Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadar- Dubrownik jak dojechać bez samochodu ?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lucaz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2012
Zadar- Dubrownik jak dojechać bez samochodu ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucaz » 03.07.2012 19:58

Witam,
muszę dostać się z Zadaru do Dubrownika. Chciałem się Was zapytać w jaki sposób dostać się najlepiej do Dubrownika. Słyszałem o jakiś autobusach kursujących między miastami jednak nie mogłem znaleźć linii która miała taki kierunek. Słyszałem coś o pociągach... ale czekam na Wasze propozycje.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.07.2012 20:54

tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 04.07.2012 08:38

lucaz napisał(a):Witam,
muszę dostać się z Zadaru do Dubrownika. Chciałem się Was zapytać w jaki sposób dostać się najlepiej do Dubrownika. Słyszałem o jakiś autobusach kursujących między miastami jednak nie mogłem znaleźć linii która miała taki kierunek.


http://www.autobusni-kolodvor.com/en/te ... ?k=1&d=191

Klikasz sobie w każdy link i masz trasę z godzinami, o których autobusy odchodzą z Zadaru. Datę ustawiłam na dzisiaj, ale możesz zmienić, żeby zobaczyć, czy w interesującym terminie te autobusy tez jeżdżą.

I jeszcze taki link:
http://www.buscroatia.com/routes-search ... rovnik&d&t
lucaz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucaz » 04.07.2012 13:18

http://www.autobusni-kolodvor.com/en/te ... ?k=1&d=191

Klikasz sobie w każdy link i masz trasę z godzinami, o których autobusy odchodzą z Zadaru. Datę ustawiłam na dzisiaj, ale możesz zmienić, żeby zobaczyć, czy w interesującym terminie te autobusy tez jeżdżą.

Ok super dzięki za info !
czy możecie polecić jakiś fajny apartament w poblizu Dubrownika dla dwóch osób ? :)
mariafaustyna
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.05.2016
Dubrownik - Zadar bez samochodu, ale za to z rowerem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariafaustyna » 16.05.2016 15:50

Czy ktoś może ma doświadczenia w podróżowaniu po Chorwacji środkami komunikacji, mając ze sobą rower? ;)

Planujemy wyruszyć rowerem z Zadaru do Dubrownika, nasza trasa wynosi około 500 km. Z powrotem rowerem już raczej nie damy rady, więc szukamy jakiegoś sposobu na powrót do Zadaru (gdzie zostawimy samochód którym przyjedziemy z Polski) :)
Pociąg do Dubrownika nie dojeżdża, promy mają jak dla nas słabe połączenia, wynajęcie samochodu drogie... Jak to jest z komunikacją autobusową? Jest szansa, że będzie można zapakować do autobusu/autokaru rower?

Będę wdzięczna za odpowiedzi! :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2016 16:59

Witam.
W tym wątku masz linki do rozkładów jazdy.
mariafaustyna
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariafaustyna » 16.05.2016 17:09

Tak, rozkład jazdy już znalazłam wcześniej ale moje pytanie dotyczy możliwości przewożenia roweru autobusem :) nie byłam jeszcze w Chorwacji, nie wiem jakie panują zasady u przewoźników. Niestety ich strony internetowe są tylko w języku chorwackim.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2016 18:14

Większość osób na tym forum jeździ do Chorwacji samochodami.
Wynika to z Kalendarzy wyjazdowych i z relacji z wakacji.

Strony są po chorwacku, ale jak znasz inny język, możesz w kontakcie do przewoźnika zapytać o przewóz rowerów.

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Zadar- Dubrownik jak dojechać bez samochodu ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone