Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZAKOCHANI W CHORWACJI

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Spartacus
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.07.2014
ZAKOCHANI W CHORWACJI

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spartacus » 23.09.2014 15:39

Cześć wszystkim.

I ja postanowiłem pochwalić się urokami tego pięknego państwa.

Wystartowaliśmy z Sosnowca w niedzielę 07.09 przed 6 rano. Pierwotnie mieliśmy wyjechać przed 5 ale ubrani i spakowani czekaliśmy na jeszcze jedną parę z Wrocławia ( poznaliśmy się tu na forum ). Mając dosyć prostą drogę do Sosnowca - niemalże cały czas autostradą wylądowali chyba w Piekarach Śląskich :roll: :roll:.
Przez pierwszą chwilę nawet się przestrzaszyliśmy, że nas wykiwali, jednak odebrali i po kilku telefonach dojechali:)

Jechaliśmy znaną mi wcześniej trasą Cieszyn-->Bratysława --> Wiedeń --> Mureck --> Lenart --> Ptuj.
Spartacus
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spartacus » 23.09.2014 16:01

Odcinek 1 Zadar, Wodospady Krka, Tućepi

Jak już wspomniałem jechaliśmy z Sosnowca. W Karlowacu zjechaliśmy na Slunj i 30 km od Jezior Plitvickich wynajęliśmy apartament na 1 noc. Zajechaliśmy tam ok 17. Pogoda nieciekawa, raczej padało i było pochmurno..

Rano ok 7 wyruszyliśmy w dalszą podróż. Przystanek pierwszy Jeziora Plitvickie. Dojechaliśmy i co? Lekko kropi ale nie pada, jednak jest bardzo pochmurno... Idziemy do informacji i dowiadujemy się, że wstęp jest tańszy o 50%, bo pół parku jest zamknięte, ponieważ poziom wody jest zbyt wysoki. Chwila konsternacji i jedziemy dalej...Kierunek Zadar.

Byliśmy tam w samo południe, ok 12. Ciepło i pogoda plażowa, zupełnie inaczej, niż w Plitvicach.

Zadar:
Obrazek


Zadar, uliczki:
Obrazek

Tuta razem, ubrany jestem w rzeczy wygodne do drogi, więc się nie sugerować, że nie potrafię się ubrać... :oops: :oops: :
Obrazek

Plaża, pusto:
Obrazek

Mostek, chyba standardowe zdjęcie w Zadarze:
Obrazek
Spartacus
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spartacus » 23.09.2014 16:21

Po zadarze udaliśmy się Jadranką w kierunku Makarskiej.

Droga niemalże pusta:
Obrazek

A Ada często podróżowała tak..: :hut: :hut:
Obrazek

Jedziemy, jedziemy i nagle jest zdjazd, że za 30 km dojedziemy do Parku Krka, jedziemy w tamtym kierunku bo i tak mieliśmy tam jechać. Był to mój drugi wyjazd do Chorwacji, więc nie jestem jakimś znawcą, więc nie wiedziałem, że blisko Jadranki są te wodospady.

Podstanowiliśmy odbić sobie jeziora i wjechaliśmy na wodospady.

Spacerek:
Obrazek

Malutki wodospad:
Obrazek

Większy wodospad :roll: :
Obrazek

Nasze miny, gdy zobaczyliśmy to...:
Obrazek

Zabawa pt. "znajdź Adriana":
Obrazek

Zaciesz.... :oops: :oops:
Obrazek
Spartacus
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spartacus » 23.09.2014 16:29

Byliśmy trochę zmęczeni, więc w dalszą drogę do Tućepi przejechaliśmy już autostradą. Droga minęła szybko, bo ok 17 byliśmy już w Tućepi. Mieliśmy zarezerwowany apartament. Dwa osobne pokoje 2+1, cena za wynajęcie 40 Euro/doba, więc chyba nie jest jakoś drogo, bo wychodzi 10 Euro za osobę.
Apartament bez jakichś luksusów, ale i tak więcej czasu chcieliśmy spędzać poza nim.

Resztę zdjęć wrzucę jutro ;)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 23.09.2014 16:40

Spartacus napisał(a):Byliśmy trochę zmęczeni, więc w dalszą drogę do Tućepi przejechaliśmy już autostradą. Droga minęła szybko, bo ok 17 byliśmy już w Tućepi. Mieliśmy zarezerwowany apartament. Dwa osobne pokoje 2+1, cena za wynajęcie 40 Euro/doba, więc chyba nie jest jakoś drogo, bo wychodzi 10 Euro za osobę.
Apartament bez jakichś luksusów, ale i tak więcej czasu chcieliśmy spędzać poza nim.

Resztę zdjęć wrzucę jutro ;)


A ten drugi pokój dla kota? :D
Bo jedziecie w 2 osoby?

pozdrav.
Spartacus
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spartacus » 23.09.2014 16:43

adamk3 napisał(a):
Spartacus napisał(a):Byliśmy trochę zmęczeni, więc w dalszą drogę do Tućepi przejechaliśmy już autostradą. Droga minęła szybko, bo ok 17 byliśmy już w Tućepi. Mieliśmy zarezerwowany apartament. Dwa osobne pokoje 2+1, cena za wynajęcie 40 Euro/doba, więc chyba nie jest jakoś drogo, bo wychodzi 10 Euro za osobę.
Apartament bez jakichś luksusów, ale i tak więcej czasu chcieliśmy spędzać poza nim.

Resztę zdjęć wrzucę jutro ;)


A ten drugi pokój dla kota? :D
Bo jedziecie w 2 osoby?

pozdrav.


jest wyjaśnione na samym początku relacji, że czekaliśmy jeszcze na jedną parę z Wrocławia :oops: :oops:

pozdrav.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 23.09.2014 17:47

zasiadam i ja :) a jeśli chodzi o podróżowanie z nogami na desce to odradzam , jakaś nagła sytuacja , stłuczka i nogi połamie poduszka.... :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.09.2014 17:56

adamk3 napisał(a):
A ten drugi pokój dla kota? :D
Bo jedziecie w 2 osoby?

pozdrav.


Jechali w dwie pary :wink: :idea:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 23.09.2014 18:28

Spartacus napisał(a):
adamk3 napisał(a):
Spartacus napisał(a):Byliśmy trochę zmęczeni, więc w dalszą drogę do Tućepi przejechaliśmy już autostradą. Droga minęła szybko, bo ok 17 byliśmy już w Tućepi. Mieliśmy zarezerwowany apartament. Dwa osobne pokoje 2+1, cena za wynajęcie 40 Euro/doba, więc chyba nie jest jakoś drogo, bo wychodzi 10 Euro za osobę.
Apartament bez jakichś luksusów, ale i tak więcej czasu chcieliśmy spędzać poza nim.

Resztę zdjęć wrzucę jutro ;)


A ten drugi pokój dla kota? :D
Bo jedziecie w 2 osoby?

pozdrav.


jest wyjaśnione na samym początku relacji, że czekaliśmy jeszcze na jedną parę z Wrocławia :oops: :oops:

pozdrav.



sorki - czytałem chyba bez 8O

:D

pozdrav.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 24.09.2014 13:24

Chyba załapię się w pierwszym rzędzie :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 24.09.2014 13:29

Magdalena S. napisał(a):Chyba załapię się w pierwszym rzędzie :)

Wątpię , jak ja się zaraz rozłożę....... :lool: :oczko_usmiech:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.09.2014 16:39

Ja również obserwuję :)
marenad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marenad » 24.09.2014 17:18

Dosiadam się i ja :)
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 24.09.2014 17:29

podglądam... ;)
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 24.09.2014 19:30

Witam
Fajna relacja i też odradzam taka jazdę z nogami , nie polami nie nóg...połamie kręgosłup.
Pozdrawiam i czekam na dalsze zdjęcia .
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
ZAKOCHANI W CHORWACJI
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone