Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakochani w Rzymie - czyli dwa dni w Wiecznym Mieście

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 11.01.2013 23:07

W grudniu mieliśmy okazję gościć w Rzymie przez 4 dni. Było tak samo pięknie, tylko trochę mniej turystów :). Pozdrawiam.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 12.01.2013 16:49

Magda O. napisał(a):
Ja chciałabym bardzo, żeby uruchomiono w końcu loty z Krakowa...


No przecież Ryanair lata z Krakowa - tak mi przynajmniej wyszukiwarka lotów pokazuje.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.01.2013 17:12

Magda O. napisał(a):Ludzie ustawiali się i pozowali do zdjęć np. przy rzeźbach, na tle ołtarza, itp….a przecież to świątynia, owszem, zabytek, ale traktowany przez wielu turystów jako atrakcja turystyczna.

Dla niektórych najważniejsze jest uwiecznić samego siebie na jakimkolwiek tle.

Pozdrawiam,
Wojtek
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 12.01.2013 20:12

Bardzo mi się podobała twoja relacja z Rzymu.Mam kilka pytań dotyczących Campingu Village Roma czy nocleg rezerwowaliście przez internet,jak porozumiewaliście się na campingu czy w obsłudze rozmawia ktoś po Polsku i czy samochód można parkować przy domku
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.01.2013 20:19

Magda, dzięki za relację z Wiecznego Miasta :D

Miło było sobie przypomnieć. W Rzymie byłam w 2002 roku przez 2 tygodnie, więc zdążyłam zobaczyć całkiem sporo, chociaż było to za mało, żeby się tym miastem nasycić.

Kiedyś wrócę...

Pozdrawiam :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.01.2013 20:16

Raul73 napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Ja chciałabym bardzo, żeby uruchomiono w końcu loty z Krakowa...


No przecież Ryanair lata z Krakowa - tak mi przynajmniej wyszukiwarka lotów pokazuje.


Pewnie lata, ale cena inna... :roll: wtedy, kiedy rezerwowaliśmy, różnica była spora...

Franz napisał(a):
Magda O. napisał(a):Ludzie ustawiali się i pozowali do zdjęć np. przy rzeźbach, na tle ołtarza, itp….a przecież to świątynia, owszem, zabytek, ale traktowany przez wielu turystów jako atrakcja turystyczna.

Dla niektórych najważniejsze jest uwiecznić samego siebie na jakimkolwiek tle.

Pozdrawiam,
Wojtek


tak, żeby potem wstawić na portal społecznościowy podpisując: ja i Św. Piotr w Rzymie :lol:

hanka 34 napisał(a):Bardzo mi się podobała twoja relacja z Rzymu.Mam kilka pytań dotyczących Campingu Village Roma czy nocleg rezerwowaliście przez internet,jak porozumiewaliście się na campingu czy w obsłudze rozmawia ktoś po Polsku i czy samochód można parkować przy domku


Dziękuję bardzo. Co do campingu: można się porozumieć po angielsku, a nam nawet przy meldowaniu trafiła się Polka :wink: co do samochodu, to nie bardzo wiem, kilka aut stało przy domkach, ale bardzo mało, był też mały parking przed recepcją. Wiem tylko,że za samochód jest dopłata 5 euro za dobę, ale nie wiem, czy pod domkiem, czy na parkinu...
Nocleg rezerwowaliśmy przez internet, bez zaliczki.

maslinka napisał(a):Magda, dzięki za relację z Wiecznego Miasta :D

Miło było sobie przypomnieć. W Rzymie byłam w 2002 roku przez 2 tygodnie, więc zdążyłam zobaczyć całkiem sporo, chociaż było to za mało, żeby się tym miastem nasycić.

Kiedyś wrócę...

Pozdrawiam :papa:


Ale bym chciała pojechać tam chociaż na tydzień, a na dwa to dopiero byłoby coś... tam jest tyle do zobaczenia, a w niektóre miejsca chce się wracać po kilka razy...
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 18.01.2013 14:06

Magda O. napisał(a):
Arooo napisał(a):Witaj :papa:


A czy w marcu jest już względnie ciepło? Rzeczywiście, następnym razem chcielibyśmy pojechać po sezonie, ale nie wiem, czy moglibyśmy wtedy nocować na Camping Village...
A ścieżka była wytyczona m.in. na podstawie książki Dana Browna ;) może jeszcze wrzucę parę słów o tym, jak odkrywałam wszystkie symbole :)


Dodam że to była to druga połowa marca, a my chodziliśmy w krótkich rękawach :boss:
No i na dzień dobry nas zjarało słońce.
Jednak popołudniami wiał dość chłodny wiaterek i trzeba było zakładać bluzy.
Nie wiem czy warto sobie zawracać głowę kampingiem, bo można upolować całkiem tanio hotel.
Nie wiem ile płaciliście za camp,ale hotel dwa przystanki metra od centrum kosztował nas 50E za 3 os + dziecko.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.01.2013 14:51

Kamping był fajnym rozwiązaniem, ale faktycznie miał jedną wadę: nie to, że był daleko od centrum, ale to, że był daleko od stacji metra ( kilka przystanków autobusem, który jeździł co godzinę-półtorej)... niestety, w czasie kiedy rezerwowaliśmy lot, nie znaleźliśmy hoteli w rozsądnej cenie... ale to był jeszcze sezon (połowa września), w marcu łatwiej pewnie byłoby o okazyjne ceny hoteli.
Do przemyślenia na następny raz ;)
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Zakochani w Rzymie - czyli dwa dni w Wiecznym Mieście - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone