Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zakup winiet w polsce???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr65
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 18.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr65 » 03.04.2011 18:36

gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 03.04.2011 19:15

jerzy26 napisał(a):Ja kupuje w Poznaniu w Pzmot, i mam spokój a ceny są takie w tym roku:
Austria - 10 dniowa do 3,5 tony 45 PLN
Czechy - 1 miesięczna do 3,5 tony 71.5 PLN
Słowenia - winietka 1 miesięczna 141.5 PLN

na Austrię 2 *10 dni =90 zł
wielkich oszczędności na granicach nie ma i nie muszę się martwic
z pozdrowieniami jerzy26 :papa:

Na Austrię 2*10 dni wychodzi około 15 euro, a czym tu się martwic staję na pierwszej lepszej stacji benzynowej i kupuję.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.04.2011 20:30

Raul73 napisał(a):Nie wiem, gdzie kupowałeś w Cieszynie, ale ja chciałem kupić słowacką na stacji Orlenu tuż przed granicą - cena winiety w złotówkach wynosiła tyle, że euro musialoby być po 6,50 zł żeby stanowilo to równowartość ceny nominalnej. W Svricinovcu kupiłem za 10 euro, w Cieszynie kosztowała 65 zł - rozbój w biały dzień!


Tam gdzie była kiedyś granica RP zostały budynki graniczne i koło nich są budki z winietami.....
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 03.04.2011 20:57

jerzy26 napisał(a):Czechy - 1 miesięczna do 3,5 tony 71.5 PLN
Słowenia - winietka 1 miesięczna 141.5 PLN
na Austrię 2 *10 dni =90 zł

2 X 7 Euro SŁOWACJA = 14 Euro
2 X 8 Euro AUSTRIA = 16 Euro
1 X SŁOWENIA = 30 EURO (można objechać , ale ja się nie bawię w objazdy)
Kupując na pierwszej lepszej stacji benzynowej w danym kraju.

jerzy26 wyszło - 303 zł
mi - 250 zł
jerzy26 napisał(a):wielkich oszczędności na granicach nie ma i nie muszę się martwic

Żadne to zmartwienie kupić na pierwszej lepszej stacji.
No , ale twoja kasa.
Te 5 dych to jakby nie patrzeć jedna winieta free SL lub A , lub kilka karlovacko....... :lol:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 03.04.2011 21:45

Janusz Bajcer napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):Witam.Czy można kupić winiety w Polsce przed wyjazdem do Chorwacji na Czechy ,Austrie,Słowenie i Chorwacje aby mieć z głowy i nie zawracać sobie gitaty w drodze na wakacje,jeśli tak to gdzie :lol:
dziękuje


W Chorwacji nie ma winiet, płaci się na bramkach, najlepiej kartą lub odliczoną należną gotówką.


Janusz mam pytanko! Czy w Cro na bramkach też można płacić kartą i czy to jest opłacalne? Tzn chodzi mi czy lepiej kartą czy kunami? Gdzieś kiedyś przeczytałem na tym zacnym forum, że za wszystko za co się da i w Cro i w drodze do niej lepiej opłaca się płacić kartą. Czy to prawda?
Pozdrawiam.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 03.04.2011 21:57

Na Słowacje winieta na 1 miesiąc kosztuje 71,50 zł- różnica przy kursie euro =4zł jest 15,5 zł. Dla jednego dużo dla drugiego spokojna głowa na granicy. Ja jadę przez Czechy i pozostaje albo miec korony albo płacic kartą, ani jednego ani drugiego nikomu nie polecam.
jerzy26
P.S. Urlop planuję już kilka dobrych miesięcy do przodu, organizuję i staram się jak najwięcej załatwic w kraju, z dwóch powodów:
- bo to załatwianie i planowanie ma swój urok;
- mam spokój i urlop.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.04.2011 22:01

henius34 napisał(a):Janusz mam pytanko! Czy w Cro na bramkach też można płacić kartą i czy to jest opłacalne? Tzn chodzi mi czy lepiej kartą czy kunami?


Można kartą, można kunami, można też euro ale to jest nieopłacalne ze względu na stosowany przelicznik.

Ja płaciłem zawsze kunami odliczoną lub przybliżoną należną gotówką.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 03.04.2011 22:10 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 03.04.2011 22:05

W zeszłym roku pod Zagrzebiem terminale na kartę były nieczynne więc tylko gotówką, a że nie miałem kun to euro. Z powrotem tylko bramki z kartą (only card) Bez kolejek i kłopotów
Co do płatności karta lub gotówka ja zawsze płaciłem kartą gdzie się dało. Pewnie odezwie się masa ludzi o przeciwnym zdaniu ale w/g zeszłorocznych obliczeń kartą najtaniej, później wymiana pln w kantorach w Cro na kuny lub euro na kuny a na końcu kupno kun w kraju. Wybór należy do Ciebie
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 03.04.2011 22:15

Jechałem w tym roku w poprzek Istrii i zpałaciłem 14 kun za nieukończoną autostradę.Skandal. :wink:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.04.2011 22:41

henius34 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):Witam.Czy można kupić winiety w Polsce przed wyjazdem do Chorwacji na Czechy ,Austrie,Słowenie i Chorwacje aby mieć z głowy i nie zawracać sobie gitaty w drodze na wakacje,jeśli tak to gdzie :lol:
dziękuje


W Chorwacji nie ma winiet, płaci się na bramkach, najlepiej kartą lub odliczoną należną gotówką.


Janusz mam pytanko! Czy w Cro na bramkach też można płacić kartą i czy to jest opłacalne? Tzn chodzi mi czy lepiej kartą czy kunami? Gdzieś kiedyś przeczytałem na tym zacnym forum, że za wszystko za co się da i w Cro i w drodze do niej lepiej opłaca się płacić kartą. Czy to prawda?
Pozdrawiam.


Ja płaciłem i kartą i gotówką. Kartą wyszło najtaniej ,przelicznik był mega opłacalny, w kunach też wychodziło dobrze.

P.S. Do bramek gdzie sie płaciło tylko kartą nie było kolejek ! a do gotówkowych zawsze :twisted:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 03.04.2011 23:08

Dzieki Panowie za szybką odpowiedź. :wink:
Pozdrawiam
jacek9971
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.04.2010
winety

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek9971 » 05.04.2011 20:06

po co u nas kupowac , kazda stacja paliw sprzedaje winety w danym kraju i nie ma problemu z kupieniem . jak sie powie winety to oni wszystko rozumia
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 05.04.2011 20:26

z kupnem winiet "po drodze" nie ma problemu a w ub. roku za autostrady w Chorwacji płaciłem tylko kartą - szybko i bez i kolejek
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 05.04.2011 20:31

podejrzewam że błąd w pisowni to przypadek ale......................powinno być w Polsce a nie polsce...... szanujmy się (" strona tytułowa")
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 05.04.2011 20:35

W ubiegłym roku w drodze powrotnej w Austrii kupowałem winietę na stacji za Mureck przed wjazdem na autostradę - za paliwo karta, ale za winietę "only cash bitte" jak powiedziała pani przy kasie :o
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
zakup winiet w polsce??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone