Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup winiet w nocy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Guzi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2011
Zakup winiet w nocy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzi » 18.05.2011 06:45

Witam,
Planuje wyjazd z Krakowa przez Trstenę, Zilinę, Bratysławę, Eisenstadt, Graz...około godziny 18 w piątek.

Na Słowacji winietę będę pewnie kupował w Zilinie gdzie planowo powinienem być około 21, więc chyba problemu nie będzie.
Jednak mojej pytanie dotyczy zakupu winiet na Słowację po 22(gdyby jednak zaszła taka potrzeba) i Austrię( tu już na pewno jazda w godzinach nocnych). W Austrii podobno nie jest to takie proste??

Do winiet słoweńskich póki co się nie przymierzam, ale gdyby jednak człowiek zdecydował się jechać na Ljublanę (docelowo na Rab) to również proszę o taką informację.

Pozdrawiam
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 18.05.2011 08:02

Zawsze wyjeżdżałem koło 18:00 z Krakowa i nigdy nie miałem problemu z zakupem winiet, a jeżdżę podobnie jak ty czyli Słowacja - Austria i Słowenia.
Na Słowacji kupuje na stacji benzynowej bo zanim się doleci do autostrady to trochę się ich mija, w Austrii na przejściu granicznym jest sklep z vinetami 24h podobnie na Słowenii.
Guzi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzi » 18.05.2011 09:12

Dzięki,
dobrze że można coś kupić na przejściu w Bratysławie :D
nie jadę przez Wiedeń, a podejrzewam, że na drodze B50 na Eisenstadt może być w nocy wszystko pozamykane i byłby problem
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 18.05.2011 12:17

Kiedyś jak wracałem to pojechałem przez Eisenstadt i osobiście nie polecam, droga wąska i ciągle jakieś ograniczenia, niby miał byś skrót :D a wyszło dłużej w czasie i więcej się nakręcisz.
Jedz normalnie na Wiedeń drogą A4 przed Wiedniem w S1 i do A2 o mniej się napocisz a czasowo wyjdzie to samo jak nie szybciej.

Jak masz przejście graniczne Słowacja-Austria na drodze A6-D4 masz też sklep z winietami.
MrSpike
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.02.2014
Zakup viniety czechy

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSpike » 28.07.2014 13:21

Wybieram się 3 sierpnia do Chorwacji. Wyjazd będę miał z Bydgoszczy przez Kłodzko na Brno. Interesuje mnie zakup viniety po stronie czeskiej, jednak będzie dość późna godzina - koło 1:00 - 2:00 (niedzielna noc).
Gdzie mogę taką winietę zakupić, możecie mi podać jakieś dokładne namiary przy granicy z Polską jeśli jest możliwość? Bo rozumiem że od Brna w kierunku Wiednia będzie ona wymagana...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Zakup viniety czechy

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2014 13:33

MrSpike napisał(a):Wybieram się 3 sierpnia do Chorwacji. Wyjazd będę miał z Bydgoszczy przez Kłodzko na Brno. Interesuje mnie zakup viniety po stronie czeskiej, jednak będzie dość późna godzina - koło 1:00 - 2:00 (niedzielna noc).
Gdzie mogę taką winietę zakupić, możecie mi podać jakieś dokładne namiary przy granicy z Polską jeśli jest możliwość? Bo rozumiem że od Brna w kierunku Wiednia będzie ona wymagana...

Cześć ziomek. Jeśli jedziesz z Kłodzka na Brno i dalej na Mikulov, to moim zdaniem nie warto kupować czeskiej winiety, ponieważ masz tylko kilkunastokilometrowy płatny odcinek za Brnem na drodze nr 52.

Możesz go ominąć zjeżdżając z drogi szybkiego ruchu na Rajhrad. Następnie drogami 425 i 416 przez Pohorelice z powrotem na drogę 52. Jeśli zamierzasz kupić winietę to jedź Kłodzko -> Ołomuniec -> Brno. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Zakup viniety czechy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2014 13:50

MrSpike napisał(a):Wybieram się 3 sierpnia do Chorwacji. Wyjazd będę miał z Bydgoszczy przez Kłodzko na Brno. Interesuje mnie zakup viniety po stronie czeskiej, jednak będzie dość późna godzina - koło 1:00 - 2:00 (niedzielna noc).
Gdzie mogę taką winietę zakupić, możecie mi podać jakieś dokładne namiary przy granicy z Polską jeśli jest możliwość? Bo rozumiem że od Brna w kierunku Wiednia będzie ona wymagana...

Jak byś się zdecydował na kupno winiety, pierwsza miejscowość za Boboszowem Kraliky stacja otwarta 24h https://www.google.pl/maps/@50.082094,1 ... kUDv2g!2e0 co roku tu kupuję :papa:
MrSpike
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSpike » 29.07.2014 10:13

JackDaniels.. W jakich walutach tam można płacić? W EUR/PLN jest tez taka możliwość? Intryguje mnie też konieczność wykupienia samej winiety - generalnie jadąc na Wiedeń mam może 18km drogi płatnej za Brnem w stronę Mikulova.. Próbowałeś ominąć tą drogę i jechać 'krajówką'?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.07.2014 10:17

MrSpike napisał(a):Intryguje mnie też konieczność wykupienia samej winiety - generalnie jadąc na Wiedeń mam może 18km drogi płatnej za Brnem w stronę Mikulova.. Próbowałeś ominąć tą drogę i jechać 'krajówką'?

O ominięciu tego odcinka pisałem dwa posty wyżej. Jak chcesz, to wkleję mapę. :wink:

Edit:
Pisałem o skrócie drogą nr 425, ale jeszcze lepiej pojechać 42510 mapka
Ostatnio edytowano 29.07.2014 10:44 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
MrSpike
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSpike » 29.07.2014 10:43

Dzięki za info. Trase postanowiłem ominąć. Pojadę drogami 425 > 42510 (przed Rajhrad w lewo) > 416
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.07.2014 10:50

Rozważ, czy w sytuacji, kiedy jest oddany odcinek na A1 do Włocławka i most w Mszanie, nie lepiej pojechać "jedynką".
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 11:13

Eee, okazyjnie można kupić pakiet winiet :oczko_usmiech:

Cytat z aukcji w Allegro:


Przedmiotem sprzedaży są winiety :



Austria- winetka 2- miesięczna dla pojazdów do 3,5 tony

Czechy- winetka 1- miesięczna dla pojazdów do 3,5 tony

Słowenia 2A - winetka miesięczna



Wszystkie winiety za 150zł.





Winiety ważne od 02.08.2014 do 02.09.2014 a Austria do 02.10.2014

w dniach 03.08.2014 do 16.08.2014 jadą do Chorwacji a od 17.08 2014 do końca terminu

ważności chętnie odsprzedam.
jamaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 19.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamaj » 29.07.2014 15:58

Jest to mój pierwszy post więc witam Wszystkich :)

Będę jechał w nocy 11.08 przez Czechy, Austrię. Wiem już, że winiety na Czechy kupię w
pierwsza miejscowość za Boboszowem Kraliky stacja otwarta 24h

A gdzie można kupić winiety w Austrii (planuję jechać przez Breclav)?
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 29.07.2014 16:30

Człeku ....... winiety są nie tylko dla Polaków jadących do Cro i z powrotem !!! Ogólnie "Winieta" jest dostępna na stacjach benzynowych, więc wjeżdżając do danego kraju kupujesz na pierwszej stacji benz. Ale również można wjechać na odcinek płatny w dowolnym miejscu ..... i to samo - kupujesz na pierwszej napotkanej stacji benz. Proste ;)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone