Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZAKUP własnego kątka w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
diablo74
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.05.2002
Jestem zainteresowany zakupem nieruchomości w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) diablo74 » 28.05.2002 12:30

Jak widac w temacie jestem zainteresowany zakupem nieruchomosci w Chorwacji.Jeśli ktokolwiek mogł by mi dac jakies informacjie zwiazane z tym tematem z gory dziekuje.Pzdr.Diablo 74
Moj adres : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 28.05.2002 13:04

Rozmawiałem ze znajomym Chorwatem w ubiegłym roku na ten temat. Mały murowany domek - jeden pokój z kuchnią(wszystko do remontu) - można już kupić za dwa do trzech tysięcy marek niemieckich (cena z ubiegłego roku). Jest tylko problem z załatwieniem wszystkich spraw administracyjnych - chorwaccy urzędnicy podchodzą do sprawy zakupu nieruchomości przez obcokrajowców podobnie jak urzędnicy w Polsce. Zaraz podnoszą krzyk, że cudzoziemcy wykupują ich ziemię i domy. Taka była opinia mojego znajomego.
Może ktoś wie coś więcej na ten temat ??? A może Leon czego się przy okazji dowie ???
Pozdrawiam
Arek :lol:
stary admin
Cromaniak
Posty: 2963
Dołączył(a): 26.01.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary admin » 28.05.2002 15:49

Za 4-6 tys. zł (2-3 tys. marek) można kupić za przeproszeniem budę dla psa. Ceny domów na wybrzeżu mają od jednego (małe rudery) do dwóch zer więcej (przyzwoity dom). Atrakcyjne nieruchomości mają ceny od miliona zł wzwyż.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.05.2002 07:43

Niepotrzebnie się Admin unosisz. Przecież wyraźnie zaznaczyłem:
Arek napisał(a):Taka była opinia mojego znajomego.

I pisząc o domku wcale nie myślałem o piętrowej willi z basenem i ogrodem, z widokiem na morze, a w dodatku w atrakcyjnej miejscowości.
Bardziej chodziło o malutki domek w małej miejscowości oddalony trochę od morza i jak wcześniej napisałem do remontu.
Pozdrawiam
Arek :lol:
stary admin
Cromaniak
Posty: 2963
Dołączył(a): 26.01.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary admin » 29.05.2002 18:32

Nie unoszę się (przepraszam jeśli to tak zabrzmiało). Otóż zastanów się, co kupisz w Polsce za taką sumę?
diablo74
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.05.2002
Serdecznie dziekuje za odpowiedzi .Mikolaj

Nieprzeczytany postnapisał(a) diablo74 » 29.05.2002 21:06

:D
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 31.05.2002 09:47

Za te pieniądze można kupić sobie co najwyżej kawałek działki (rolnej) w szczerym polu.
Mnie też właściwie zdziwiła ta cena, ale skoro mówi tak Chorwat, to widocznie coś na ten temat wie.
Dlatego ponawiam prośbę do Leona.
Pozdrawiam :lol:
Arek
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 10.06.2002 12:41

Jest i Leon,
morzna kupic co sie chce jezeli sie ma kasi. Kto lubi guri tutaj morze tanio kupic co chce bendzie mial widok na morze ale bendzie muszal kupic tez konia i osla ze bi mu wode nisili pod gure itp. Nad mozem jest wszistko bardzo droge. Kto jest zainteresowani to moge pomuc tylko niech napisze jaka nieruchomosc i do ile forsi. Administracijnie wsio sie da zalatwic. Leon
Tomasz Banasiewicz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2002
ja tez jestem zainteresowany nieruchomoscia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz Banasiewicz » 19.08.2002 09:11

Witam wszystkich
Mnie też interesuje nieruchomosc w Chorwacji
jeśli mały domek do remontu miałby tyle kosztować co napisał mój przedmówca ok 6 tys zł. Moze być na wyspie lub też oddalony od morza ale najlepiej w Dalmacji.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.08.2002 08:50

Coś mi tu nie gra z 6 tyś za domek nawet do bardzo poważnego remontu w końcu pod tym domkiem jest trochę gruntu który ma swoją wartość choćby rozbić namiot. dlatego jeśli ktoś ma namiar (do 50 km od wybrzeża) :roll: na coś takiego (w co wątpię - sorry) to kupię hurtem 5 takich nieruchomości 8O
Vaald
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vaald » 27.08.2002 14:15

No,nie bądżmy minimalistami.Za jedyne 3,5 miliona dolarów możemy kupić sobie prywatną wyspę http://vianellorealty.com/
Może jakaś zrzutka wśród forumowiczów?
A już trochę poważniej, to http://www.hrvatska-nekretnina.com/ponuda-privatno4.htm ustawia nas w szeregu,ale mieć choćby mały domek w Dalmacji ,eeeh....
jakuza
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 02.04.2003
domek

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakuza » 04.05.2003 19:50

:lol: Byłem w temacie trzy lata do tyłu.Zakup działki 600 arów + wybudowanie domu o pow.100 m.kw. przez Chorwatów to był koszt ok.100 000 tyś.marek . dom typowo na letni wypoczynek.Działka bezpośrednio nad morzem,rejon KVARNER miejscowość SMOKVICA.
Ostatnio edytowano 05.05.2003 17:46 przez jakuza, łącznie edytowano 2 razy
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 04.05.2003 20:03

Pytam jedynie z ciekawosci. Jak wyglada sprawa calych opustoszalych wiosek, gdzie stoja nawet cale nie zburzone w wojnie domy? Osiedla sie w nich kto chce czy jedynie prawowici wlasciciele? Chociaz jesli wioska byla serbska a teraz znajduje sie na terytoruim Chorwacji to nie sadze zeby wlasciciele mieli zamiar tam wrocic.
jakuza
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 02.04.2003
domy

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakuza » 05.05.2003 17:45

8) sprawa w dalszym ciągu jest nie rozwiązana.Są prawowici właciciele,abojętne czy serbowie ,czy chorwaci.W roku ubiegłym,dowiedziałem się że,serbowie domagają się odszkodowań za swoje mienie w Chorwacji.Sprawy mogą toczyć się latami.Poradzono mi dotarcie do prawowitych właścicieli i z nimi dogadać sprawę.Ale wymaga to zangażowania prawników,ambasad duży nakład środków przy niezbyt pewnym końcu sprawy.Ale z moich aktualnych danych wiem że takie sprawy lepiej przebiegają na terenach gdzie już częściowo wracają serbowie,po to tylko aby sprzedać lub wydzierżawić swoje domy lub ziemię.Mój znajomy /gospodarz/jast Chorwatem jego żona Serbka.Stąd moje dane,po cichu liczyłem że korzystając z tego zamieszania mogę Coś tanio kupić ale nie ma na co liczyć. Wyznaczeni są plenipotenici,ktorzy reprezentują wlaścicieli.A ceny? lepiej nie pytajcie!
Roland
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 24.03.2003
Re: Jestem zainteresowany zakupem nieruchomości w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland » 15.05.2003 16:59

Witam wszystkich. Ja też jestem zainteresowany tym tematem,dlatego zamieszczam treść maila jakiego dostałem od pewnej Polki ,która tam mieszka.
"W Chorwacji mieszkam od 82.r.
Niewiem jak wyglada sprawa zakupu ziemi lub nieruchomosci przez
opcokrajowcow,Chorwacja jest dosyc droga,atrakcyjne ziemie nad morzem sa
bardzo drogie od 100-150 euro za metr kwadratowy,wiecej sie opłaci kupic dom
lub apartament,słyszałam ze potrzebna miec zezwolenie od ministerstwa spraw
zewnetrznych w Chorwacji.
A takze słyszałam ze jest pewien sposob zakupu nieruchomosci przez
odpowiednia agencje ktora sie tym zajmuje.
Pozdrowienia Bozena Kljakovič "
Łączę pozdrowienia -Roland
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
ZAKUP własnego kątka w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone