Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakochani W Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 23.10.2008 12:59

Bardzo dziękuję za zmniejszenie zdjęcia i uwagi :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.10.2008 13:05

Mdziumka napisał(a):Bardzo dziękuję za zmniejszenie zdjęcia i uwagi :lol:


Proszę uprzejmie :lol: i czekamy na ulubiony przez wszystkich C.D. :lol: :lol:
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 23.10.2008 13:07

Rysio napisał(a):Mdziumka, jedna prośba - zgodnie z regulaminem zdjęcie nie może przekraczać na forum 800 pikseli w poziomie, bo forum się "rozjeżdża" tym co mają mniejsze monitory a to znacznie utrudnia czytanie tekstu. Nie linkuję Ci zdjęcia jak w tematach ogólnych, bo to Twoja relacja i Ty decydujesz o jej kształcie ale niektórym ułatwisz czytanie tej relacji :)

Wspaniała praca moda. Zwrócił uwagę w sposób modelowy. Szacun. Tak dalej. :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.10.2008 13:29

Mdziumka napisał(a):Baseny troszeczkę przereklamowane. Korytarze zbyt wąskie i woda za płytka aby można było pływać. Na zewnątrz kilka głębszych zbiorników w których można swobodnie pływać a nawet zorganizować mecz piłki wodnej. W sumie warte odwiedzenia, ale nie w drodze do Chorwacji. Zajęło nam to zbyt dużo czasu.



Baseny, a właściwie groty, w Miscolc Tapolca, tak jak wspomniał Janusz, są lecznicze. W takiej wodzie nie pływa się, tylko powoli przemieszcza chodząc w wodzie.
Dlaczego nie warte odwiedzenia w drodze do Cro :?:
Owszem, jeśli pędzisz na urlop to nie, ale jeśli kąpiele w takich basenach są częścią urlopu, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Trochę kąpieli, trochę Chorwacji i w drodze powrotnej znowu kąpiele, to nasz sposób na urlop. Takie kąpiele można np pogodzić ze zwiedzaniem okolicznych winnic i piwniczek winnych. Coś wspaniałego, pyszne i niedostępne u nas wina węgierskie za bardzo małe pieniądze.
Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.10.2008 13:42

Rysio napisał(a):Mdziumka, jedna prośba - zgodnie z regulaminem zdjęcie nie może przekraczać na forum 800 pikseli w poziomie, bo forum się "rozjeżdża" tym co mają mniejsze monitory a to znacznie utrudnia czytanie tekstu. Nie linkuję Ci zdjęcia jak w tematach ogólnych, bo to Twoja relacja i Ty decydujesz o jej kształcie ale niektórym ułatwisz czytanie tej relacji :)



No chyba, że dotyczy to zdjęć w niekompletnym umundurowaniu plażowym, wtedy regulamin dopuszcza takie przypadki.
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 23.10.2008 16:25

Mimo dość wczesnej pory, w parku jest już dużo turystów. Różne kolory skóry, różne języki. Jedno ich łączy: wszyscy są tak samo zachwyceni.
Woda jest tak niesamowicie turkusowa, że wydaje się jakby ktoś dolał do niej barwnika. Jesteśmy urzeczeni . Kaczki, rybki, kolor wody -wszystko nas cieszy i bardzo nam się podoba. Ochom i achom nie ma końca. Pod wielkim wodospadem zatrzymujemy się na dłużej .Piotr wchodzi aż na taras widokowy, położony gdzieś dużo wyżej. Nas zniechęcają strome i zdające się nie mieć końca schody. Podobno powinniśmy żałować, że tam nie weszliśmy- może następnym razem. Bo, że będzie kiedyś następny raz, nie mamy wątpliwości. Z przyjemnością chodzimy drewnianymi kładkami, które wyglądają jakby ktoś je po prostu przerzucił przez wodę .

Obrazek

Obrazek

Po drodze posilamy się strudlami kupionymi przed wejściem. My na słono ( szpinak-pycha),a młodzież na słodko. Jest strasznie gorąco. Jeszcze nie zdążyliśmy przywyknąć do takich temperatur. Chłodzimy się wodą z butelek i tą ściekającą ze skał. Filip co chwila moczy czapkę i taką zakłada na głowę. Dochodzimy do miejsca, z którego odpływają stateczki. Jeden właśnie wyruszył w rejs. Za kilka minut podpływają aż trzy i mimo dość dużej ilości ludzi, bez problemu udaje nam się dostać na pokład. Na drugim brzegu kontynuujemy spacer. Im jesteśmy wyżej, tym wydaje nam się mniej ciekawie. To nie znaczy, że zrobiło się mniej pięknie. Teraz już wiemy, że zwiedzanie powinniśmy zacząć od góry. Wtedy adrenalina rosłaby do samego końca. Troszkę już zmęczeni docieramy do miejsca, z którego autobusiki zabierają nas na parking. Na dole okazuje się, że tak jak większość nie zauważyliśmy informacji o płatności za postój. Na szczęście zanim dochodzi nasza kolej wyjazdu, udaje mi się zapłacić i bez przeszkód wyjeżdżamy. Jeszcze zatrzymujemy się coś zjeść i wyruszamy w dalszą drogę.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 01.11.2009 20:17 przez Mdziumka, łącznie edytowano 3 razy
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 23.10.2008 16:56

Świetnie :) z niecierpliwością czekam już na dalszy odcinek ;) , już nie mogę się doczekać :) Korculi :) Pozdrav Adam
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 23.10.2008 19:51

[quote="Mdziumka"] Plitwickie Jeziora powalają urodą, są po prostu niezwykłe. Nic później nie zrobi już na nas takiego wrażenia. Zwiedzanie rozpoczynamy od wejścia pierwszego. Wiem, że to zdjęcie było już wielokrotnie, ale ja też musiałam takie zrobić.

Pewnie, że wszystkie są podobne, ale jednak każdy widzie je ciut inaczej, Twoje bardzo mi się podoba :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 23.10.2008 19:55

maciek1956 napisał(a):
Mdziumka napisał(a):Baseny troszeczkę przereklamowane. Korytarze zbyt wąskie i woda za płytka aby można było pływać. Na zewnątrz kilka głębszych zbiorników w których można swobodnie pływać a nawet zorganizować mecz piłki wodnej. W sumie warte odwiedzenia, ale nie w drodze do Chorwacji. Zajęło nam to zbyt dużo czasu.



Baseny, a właściwie groty, w Miscolc Tapolca, tak jak wspomniał Janusz, są lecznicze. W takiej wodzie nie pływa się, tylko powoli przemieszcza chodząc w wodzie.
Dlaczego nie warte odwiedzenia w drodze do Cro :?:
Owszem, jeśli pędzisz na urlop to nie, ale jeśli kąpiele w takich basenach są częścią urlopu, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Trochę kąpieli, trochę Chorwacji i w drodze powrotnej znowu kąpiele, to nasz sposób na urlop. Takie kąpiele można np pogodzić ze zwiedzaniem okolicznych winnic i piwniczek winnych. Coś wspaniałego, pyszne i niedostępne u nas wina węgierskie za bardzo małe pieniądze.
Pozdrawiam


Baseny bardzo mnie zaintrygowały. Może w wakacje 2009 zahaczymy :?: Muszę jednak poszperać na forum co inni piszą, jakie mają wrażenia :?: :?:
Mdziumka czy mogłabyś napisać jakie są ceny wejścia na basen?
Może orientujesz się czy łatwo tam o nocleg? Może ktoś zapoda jakiś namiar?
Serdecznie pozdrawiam 8)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.10.2008 20:20

anjas napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
Mdziumka napisał(a):Baseny troszeczkę przereklamowane. Korytarze zbyt wąskie i woda za płytka aby można było pływać. Na zewnątrz kilka głębszych zbiorników w których można swobodnie pływać a nawet zorganizować mecz piłki wodnej. W sumie warte odwiedzenia, ale nie w drodze do Chorwacji. Zajęło nam to zbyt dużo czasu.



Baseny, a właściwie groty, w Miscolc Tapolca, tak jak wspomniał Janusz, są lecznicze. W takiej wodzie nie pływa się, tylko powoli przemieszcza chodząc w wodzie.
Dlaczego nie warte odwiedzenia w drodze do Cro :?:
Owszem, jeśli pędzisz na urlop to nie, ale jeśli kąpiele w takich basenach są częścią urlopu, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Trochę kąpieli, trochę Chorwacji i w drodze powrotnej znowu kąpiele, to nasz sposób na urlop. Takie kąpiele można np pogodzić ze zwiedzaniem okolicznych winnic i piwniczek winnych. Coś wspaniałego, pyszne i niedostępne u nas wina węgierskie za bardzo małe pieniądze.
Pozdrawiam


Baseny bardzo mnie zaintrygowały. Może w wakacje 2009 zahaczymy :?: Muszę jednak poszperać na forum co inni piszą, jakie mają wrażenia :?: :?:
Mdziumka czy mogłabyś napisać jakie są ceny wejścia na basen?
Może orientujesz się czy łatwo tam o nocleg? Może ktoś zapoda jakiś namiar?
Serdecznie pozdrawiam 8)



Byłem w różnych miejscowościach, w zeszłym i tym roku. Nic nie rezerwowałem, jest sporo kwater prywatnych i campingi w okolicy. Nie ma problemu z noclegiem. Ceny noclegów oscylują ok 30 euro za 2 osoby (tylko raz płaciłem 36). Wejścia na baseny są często uzależnione od pory dnia, długości pobytu na basenie. Moje doświadczenie mówi, że jeśli pogoda jest "taka sobie", w zupełności wystarczają 3 godz pobytu w gorącej wodzie. Ostatnio na Węgrzech płaciłem od 1200 forintów do 2700 za osobę. Byłem w Heviz-jezioro termalne, Miscolc, Mezokovezd, Eger, Lenti, Keydukeskany i jeszcze w kilku, których nazw nie pamiętam. Byłem tez w Varazdinie w Cro, najtaniej, w promocji dostałem obiad. Kilka zdjęć z zeszłorocznego pobytu zamieściłem w relacji "Pakostane...".
W tym roku relację przekazałem w formie jedzeniowej i zdjęć z basenów
prawie nie ma, ale pobyt był bardzo udany. W przyszłym roku oczywiście znowu kąpiele, a może nawet zorganizujemy wypad specjalny tylko na baseny. Polecam też baseny słowackie, bliżej i też dobrze działają "na kości".
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 23.10.2008 20:32

Tu znajdziesz więcej http://www.herkulesexpress.pl/wegry/miszkolc/.
Baseny są naprawdę warte odwiedzenia, ale nie tak z doskoku, jak zrobiliśmy to my. Pozdrawiam
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 23.10.2008 20:32

maciek1956 napisał(a):
anjas napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
Mdziumka napisał(a):Baseny troszeczkę przereklamowane. Korytarze zbyt wąskie i woda za płytka aby można było pływać. Na zewnątrz kilka głębszych zbiorników w których można swobodnie pływać a nawet zorganizować mecz piłki wodnej. W sumie warte odwiedzenia, ale nie w drodze do Chorwacji. Zajęło nam to zbyt dużo czasu.



Baseny, a właściwie groty, w Miscolc Tapolca, tak jak wspomniał Janusz, są lecznicze. W takiej wodzie nie pływa się, tylko powoli przemieszcza chodząc w wodzie.
Dlaczego nie warte odwiedzenia w drodze do Cro :?:
Owszem, jeśli pędzisz na urlop to nie, ale jeśli kąpiele w takich basenach są częścią urlopu, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Trochę kąpieli, trochę Chorwacji i w drodze powrotnej znowu kąpiele, to nasz sposób na urlop. Takie kąpiele można np pogodzić ze zwiedzaniem okolicznych winnic i piwniczek winnych. Coś wspaniałego, pyszne i niedostępne u nas wina węgierskie za bardzo małe pieniądze.
Pozdrawiam


Baseny bardzo mnie zaintrygowały. Może w wakacje 2009 zahaczymy :?: Muszę jednak poszperać na forum co inni piszą, jakie mają wrażenia :?: :?:
Mdziumka czy mogłabyś napisać jakie są ceny wejścia na basen?
Może orientujesz się czy łatwo tam o nocleg? Może ktoś zapoda jakiś namiar?
Serdecznie pozdrawiam 8)



Byłem w różnych miejscowościach, w zeszłym i tym roku. Nic nie rezerwowałem, jest sporo kwater prywatnych i campingi w okolicy. Nie ma problemu z noclegiem. Ceny noclegów oscylują ok 30 euro za 2 osoby (tylko raz płaciłem 36). Wejścia na baseny są często uzależnione od pory dnia, długości pobytu na basenie. Moje doświadczenie mówi, że jeśli pogoda jest "taka sobie", w zupełności wystarczają 3 godz pobytu w gorącej wodzie. Ostatnio na Węgrzech płaciłem od 1200 forintów do 2700 za osobę. Byłem w Heviz-jezioro termalne, Miscolc, Mezokovezd, Eger, Lenti, Keydukeskany i jeszcze w kilku, których nazw nie pamiętam. Byłem tez w Varazdinie w Cro, najtaniej, w promocji dostałem obiad. Kilka zdjęć z zeszłorocznego pobytu zamieściłem w relacji "Pakostane...".
W tym roku relację przekazałem w formie jedzeniowej i zdjęć z basenów
prawie nie ma, ale pobyt był bardzo udany. W przyszłym roku oczywiście znowu kąpiele, a może nawet zorganizujemy wypad specjalny tylko na baseny. Polecam też baseny słowackie, bliżej i też dobrze działają "na kości".

Dziękuję maćku 1956 za informacje :D Z miłą chęcią poczytam Twoją relację i porady. Wiem , że w Słowacji też są baseny termalne. Zagłębię się w literaturę w długie jesienno - zimowe wieczory i na 100% coś zaplanuję :wink:
Serdecznie pozdrawiam :!:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.10.2008 21:11

Dla wszystkich zakochanych :papa:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 23.10.2008 21:27

Mdziumka napisał(a):Tu znajdziesz więcej http://www.herkulesexpress.pl/wegry/miszkolc/.
Baseny są naprawdę warte odwiedzenia, ale nie tak z doskoku, jak zrobiliśmy to my. Pozdrawiam

Dziękuję za linka. Tak się przymierzam, by zobaczyć baseny :D Mam córeczkę 5 letnią i byłaby to dla niej frajda, a i mąż w dzieciństwie był na kolonii i narobił apetytu :D
Pozdrawiam, będę śledzić dalej wątek :D
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 23.10.2008 21:52

Bardzo fajna relacja! Aż miło, tyle pozytywnej energii!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Zakochani W Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone