Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup winiety austriackiej na stacji słowackiej?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gralec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 25.03.2009
Zakup winiety austriackiej na stacji słowackiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gralec » 28.04.2010 12:32

Orientuje sie ktoś może czy istnieje możliwość zakupu winiet na Austrie na stacjach paliw w Słowacji (OMV), moje pytanie wynika z tego, że przy okazji kupna winiet Słowackich za jednym razem zakup obu :?:
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009
Koziorożec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 28.04.2010 12:44

Z doświadczenia wiem, że winiety austriackie na Słowacji czy też w Czechach można kupić dopiero w pobliżu granicy z Austrią. W zeszłym roku jadąc z Brna na Bratysławę i później Neustadt zatrzymałem się na stacji SHELL w okolicy miejscowości Ladna jeszcze w Czechach i dostałem tylko winietę słowacką. Austriackich nie mieli i musiałem specjalnie się zatrzymać drugi raz na Słowacji już blisko granicy z Austrią i tam dopiero kupiłem.
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 28.04.2010 13:08

gralec: istnieje taka możliwość. Kupowałem takie winiety choćby w Mariborze na OMV
gralec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gralec » 28.04.2010 13:32

mi chodzi o stacje OMV w Cadcy
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 28.04.2010 20:32

W tamtym roku kupywałem winete na Austrie w Bratysławie za 7,85 ( cena w Austrii 7,70 e ) w Cadcy nie mieli
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 28.04.2010 21:18

gralec napisał(a):Orientuje sie ktoś może czy istnieje możliwość zakupu winiet na Austrie na stacjach paliw w Słowacji (OMV), moje pytanie wynika z tego, że przy okazji kupna winiet Słowackich za jednym razem zakup obu :?:

Ja kupowałem na "granicy" obie winiety w Chyżnym już po słowackiej stronie.
Cena taka jak w Austrii. :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 29.04.2010 07:55

Ja co roku kupuję obie winiety (słowacką i austriacką) tuż po przekroczeniu granicy czesko-słowackiej= na dawnym posterunku u sympatycznych pań :D . Ceny "normalne".
slawekknepsi
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekknepsi » 29.04.2010 11:59

kupiłem winiety na słowacje i austrie na przejściu w cieszyne w kantorze obok w PZM-ocie były droższe.ceny podaja na necie
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 29.04.2010 13:07

Potter napisał(a):Ja co roku kupuję obie winiety (słowacką i austriacką) tuż po przekroczeniu granicy czesko-słowackiej= na dawnym posterunku u sympatycznych pań :D . Ceny "normalne".


co to znaczy - ceny "normalne" ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.04.2010 13:10

lukasz1977 napisał(a):
Potter napisał(a):Ja co roku kupuję obie winiety (słowacką i austriacką) tuż po przekroczeniu granicy czesko-słowackiej= na dawnym posterunku u sympatycznych pań :D . Ceny "normalne".


co to znaczy - ceny "normalne" ?


Czyli urzędowe a nie umowne.
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 11.05.2010 13:23

slawekknepsi napisał(a):kupiłem winiety na słowacje i austrie na przejściu w cieszyne w kantorze obok w PZM-ocie były droższe.ceny podaja na necie


Trochę nie rozumiem tego zdania ? możesz wstawić przecinek tam gdzie ma być, bo sens teraz jest dwuznaczny ...


Ale ile droższe ???

5zl 10 zl czy 30zl ?

bo jeśli różnica jest niewielka to wole kupić w Polsce przed przekroczeniem granicy od razu na Czechy i Austria i mieć temat z głowy
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 12.05.2010 19:52

filip122 vel Darek napisał(a):
slawekknepsi napisał(a):kupiłem winiety na słowacje i austrie na przejściu w cieszyne w kantorze obok w PZM-ocie były droższe.ceny podaja na necie


Trochę nie rozumiem tego zdania ? możesz wstawić przecinek tam gdzie ma być, bo sens teraz jest dwuznaczny ...


Ale ile droższe ???

5zl 10 zl czy 30zl ?

bo jeśli różnica jest niewielka to wole kupić w Polsce przed przekroczeniem granicy od razu na Czechy i Austria i mieć temat z głowy
filip ... czy tak ciężko jest samemu dojść do tego gdzie jest taniej a gdzie drożej . :)
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 12.05.2010 20:16

jasio napisał(a):filip ... czy tak ciężko jest samemu dojść do tego gdzie jest taniej a gdzie drożej . :)


No niby jak ? ceny w PZMocie widzę .

Na polskiej granicy nie jestem ,
a tym bardziej na czeskiej ,austriackiej czy słoweńskiej :cry: :cry: :cry:

Chyba ze jakoś nie kumaty jestem ? to proszę mnie oświecić :roll: :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2010 20:25

filip122 vel Darek napisał(a):Chyba ze jakoś nie kumaty jestem ? to proszę mnie oświecić :roll: :roll:

Proszę bardzo :wink:
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 12.05.2010 20:25

filip122 vel Darek napisał(a):
jasio napisał(a):filip ... czy tak ciężko jest samemu dojść do tego gdzie jest taniej a gdzie drożej . :)


No niby jak ? ceny w PZMocie widzę .

Na polskiej granicy nie jestem ,
a tym bardziej na czeskiej ,austriackiej czy słoweńskiej :cry: :cry: :cry:

Chyba ze jakoś nie kumaty jestem ? to proszę mnie oświecić :roll: :roll:
A tu byłeś forum/viewtopic.php?t=17828
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zakup winiety austriackiej na stacji słowackiej?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone