Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagrebacka banka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.08.2013 10:18

Co zrobić, gdy na bankomatu "zabe" pojawia się komunikat "fack you" :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 04.02.2017 19:19

Nie wiem pod jaki temat sie podczepic sle moze ktos tu bedzie wiedziam.

6 lat temu w chr majac karte Pko s.a. mozna bylo bez prowizji wyplacac w bankomatach Zagrebacka Banka. Czy cos sie zmienilo w tej kwestii przez te pare dobrych lat?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.02.2017 00:24

CinnamonGirl napisał(a):Nie wiem pod jaki temat sie podczepic sle moze ktos tu bedzie wiedziam.

6 lat temu w chr majac karte Pko s.a. mozna bylo bez prowizji wyplacac w bankomatach Zagrebacka Banka. Czy cos sie zmienilo w tej kwestii przez te pare dobrych lat?

W tamtym roku też wybierałem bez prowizji ,
kurs jednak taki sobie, dużo lepiej wychodziło płacić kartą (oczywiście gdzie można) :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.02.2017 08:05

Dzieki lotnikwsk.

Karta bedzie na pewno glownym srodkiem platniczym ale jako ze bedziemy w malej miescince obawiam sie ze i gotowka pojdzie w ruch. Dlatego probuje sie rozeznac w jaki sposob nabycie gotowki bedzie najtsnsze. Czy ze sciany z Zaba czy wymiana na miejscu euro lub pln
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.02.2017 22:35

...W tamtym roku też wybierałem bez prowizji ,
kurs jednak taki sobie, dużo lepiej wychodziło płacić kartą (oczywiście gdzie można) :D

Zagrebacka Banka przy wyciąganiu ze ściany i płacenia kartą stosuje DCC https://www.zaba.hr/home/dynamic-curren ... ersion-dcc i tu stosuje inny kurs do wpłaty ze ściany lub płacenia kartą np. http://www.zaba.hr/home/tecajna?gd=2017 ... bd=24#pan4 (zakładka DCC). Kurs zależny od stawek w danym dniu.
cytat z ZABA...DCC (usługa jest przeznaczona Mastercard, Maestro, Cirrus i karty Visa). Dla karty Visa związanego z walutą USD, usługi DCC jest możliwe wtedy, gdy karta jest wydawana w UE...

W tej chwili patrząc na kursy ZABA (nie pobierają prowizji) wymiany w PLN i EUR (i ceny euro w Polsce) to kurs wymiany jest praktycznie taki sam.
Ciekawe jak będzie na wakacje???
wynalazek23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wynalazek23 » 01.03.2017 15:09

Nie wiem jak będzie teraz
Na początku grudnia 2016
PZU i Polski Fundusz Rozwoju zgadzają się kupić od włoskiego UniCredit 32,8 proc. akcji Pekao za 10,6 mld zł, w tym PZU zapłaci 6,46 mld zł - poinformował PZU w czwartek rano komunikacie.
Zagrebacka Banka też jest w grupie UniCredit i w tedy za wypłaty z kart nie było prowizji
AnnaK
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 09.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaK » 03.03.2017 23:04

Porównując płatności kartą a wypłatą w bankomacie (Zagrebacka Banka ) w zeszłym roku nie widziałam znaczącej różnicy. Dużo płaciłam jak i wypłacałam gotówki. Kurs na pewno lepszy niż wymiana kun w Polsce. Co do prowizji to nadal nie ma i mimo zmiany właściciela to te wakacje co do wypłaty w grupie UniCredit nadal będą bez prowizji. Pozdrawiam
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 25.06.2019 17:36

A ja myslalam ze w Chorwacji bede mogla w bankomacie wyplacic Euro a to sie okazuje ze Kuny. Czy dobrze mysle?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 25.06.2019 17:44

Justynka133 napisał(a):A ja myslalam ze w Chorwacji bede mogla w bankomacie wyplacic Euro a to sie okazuje ze Kuny. Czy dobrze mysle?

Generalnie w każdym kraju bankomaty wypłacają rodzimą walutę. Czyli w Chorwacji kuny.
U nas zdarzają się takie które wypłacają EUR. Nie są częste i trzeba poszukać. W Chorwacji pewno jest podobnie.
Ktoś może zna dokładne dane.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.06.2019 18:39

Justynka133 napisał(a):A ja myslalam ze w Chorwacji bede mogla w bankomacie wyplacic Euro a to sie okazuje ze Kuny. Czy dobrze mysle?
Nie rozumiem zdziwienia, a Pl wypłacasz euro skoro walutą jest złotówka?
Tak samo w Cro, walutą jest kuna i tak wypłacają bankomaty. W knajpie, sklepie, na rynku, wejściówki i inne atrakcje płacisz w kunach. Za apartamenty chętnie przyjmują gospodarze w euro i te możesz zabrać z Pl.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2019 20:26

Justynka133 napisał(a):A ja myslalam ze w Chorwacji bede mogla w bankomacie wyplacic Euro a to sie okazuje ze Kuny. Czy dobrze mysle?

Jest tylko kilka takich bankomatów >>> bankomaty-i-banki-w-chorwacji-t18183.html#p2072785
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone