Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup winietek - PZMTRAVEL

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.08.2012 14:32

goldengate

Witam kolejnego Cromaniaka z pięknego Płocka :D :D

Winiety tylko po trasie - możesz kupić co kilka kilometrów - na stacjach, na granicach - przeważnie na kilka krajów. Bez problemów, bez przepłacania w PZM!

Pozdrawiam. :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.08.2012 14:35

No więc o tym mówię. Niektórzy obrażają się na Słoweńców za niby drogą autostradę, a spokojnie przepłacają za winietki w Polsce. Ty akurat robisz to z takiego czy innego powodu, inni z lenistwa czy świętego spokoju, twierdząc, ze te przepłacone pieniądze to pikuś przy ogólnych kosztach. A to są frajerskie pieniądze dla pezetmotu, za nic, moim zdaniem. Ale 30 euro przy ogólnych kosztach 1000 -1500 euro to już grubo... na lodu, i browary...
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 17.08.2012 14:46

Witaj Raul73 sąsiedzie.
Ty już po cro wakacjach czy przed ??

Może ktoś krótko napisać gdzie najlepiej tankować LPG po drodze (czechy, austria, chorwacja) ??
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.08.2012 14:55

MZiobro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MZiobro » 17.08.2012 14:56

nie rozumiem całego tego gadania co i jak kto robi....ktoś ma chęć jechać i kupować po drodze i ok, ktoś inny woli kupić i mieć to z głowy....indywidualna sprawa a po dwa zapłacenie o 20zł więcej ( jeśli tyle - szczerze nie wiem ile więcej się płaci w PZM ) to nijak się ma do płacenia 30e za coś czego można wogóle uniknąć...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.08.2012 15:03

MZiobro napisał(a):nie rozumiem całego tego gadania co i jak kto robi....ktoś ma chęć jechać i kupować po drodze i ok, ktoś inny woli kupić i mieć to z głowy....indywidualna sprawa a po dwa zapłacenie o 20zł więcej ( jeśli tyle - szczerze nie wiem ile więcej się płaci w PZM ) to nijak się ma do płacenia 30e za coś czego można wogóle uniknąć...

Od tego jest forum, żeby wyrażać to co kto uważa. Też można napisać, że nie rozumiem całego tego gadania o tym , że ktoś gada, że nie rozumie po co to gadanie...
MZiobro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MZiobro » 17.08.2012 17:42

Bocian napisał(a):Też można napisać, że nie rozumiem całego tego gadania o tym , że ktoś gada, że nie rozumie po co to gadanie...


a to już jest spam :wink:
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 17.08.2012 18:01

Bocian widziałem ten temat - utworzony jest on w 2006 roku więc może dane te są mało aktualne a ponadto obejmuje 50 stron postów - nie chce mi się całości czytać.
Dlatego zapytam w skrócie czy po drodze na trasie są stacje LPG podobnie jak w Polsce czy w krajach Austria, Czechy, Chorwacja jest ich jak na lekarstwo i trzeba zjeżdżać z trasy aby zatankować gaz?
Zbiornik starcza mi na około 400km więc chyba co 200-400km bedą stacje z gazem??
Jak to wygląda na autostradach?
Proszę o krótką odpowiedź - czy mam się nie martwić coś zawsze będzie czy jest ich na tyle mało że muszę specjalnie zmieniać trasę i zbaczać z kursu aby zatankować LPG ??
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.08.2012 18:13

MZiobro napisał(a):
Bocian napisał(a):Też można napisać, że nie rozumiem całego tego gadania o tym , że ktoś gada, że nie rozumie po co to gadanie...


a to już jest spam :wink:

No to nie czytaj...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.08.2012 18:15

goldengate napisał(a):Bocian widziałem ten temat - utworzony jest on w 2006 roku więc może dane te są mało aktualne a ponadto obejmuje 50 stron postów - nie chce mi się całości czytać.
Dlatego zapytam w skrócie czy po drodze na trasie są stacje LPG podobnie jak w Polsce czy w krajach Austria, Czechy, Chorwacja jest ich jak na lekarstwo i trzeba zjeżdżać z trasy aby zatankować gaz?
Zbiornik starcza mi na około 400km więc chyba co 200-400km bedą stacje z gazem??
Jak to wygląda na autostradach?
Proszę o krótką odpowiedź - czy mam się nie martwić coś zawsze będzie czy jest ich na tyle mało że muszę specjalnie zmieniać trasę i zbaczać z kursu aby zatankować LPG ??

Podesłałem to bo na forum chyba nic innego nie ma. Ja sam nie jeżdżę na gazie i mnie to nie interesuje. Raz jechałem z kolegą co gazował i miał jakieś małe auto, chyba Ignisa i zbiornik starczał mu na 200km i jakoś nie narzekał. To było już wiele lat temu, więc sytuacja mogła się tylko poprawić.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.08.2012 21:17

goldengate napisał(a):Witaj Raul73 sąsiedzie.
Ty już po cro wakacjach czy przed ??

Może ktoś krótko napisać gdzie najlepiej tankować LPG po drodze (czechy, austria, chorwacja) ??


Ja już dawno po wakacjach :cry: :cry: Zawsze jeżdżę jak najwcześniej - na początku lipca.

Co do LPG: przez Czechy nie jeżdżę, więc się nie wypowiadam. Z forum wiem, że jest gaz na Shellu w Mikulovie przy granicy austriackiej.

Austrię lepiej omijać, bo drogo. Ale jeśli już musisz, to są dwie stacje z LPG na A2: jedna Guntramsdorf (zaraz za Wiedniem), druga Loipersdorf (105 km za Wiedniem).

W Chorwacji stacji z LPG jak mrówków :D :D Przy autostradach też.


A co do zakupu winiet w PZM to ja powiem tak:

Winiety to nie jest jakiś deficytowy i trudno dostępny towar - są zawsze i prawie na każdej stacji czy granicy. Podobnie jak paliwo. Zdarzyło się kiedyś komuś, że paliwa na stacji nie kupił, bo nie było, bo awaria itp? Pewnie, że się zdarzyło :!: Pewnie średnio raz w życiu :wink: I co? I nic, kupił na następnej! Tak jak winiety!

Kupowanie winiet w PZM to jak wożenie ze sobą paliwa w karnistrach. Pewnie, że można, tylko po co?
Szczególnie, że różnica na 2-3 winietach to nie 20zł, a bliżej 100.
Ostatnio edytowano 17.08.2012 21:33 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.08.2012 21:31

fredi66 napisał(a):Jeśli chodzi o Słowenię to jeśli pojedziesz autostradą na 100% kup winietę bo parę kilometrów za granicą jest bramka na autostradzie gdzie sprawdzają czy masz winietę.


fredi - te bramki nie służą do sprawdzania winiet, tym się zajmuje policja. Bramki to pozostałość po starym ssystemie płacenia za autostrady. Nie likwidują ich, bo służa dla pojazdów powyżej 3,5 tony, które nadal płacą po staremu.

Natomiast w Sentilj na 100% można na tej pierwszej bramce na granicy kupić winietę, tylko trzeba się na odpowiednim pasie ustawić. Pewnie na innych przejściach jest to samo.
Lucass
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lucass » 17.08.2012 23:01

Czy komuś zdarzyło się przy zakupie winiet na Słowację korzystać z tej stronki?

http://dialnicnenalepky.sk/TypyNalepiek.aspx

Ceny nawet z wysyłką są mniejsze, niż na stronie PZMTravel (nie wiem tylko, czy wysyłka obejmuje nasz kraj)
MZiobro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MZiobro » 18.08.2012 01:00

no dobra , a teraz niech ktos powie rzeczywiste ceny winiet kupowane na stacjach bo w PZM wychodzi - jadę na 10 dni a więc ; winieta Czechy kupowane w PZM = 86,50PLN, winieta Austria = 118PLN...., daje łącznie 204,50PLN + koszt na bramkach w CRO....ile wychodzi za winiety kupowane na stacjach????
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.08.2012 01:11

Winieta austriacka 118 zł :?: :?: 8O 8O 8O

Na stacji kosztuje 8 euro.

Czeska 310 koron, czyli ok. 50 zł.

Razem winiety wychodzą ok. 85 zł.


Nawet gdybyś na miesiąc jechał, to wyjdzie ok. 140 zł! :!: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zakup winietek - PZMTRAVEL - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone