Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadar i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2006 15:25

Asia napisał(a):Mam jeszcze pytanie do Janusza: Czy mozliwe jest uzyskanie "namiaru" na tą kwaterę u Chorwackiej Babci?I czy tankowałeś w Pakostanie płacąc kartą?

informację prześlę mailem
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2006 15:41

FUX napisał(a):Janusz.
Przeczytałem powtórnie Twoją relację z Kozaricy i uderzyła mnie cena za pobyt.
Ja w tym roku (podobnie, jak w zeszłym) w lipcu w 2 pokojowym apartamencie przy kościółku płacę 40 euro/dzień/4 osoby.

Pozdrawiam

FUX

No cóz, kamp Kozarica jest z tzw. górnej półki, dlatego też i cena za pobyt jest tam wyższa niż na innych kampach, a dlaczego - pisałem w relacji.
Doba pobytu na tym kempingu w głównym sezonie wg cennika ze strony internetowej wynosi dla 4 dorosłych osób 35.80 euro (na parceli B) trochę dalej od morza (nie w pierwszym "rzędzie" gdzie parcele są numerowane i rezerwowane.
W tej cenie jest zawarta taksa klimatyczna, a Ty nie wspominasz o niej przy cenie za kwaterę, jesli jest płatna (a pewnie tak), to cena za apartament jest wtedy 44 euro za dobę. A więc na tym najtańszym miejscu na kempingu jest taniej jak na kwaterze, nie ma ruchu i "zapachu" miasteczka (jeden rzeszowianin rozrabiał jeden dzień, bo później brakło pewnie kasy :wink:)
Narazie moje trochę już stare kosteczki wytrzymują dwa tygodnie na matercu, więć wolę kemping niż apartament :lol:
Pozdrawiam
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 17:35

Znowu bardzo dziekuję za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich i życze miłych urlopów w Cro!
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 17.05.2006 13:11

Asia napisał(a):Ja też jadę do Pakostane. Prosiłabym o jakieś praktyczne porady. Czy w tej miejscowości są sklepy np. samoobsługowe, targ, kantory? Czy jest stacja benzynowa, albo gdzie jest najbliższa? Mam rezerwację w apartamencie Nedo przy ulicy Kardinala Alojza Stepnica75.Może zna ktoś to miejsce? Czy rzeczywiście odległość od morza może być 180 metrów? Z góry dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam!

W tym roku jadę w tamte okolice po raz trzeci :) Za pierwszym razem byłem w ClubMed (jak to mówią, wszystkiego trzeba w życiu spróbować ;)) za drugim razem byłem w Drage (niedaleko Pak.). Pakostane samo w sobie jest bardzo urokliwe. Małe i przytulne miasteczko. Z plażą niestety bedziesz miał problem... Nie wiem, czy nie lepiej bedzie po prostu zapakować się w samochód i pojechać kilka km za Pakostane na jakąś dziką plażę... Jeśli jednak nie chcesz nigdzie się ruszać, to tak jak ktoś już Ci wspomniał, okolice ClubMed są najlepsze. Sklepów jest kilka, poza tym mieszkańcy sprzedają przed domami słodkie pomidory (pycha!), arbuzy, winogrona....
mack
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mack » 17.05.2006 19:46

moondek - ale masz fajne foto. rozumiem, że jedziesz ze swoją żoną Zo-fią!
pozrdo z lublina
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 18.05.2006 08:41

Moondek, a dlaczego z plażą będzie kłopot?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2006 16:08

Odpowiem za moondka-plaże przy głównej części miasteczka są w sezonie
bardzo zatłoczone i nie mają linii drzew, pod które można się schronić jak słoneczko przypiecze, ale Ty Asiu jedziesz chyba w czerwcu, więc tłoku jeszcze pewnie nie będzie, ale czerwcowe słoneczko też potrafi "grzać" :lol:
Pozdrawiam
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 18.05.2006 20:53

To ja znowu dziękuję za odpowiedź. A jadę 1 lipca więc liczę na słonko, i muszę widać rozgladać sie za drzewami i cieniem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.05.2006 08:37

Asia napisał(a):To ja znowu dziękuję za odpowiedź. A jadę 1 lipca więc liczę na słonko, i muszę widać rozgladać sie za drzewami i cieniem.
Sugeruję w południe zwijać się na obiadek na 2-3 godzinki, później z powrotem.
FUX
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 20.05.2006 10:07

mack napisał(a):moondek - ale masz fajne foto. rozumiem, że jedziesz ze swoją żoną Zo-fią!
pozrdo z lublina


Kolego, z Zo(!)fią, ale każdy wtajemniczony wie o co chodzi :)
Tak, zabieram do HR moją Dziumdzię :lol: Ona będzie tam po raz pierwszy, ja już szósty raz. Porządna dziewczyna... Trudno, co robić ;)
Pozdrawiam!
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 20.05.2006 10:11

Asia napisał(a):Moondek, a dlaczego z plażą będzie kłopot?


Nie chcę, żebys pomyślała sobie coś złego, ale ze wszystkich miejsc, w których dotąd byłem, w kategorii "plaża" Pakostane niestety przegrywa z pozostałymi miejscami... Ale może sie niepotrzebnie czepiam.... ;) Pozdrawiam i udanego urlopu życzę :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.05.2006 14:00

Moondek! A byłeś na plaży w kierunku Drage za zakrętem? Żwiro-piaseczek miejscami i totalna izolacja od otoczenia. A i parę drzew drzew się trafi i cień od klifu.
Na obiadek, aby uciec od słońca, nie trzeba wracać. A spacerek każdemu się przyda. I nie tylko opalać się można :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam

FUX
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 23.05.2006 12:45

FUX napisał(a):Moondek! A byłeś na plaży w kierunku Drage za zakrętem? Żwiro-piaseczek miejscami i totalna izolacja od otoczenia. A i parę drzew drzew się trafi i cień od klifu.
Na obiadek, aby uciec od słońca, nie trzeba wracać. A spacerek każdemu się przyda. I nie tylko opalać się można :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam

FUX


A to Ci.... ;) FUX, przyznaję bez bicia, tam nie byłem, chociaż zawsze staram się znaleźć tego typu miejsce- kompletne odludzie, gdzie wszystko jest na "chill-oucie" :) Nauczka na przyszłość: po plaży chodzić w dwie strony :)
Piotrek22
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek22 » 23.05.2006 21:37

To taki lokalny patryiotyzm przemawia przezemnie. Pozdrowienia dla Asi My też jedziemy w tamte okolice ale 8.07. może sie zobaczymy? Swoją drogą kilka razy byliśmy w Chorwacji widziałem dość sporo aut z Opola ale z Brzegu ani jednego
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 24.05.2006 09:11

Dziękuję za pozdrowienia. Planujemy pobyt do 15 lipca więc całkiem mozliwe, że się spotkamy!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zadar i okolice - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone