Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadar i okolice - co zwiedzić?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
quba
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 05.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) quba » 22.08.2014 19:02

Dzieki Wszystkim za rady. juz ukladam plan wakacji :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 22.08.2014 19:59

Fredperry napisał(a):Podepne sie pod temat by nie zakladac nowego. Potrzebuje pomocy/porady. Za namowa naszych znajomych wyladowalisny wczoraj w Bibinje zaraz obok Zadaru, to nasz drugi raz w Chorwacji (poprzednio bylismy w Tucepi i bylismy zachwyceni). Krotko mowiac w Bibinje nam sie nie podoba plaza jest betonowym pomostem sa 3 knajpki na krzyz i sklepklik w ktorym za wiele nie ma. Czy mozecie prosze polecic cos w okolicy do 100-150km w miare turystyczne(bardziej wypoczynkowo niz disco), z ladna plaza kamyczki lub piaseczek ale nie beton i tak zeby miala choc 2-3m szerokosci. Bardzo dziekuje i pozdrawiam z Cro.


Pakostane, spełnia wymienione warunki.
Bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.08.2014 20:02

Dokładnie!

Chyba z 7 razy byliśmy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2014 20:07

Starówka w Zadarze, wyspa Pag, Park Narodowy Paklenica, Park Narodowy Krka... sporo tego jest ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.08.2014 20:11

NP Kornati, Sibenik, Trogir, Split, ew. dojechać do Plitvic; daleko nie jest.
No i lenić się gastronomicznie w Pakostane.
www.pakostane.hr

Jest zakładka po polsku za moją „namową".
:wink:
Monti
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monti » 24.08.2014 20:50

Dziś byłem w Sibeniku. POLECAM gorąco.
Przepiękna starówka. I o dziwo praktycznie nikogo nie było. Pusto.
Wszyscy chyba na plaży :)
Archangel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Archangel » 26.08.2014 10:33

a ja mam pytanko do tych co byli w tym roku w Pakostane czy wstęp na zalesioną plażę przy kempingu Kozarica jest w dalszym ciągu dostępny czy zamknęli i tylko dla gości. W zeszłym roku była furtka ale cały czas czynna
mst
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mst » 27.08.2014 00:35

Archangel napisał(a):a ja mam pytanko do tych co byli w tym roku w Pakostane czy wstęp na zalesioną plażę przy kempingu Kozarica jest w dalszym ciągu dostępny czy zamknęli i tylko dla gości. W zeszłym roku była furtka ale cały czas czynna


Dołączam się do pytania. Wybieram się we wrześniu i czy wtedy jest wejście otwarte na tę plażę, i czy jest płatne czy nie ?
shamet
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shamet » 27.08.2014 01:08

Fredperry napisał(a):... plaza jest betonowym pomostem ...

Blisko mariny masz ładną, szeroką plażę. Tam się pewnie nie zapuściłeś, co? Całkiem fajnie tam jest. Parking dość tani (chyba 15HRK za cały dzień o ile pamiętam) i dość luźno. W tygodniu na bank.
quba
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 05.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) quba » 29.08.2014 08:33

Dziekuje za rady raz jeszcze. Wybierzemy sie do Sibenika, Plitvic i Pag.
Czy jest coś ciekawego dla dzieci w okolicy Zadaru? Zoo? baseny? dinozaury? ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.08.2014 08:57

quba napisał(a):Dziekuje za rady raz jeszcze. Wybierzemy sie do Sibenika, Plitvic i Pag.
Czy jest coś ciekawego dla dzieci w okolicy Zadaru? Zoo? baseny? dinozaury? ;)


Najlepiej zostaw dzieci w domu, skoro atrakcje przyrody czy zabytki nie są dla nich atrakcją.
:mrgreen:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 29.08.2014 19:46

quba napisał(a):Dziekuje za rady raz jeszcze. Wybierzemy sie do Sibenika, Plitvic i Pag.
Czy jest coś ciekawego dla dzieci w okolicy Zadaru? Zoo? baseny? dinozaury? ;)


Pomnik słońca koniecznie do zobaczenia wieczorem. Obok morskie organy - na samym końcu starego miasta.

Nie mogłem wyciągnąć swojego dzieciaka od tych świecących ledów.
gostek_71
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.08.2016
Okolice Zadaru - gdzie sie wybrać (jadę w "ciemno" 07-08-16r

Nieprzeczytany postnapisał(a) gostek_71 » 01.08.2016 10:43

Witam, jestem nowy na forum.
Choć studiuje to forum od tygodnia i jestem coraz bardziej zakręcony...
Planuję mój drugi wyjazd do CRO samochodem z rodziną 2+1. Byłem już na Pagu w Novalii oraz pływałem jachtem w okolicach Trogiru, Splitu, Rogoznicy (załapałem się na taką zorganizowana imprezkę).
Moje założenia na sierpień 2016:
1. Dojechać bezpiecznie; jadę z centralnej Polski tak więc ma być nie za daleko więc wymyśliłem okolice Zadaru (planuję wyjechać w niedzielę około 15-tej tak aby być na miejscu w poniedziałek z rana).
2. Rodzinka nie chce „na odludziu” (planowałem wcześniej miejscowość Donja Klada).
3. Apartament położony max 200m od "czystego morza" z wejściem do morza/plażą nie koniecznie piaszczystą (wiem że takich w CRO na lekarstwo).
Pod uwagę biorę następujące miejscowości:
Zaton – tu niepokoi mnie bliskość lotniska,
Petrcane – nie znalazłem nic konkretnego na forum,
Kozino - nie znalazłem nic konkretnego na forum,
Bibinie – tu zastanawiam się czy nie będą przeszkadzać pociągi, oraz doczytałem że często jest duża ilość glonów a tego mamy w Bałtyku pod dostatkiem,
Sukosan – część wschodnią (nie portową).
Proszę o wskazówki doświadczonych CROmaniaków które pomogą mi podjąć decyzję, zalety/wady powyższych miejsc, propozycje innych miejsc.

Zapomniałem, chcemy tez zrobić kilka wycieczek może Trogir, Szybenik itd
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Zadar i okolice - co zwiedzić, gdzie się wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2016 11:23

FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Zadar i okolice - co zwiedzić, gdzie się wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.08.2016 11:40

Pakostane, większy Biograd, Drage-„odludzie". :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zadar i okolice - co zwiedzić? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone