Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zakup winiet w polsce???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gomez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 09.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gomez » 09.04.2011 19:58

w kwietniu jadę pierwszy raz :)
i jeśli dobrze rozumiem mogę kupić w PL np. na shellu winiety na wszystkie kraje przez jakie będę przejeżdżał??
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 09.04.2011 22:08

gomez napisał(a):w kwietniu jadę pierwszy raz :)
i jeśli dobrze rozumiem mogę kupić w PL np. na shellu winiety na wszystkie kraje przez jakie będę przejeżdżał??

tak zgadza się ! Czechy,Słowacja,Austria,Slowenia i........ Szwajcaria jakbyś chciał kombinować przez Szwajcarię :D
gomez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 09.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gomez » 24.04.2011 11:23

i niestety sprawdziłem wszystkie stacje shell w mojej okolicy (w promieniu 100km) ale niestety żadna nie ma winiety na Austrię i Słowenię :/
co za tragedia :/
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.04.2011 11:36

Słuchaj, a co Ty się tak uparłeś w PL je kupować?
Sądzisz, że po drodze wszystkie Ci wykupią sprzed nosa? :lol:
I że zaoszczędzisz mnóstwo czasu kupując wcześniej?
Tak się składa, że stacji benzynowych po drodze nie brakuje.... :)
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 24.04.2011 19:58

Witam . Zależy jak leży , ja zawsze kupowałem na stacjach w danym kraju , raz tylko się posr... bo w CZ wjechaliśmy późnoo i na tych wsiach już większośc stacji pozamykana . długo jeździliśmy i szukaliśmy czynną stacje z winietą. Jeżeli jedziecie w dzień przed 20.00 wjazd do CZ to spokojnie na czechach kupować. pozdrav
MATEUSUNIQUE
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 13.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MATEUSUNIQUE » 25.04.2011 21:28

Witam .Zawsze kupuję w PZMOCIE.Wiem że przepłacam ale zawsze wyjeżdżam o 2 w nocy i nie chce mi się stawać po drodze i polować na winiety.Po sekundo,kiedyś widziałem jak winiet zabrakło w słoweni i wszyscy mieli pełne pory.Poza tym komfort psychiczny że wszystko jest oki więc tylko jazda.Jadę z małym dzieckiem więc nie chce mi się męczyć juniora jazdą.Wyjazd-Sławków o 2 w nocy,na miejscu w Trogirze o 16.30.Tak jechałem w zeszłym roku,przełom lipca i sierpnia.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 25.04.2011 22:08

Zgadzam się. Ja też wykupuję w PZM-ocie. Przepłaca się, ale mam święty spokój. Nie są to kwoty aż tak duże. Święty spokój, rzecz najważniejsza. W ubiegłym roku, na ostatnim Sheluw austrii, przed wjazdem do Słowenii brakło winiet tygodniowych i miesięcznych. Jechałem nocą. Trzeba było widzieć ludzi (nie tylko rodaków), czekających na dostawę nowych winiet. Były tylko roczne.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 25.04.2011 22:19

Mi nigdy winiet nie zabrakło :)
Czeskie kupuję w Czechach, austriackie w Austrii, słoweńskie w Słowenii :)
Po co kupować słoweńskie winiety w Austrii? Wystarczy w Sentilj...
Ostatnio edytowano 25.04.2011 22:29 przez witia, łącznie edytowano 1 raz
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 25.04.2011 22:26

To o czym pisałem też widziałem po raz pierwszy. Nigdy wcześniej tego rodzaju sytuacji nie było ani na tej granicy jak też na innych. Po prostu, zdarza się i tyle.
Bulik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulik » 25.04.2011 22:37

Jakie są ceny winietek na granicach za czechy, słowacje, austrie, słowenie, proszę jeszcze jak się ktoś orientuje o podanie opłat za drogi w chorwacji, ja jadę do primosten.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 25.04.2011 23:10

zobacz ..".opłaty za autostrady" po co pytać? trochę własnej inicjatywy
MATEUSUNIQUE
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 13.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MATEUSUNIQUE » 26.04.2011 09:55

No właśnie, trochę inicjatywy i inwencji.Linki do stron chorwackich autostrad na stronie CHORWACKIEJ WSPÓLNOTY TURYSTYCZNEJ a winiety na autostrady w PZMOT TRAVEL.
Bulik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulik » 26.04.2011 13:58

Przepraszam że zapytałem już więcej nie będę. Chciałem się dowiedzieć ile kosztują winietki na granicach a nie w PZMocie młocie (czytanie ze zrozumieniem), Dodatkowo już oglądałem strony chorwackie i nie jest tam zbyt jasno wszystko opisane. Najlepsze wyliczenie kosztów opłat znalazłem na viaMichelin ale nie wiem na ile są trafne. Czy ktoś już porównywał te ceny z ViaMichelin z rzeczywistością?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.04.2011 14:14

Bulik napisał(a):Dodatkowo już oglądałem strony chorwackie i nie jest tam zbyt jasno wszystko opisane.


To poczytaj jeszcze strony polskie i Masz komplet.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.04.2011 14:22

Bulik napisał(a):...Chciałem się dowiedzieć ile kosztują winietki na granicach a nie w PZMocie młocie (czytanie ze zrozumieniem)...

Przecież ze dwa posty wyżej napisał ktoś żebyś zerknął na opłaty za autostrady....
To było łatwe do zrozumienia...
Takie są ceny na granicach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
zakup winiet w polsce??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone