięki - a gdzie dokładnie ten targ w Zadarze? Jakoś nie mogłem trafić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Zakupy W Chorwacji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone