Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadar i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olko73
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 17.02.2014
zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) olko73 » 18.06.2015 14:03

Witam, mam pytanie odnośnie noclegów w Zadarze lub okolicy dla czterech osób dwóch dorosłych i dwoje dzieci w okresie 11.07.2015 do 18.07.2015. Preferowana plaża to piasek lub żwirek. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Jaka jest szansa jadąc w ciemno na znalezienie noclegu ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2015 14:12

Poczytaj po forum, ale w Zadarze (jako mieście) nie ma plaż.
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015
Re: zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 18.06.2015 20:42

w jednym z tematów wyczytałem (cosik go znaleźć nie mogę :/ ), że warto odwiedzić Zadar wieczorem - ciekawe widowisko dla dzieci (świetlne bodajże)
można coś więcej na ten temat się dowiedzieć ?

z Tribunj daleko nie ma
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 18.06.2015 20:56

to chyba :wink: to
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 18.06.2015 21:27

olko73 Polecam Nin niedaleko Zadaru - mała, zaciszna i historyczna miejscowość z piaszczystymi plażami.
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 18.06.2015 21:29

dziennie te cuda im świecą w sezonie czy to zaplanowane z wyprzedzeniem przedstawienia ?
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 18.06.2015 21:33

olko73 napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie noclegów w Zadarze lub okolicy dla czterech osób dwóch dorosłych i dwoje dzieci w okresie 11.07.2015 do 18.07.2015. Preferowana plaża to piasek lub żwirek. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Jaka jest szansa jadąc w ciemno na znalezienie noclegu ?

szukaj w Bibinje.
jeśli chcesz tam Ci namiar na domek, w którym ja byłem
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.06.2015 21:38

Widmo napisał(a):dziennie te cuda im świecą w sezonie czy to zaplanowane z wyprzedzeniem przedstawienia ?

Żadne przedstawienia.
Z automatu śmigają diody codziennie wieczorem.
To po prostu duża szklana platforma podświetlana ledami - Pozdrav suncu.

A obok tego masz Morske Orgulje, czyli organy "napędzane" falami.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.06.2015 21:41

Widmo napisał(a):dziennie te cuda im świecą w sezonie czy to zaplanowane z wyprzedzeniem przedstawienia ?

Co wieczór - zaraz obok masz organy morskie - tych można posłuchać też w dzień :)

Edit: anakin był szybszy :oczko_usmiech:
Szklany
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szklany » 20.06.2015 16:31

Ja od ostatniego objazdowego pobytu, bardzo polecam i zawsze będę polecał portal airbnb. Jeśli chodzi o Zadar to szczerze polecam nocleg u Vice (i tu miał być link, ale niestety nie mogę udostępniać;) ) co prawda 4 osobowe pokoje to wątpie, że ma, ale może coś od ostatniego czasu się zmieniło. Ja ostatnio przebywałem u Vice na pokoju na poddaszu z wielkim dwuosobowym łóżkiem w którym znajdowały się jakieś materace, więc może warto napisać do niego i zapytać się jak to by było teraz. Samo miejsce ciekawe, 5 min do centrum handlowego, może z 15 do Kauflandu, droga do plaży zajmowała Nam może z jakieś 20 minut, podobnie do starego miasta. A jak nie, to ogólnie polecam ten serwis. A jeśli chodzi o sam Zadar to jak było poruszane, organy, te świecące platformy, no może dla dzieci fajna atrakcja (dla każdego coś dobrego;) ) Mnie jednak bardzo urzekło stare miasto i Polacy, którzy degustowali niemal w każdym sklepie z pamiątkami lokalny alkohol :D Poza tym polecam oczywiście Plitvice (broń Boże z żadnych zorganizowanych wycieczek!), bo tam po prostu trzeba być, no a z Zadaru jest to jak najbardziej realne do zrobienia (nawet najdłuższa trasa do zwiedzania:) ) oraz rejs na archipelag Kornati - atrakcja na cały dzień. Z okolic, także Nin, ale tam niestety nie udało mi się dotrzeć, bo w ostatni dzień mieliśmy z dziewczyną załamanie pogody...
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 24.06.2015 10:51

anakin i gusia-s

Dziękuję.
artik
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.07.2014
Re: zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik » 26.06.2015 20:49

mrarek napisał(a):
olko73 napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie noclegów w Zadarze lub okolicy dla czterech osób dwóch dorosłych i dwoje dzieci w okresie 11.07.2015 do 18.07.2015. Preferowana plaża to piasek lub żwirek. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Jaka jest szansa jadąc w ciemno na znalezienie noclegu ?

szukaj w Bibinje.
jeśli chcesz tam Ci namiar na domek, w którym ja byłem

mogę prosić o namiar.... :lol:
olko73
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 17.02.2014
Re: zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) olko73 » 27.06.2015 01:43

mrarek napisał(a):
olko73 napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie noclegów w Zadarze lub okolicy dla czterech osób dwóch dorosłych i dwoje dzieci w okresie 11.07.2015 do 18.07.2015. Preferowana plaża to piasek lub żwirek. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Jaka jest szansa jadąc w ciemno na znalezienie noclegu ?

szukaj w Bibinje.
jeśli chcesz tam Ci namiar na domek, w którym ja byłem


Bardzo bym prosił.
Thomas87
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas87 » 28.06.2017 18:52

Podepnę się...

Aktualnie jesteśmy w miejscowości Drago, na południe od Zadaru. Byliśmy dzisiaj w centrum Zadaru na placu, ale nie znaleźliśmy naszego ulubionego miodu lawendowego. Dowiedzieliśmy się od jednego ze sprzedających, że takiego tu nie znajdziemy i jest on dostępny w południowej Dalmacji.

Pytanie, czy ktoś wie gdzie można w/w miód kupić w okolicach Zadaru/Szybenika?

Byłbym wdzięczny za jakieś info.

Btw, pozdro dla wszystkich :)
tutusik
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2013
Zadar i okolice dla nowicjuszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) tutusik » 26.06.2019 07:46

Witam,
Przeszukałem forum i internety. Dużo jest informacji ale jakoś nie potrafimy znaleźć interesującego nas postu więc piszę tu.

Mamy wycieczkę do Chorwacji na 7 dni. Lecimy do Zadaru i zdajemy sobie sprawę, że 7 dni to mało można zwiedzić.
Taki jest plan:

-Środa - wieczorem przylot do zadaru koło 21. Nocleg w Zadarze.

-Czwartek rano: wyjazd na wyspy, prawdopodobnie nocleg w wiosce rybackiej Kali, 2 dni zwiedzamy wyspę Uglijan (odpoczynek, plażing, jeżdżenie skuterkiem po wyspie)

-Sobota rano wyjazd do Sali i 2dni zwiedzanie wyspy Dugi otok.

Poniedziałek rano powrót do zadaru, zwiedzanie zadaru i okolic do środy, nocleg w zadarze. Wieczorem w środę lot do Polski.

Chcemy wynajmować skuter, żeby pozwiedzać wyspy a jak gdzieś dalej to auto wynająć. Jeśli chodzi o jedzenie to chcemy lokalne przysmaki spróbować. Będziemy głównie opierać się na opiniach z Tripadvisor.

Jeśli chodzi o noclegi to nie mamy ale mamy zamiar tylko zarezerwować nocleg w Zadarze w dniu przylotu a resztę może booking albo spontan.

Co sądzicie o takim planie? Czy jest on do zrealizowania? Jakieś miejsca polecacie jako MUST (Konieczne) do zwiedzania? Może jakiś lepszy plan na te 7 dni?

Dziękuję za wskazówki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zadar i okolice - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone