Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zabezpieczenie przy rezerwacji

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dydol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.06.2012
Zabezpieczenie przy rezerwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dydol » 09.06.2012 16:16

Witam.
W tym roku wybieramy się ze znajomymi w 12 os.w terminie 25.08 - 01.09 w 3 samochody w okolice Makarskiej. Od jakiegoś czasu czytam wasze forum i jestem zdumiony jak dużą ilość informacji można na nim odnaleźć ! Niestety nie udało mi się namierzyć informacji na temat tego jak zabezpieczyć się przed oszustwem podczas rejestracji internetowej. Od jakiegoś czasu wymieniam maile z właścicielem prywatnej kwatery. Mimo, iż jest stosunkowo droga, wszystkie szczegóły nam bardzo pasują, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na nią.
Aktualnie czekam na wszelkie informacje co do rezerwacji, czyli konto, adres, informacje na temat wynajmującego. Poprosiłem go również o skan dowodu osobistego w celu owego zabezpieczenia. Wydaje mi się jednak, że jest to niewystarczające zabezpieczenie przy wpłacie ok. 1200zł przedpłaty. Możecie poradzić w jaki sposób mogę sprawdzić jego wiarygodność lub o co poprosić aby być pewnym, że nie zostanę oszukany ?

To jest oferta: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Cena za osobę po tym co napisał wyszła po ok. 550zł za 7 noclegów.
Zdecydowaliśmy się na rezerwację ze względu na dużą grupę. Nie chcemy być porozrzucani po całym mieście, zależy nam na mieszkaniu razem.

Co możecie poradzić w sprawie trasy jak na dzień dzisiejszy?
Czy stacje LPG należy sobie wcześniej wypisać, czy nie będzie większych problemów z ich znalezieniem podczas trasy ?

Wiem, że część z tych informacji znajduje się na forum, ale za chiny nie mogę ich zlokalizować ( zbyt dużo stron ;) )

Dziękuję za odpowiedź !
Pozdrawiam.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 09.06.2012 19:37

Spora ta zaliczka ... zwykle wysyła się przelew za 1 dobę lub max 2 doby.

A czy jest uczciwy własciciel - zawsze możesz go sprawdzić w Urzędzie Miasta - myśle że Promajna można bedzie sprawdzić w Makarskiej

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Dydol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dydol » 09.06.2012 22:26

A w jaki sposób jeśli można prosić o podpowiedź ? Prosiłem go o jakąś informację na temat zarejestrowania w urzędzie, to odpisał, że jest prywaciarzem...

Nie podoba mi się np. to, że bank, który został mi wysłany do wpłaty znajduje się w Bośni... czy komuś się już tak zdarzyło ?
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 10.06.2012 00:20

Dydol napisał(a):Nie podoba mi się np. to, że bank, który został mi wysłany do wpłaty znajduje się w Bośni... czy komuś się już tak zdarzyło ?


Owszem właściciel apartamentu w którym byłem w zeszłym roku i jadę tego roku mieszka w Mostarze i przelewałem zaliczki do banku w BiH .
Artek
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artek » 10.06.2012 01:49

Fakt, zaliczka wydaje sie spora, ja przy wyjezdzie w 8 osob przelalem tylko 50 Euro, wyjazd na dwa tygodnie.
Dydol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dydol » 10.06.2012 14:23

To jest punkt w googlach, ktory podal owy wlasciciel, tlumaczac ze jest to nowa ulica... zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Wydaje mi się to dość nieprawdopodobne... czy jeśli dostane jego dowód osobisty, jest jakaś szansa na sprawdzenie owej osoby w urzędzie, czy nawet tu na forum ?
Czy powinienem prosić aby dane na dowodzie zgadzały się z danymi bankowymi ? Bo z tego co zrozumiałem z tych danych, które mi wysłał, wynika, że mieszka w Bośni, a mówi, że mieszka w Splicie:

Adres domku :

Prilaz obali 21
21320 Promajna
Croatia

Dane do wpłaty:

Raiffeisen Bank dd
Bosna i Hercegovina
Bank Adress: Zmaja od Bosne bb, Sarajevo, BIH

Name and adress:
Vesna Brnada,
Pirici 28
72250 Vitez, Bosna i Hercegovina
BIC/SWIFT: RZBABA2S
IBAN: BA391612550011465429

Byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 10.06.2012 15:18

Dydol napisał(a):Witam.
Wydaje mi się jednak, że jest to niewystarczające zabezpieczenie przy wpłacie ok. 1200zł przedpłaty.


Z tego co piszesz kwota, która masz wpłacić to ok 20% całości kosztów czyli raczej standardowo przyjęta stawka, więc mi osobiście nie wydaję się ona wcale za wysoka.

Jeśli bardzo się niepokoisz to poszukaj w goglach na różnych forach/stronach, czy ktoś już wcześniej nie wynajmował tego apartamentu i sprawdź opinie. Możesz też wysłać mejla w sprawie tej kwatery do - całkiem prężnie działającego - centrum turystycznego w tamtych rejonach: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 11.06.2012 10:45

Ja wpłacałam 500 EUR przy koszcie całkowitym wynajmu 2090 EUR. Mam stały kontakt w wynajmującym np. wczoraj życzyłam im powodzenia w meczu na Mistrzostwach Europy i dostałam odpowiedź z wzajemnymi życzeniami dla Polskich piłkarzy w następnych meczach.
Historia Chorwacji spowodowała, że po pierwsze jeden kraj sie podzielił a nieruchomości zostały. Jest to jak nazwa wskazuje dom wakacyjny więc wlaściciel może mieszkać w innym kraju, w sumie Bośnia to rzut beretem. Żaden z moich dotychczasowych gospodarzy nie mieszkał na stałe w wynajmowanym przeze mnie domu. A u Bośniaka mieszkałam np. w Orebicu. Po drugie nie dostałeś tych namiarów od nieznajomego, tylko oferta jest na ogólnodostępnym portalu, który na pewno sprawdza oferty jakie zamieszcza. Ja bym zaufała.
Dydol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dydol » 11.06.2012 12:14

2salamandra22 napisał(a):Ja wpłacałam 500 EUR przy koszcie całkowitym wynajmu 2090 EUR. Mam stały kontakt w wynajmującym np. wczoraj życzyłam im powodzenia w meczu na Mistrzostwach Europy i dostałam odpowiedź z wzajemnymi życzeniami dla Polskich piłkarzy w następnych meczach.
Historia Chorwacji spowodowała, że po pierwsze jeden kraj sie podzielił a nieruchomości zostały. Jest to jak nazwa wskazuje dom wakacyjny więc wlaściciel może mieszkać w innym kraju, w sumie Bośnia to rzut beretem. Żaden z moich dotychczasowych gospodarzy nie mieszkał na stałe w wynajmowanym przeze mnie domu. A u Bośniaka mieszkałam np. w Orebicu. Po drugie nie dostałeś tych namiarów od nieznajomego, tylko oferta jest na ogólnodostępnym portalu, który na pewno sprawdza oferty jakie zamieszcza. Ja bym zaufała.


A wpłacałaś po prostu na konto bez jakiegoś zabezpieczenia?

Problem tutaj jest taki, że punkt oznaczony przez właciciela jako lokalizacja znajduje się w środku lasu...
Pozatym właściciel mówił, że mieszka w Splicie a konto podaje w Bośni.
Troche strach, ale chyba się zdecydujemy.

Na forach szukałem, nigdzie nie mogę znaleźć...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2012 19:10

I jak wakacje? App. okazał się zgodny z opisem? Możesz polecic go dalej, bo myślę o Promajnej na przyszły rok.
Dzięki

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Zabezpieczenie przy rezerwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone