Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z wyspy Pag na wyspę Rab

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wimija3
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.01.2011
Z wyspy Pag na wyspę Rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) wimija3 » 16.01.2011 19:53

Mam pytanie do bywalców wyspy Pag. Czy istnieje jakiaś możliwość, żeby zwiedzić wyspę Rab np. z Novalji? Może był ktoś na rejsie i podpowie jak szukać. :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.01.2011 23:41

Z Novalji pływa katamaran Jadrolinji(przeprawa tylko dla pieszych pasażerów) do Rabu (linia Novalja-Rab-Rijeka) .
Pozdrawiam
wimija3
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wimija3 » 17.01.2011 14:02

Dziękuję za odpowiedź. :D Postaram się jeszcze rozejrzeć na miejscu.Chciałabym zobaczyć szczególnie miasto Rab zachwalane na forum. Jak nie uda się z wyspy to kierunek Jablanac :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.01.2011 14:07

Tak, Jablanac - tam wjeżdżasz na prom i na Rab, a potem do Rabu ;)
przy okazji warto w Jablanacu zwiedzić fiord Zavratnica z zatopionym wrakiem łodzi podwodnej.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.01.2011 14:14

wimija3 napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. :D Postaram się jeszcze rozejrzeć na miejscu.Chciałabym zobaczyć szczególnie miasto Rab zachwalane na forum. Jak nie uda się z wyspy to kierunek Jablanac :D


I wystarczy samo miasto Rab (żeby poznać wyspę, to trzeba na niej spędzić cały urlop; jeden dzień stanowczo nie wystarczy)- w tym celu katamaran idealny. Przeprawę autem w Jablancu w celu jednodniowej wycieczki w sezonie odradzam... większosć czasu spędzisz stojąc w kolejce do promu.....
Pozdrawiam
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.01.2011 14:18

Zwłaszcza w soboty należy unikać promu ;)

Byliśmy na Rabie trzy razy i jeszcze nam nie dosyć :)
wimija3
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wimija3 » 17.01.2011 14:45

Rab za mną "chodzi" od zeszłego roku,bo byliśmy na wyspie Krk i była okazja żeby popłynąć. Wtedy wygrała wyspa Cres, a było za mało czasu żeby wybrać się jeszcze na Rab. :)
W tym roku Pag i tak kombinuję żeby Rab też jakoś zwiedzić :) Pojedziemy, zobaczymy ,czy się uda :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.01.2011 15:00

Na mojej liście rankingowej Rab zajmuje ostatnie miejsce pod względem atrakcyjności. Owszem 1 dzień to za mało by go zwiedzić, ale na wakacje z pewnością bym się tam nie wybrał. Byłem 3 dni i jak to mówią veni, vidi ... i wystarczy :wink:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 17.01.2011 15:04

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):większosć czasu spędzisz stojąc w kolejce do promu.....

Czyli żeby dostać się tam w sezonie na pobyt "stacjonarny" też trzeba wziąć pod uwagę długi okres czekania. Biorąc pod uwagę zmęczenie podróżą z Polski może się to wiązać ze sporym rozczarowaniem. Szukam czegoś na ten rok i mi Rab chyba skutecznie odradziłaś :( Rysio chyba postawił kropkę nad "i".
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.01.2011 15:14

podszywacz napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):większosć czasu spędzisz stojąc w kolejce do promu.....

Czyli żeby dostać się tam w sezonie na pobyt "stacjonarny" też trzeba wziąć pod uwagę długi okres czekania. Biorąc pod uwagę zmęczenie podróżą z Polski może się to wiązać ze sporym rozczarowaniem. Szukam czegoś na ten rok i mi Rab chyba skutecznie odradziłaś :(


To dwie różne sytuacje.
Kiedy mowa o jednodniowej wycieczce katamaran z Novalji jest idealny; można zwiedzieć piękną stolicę Rabu przy niskich kosztach; przeprawa z autem na jeden dzień, podczas którego i tak nie da rady zwiedzić wyspy,a ewentualnie ją zjechać wzdłuż i w szerz.. tylko po co? - nie ma sensu; chciałam tylko skutecznie Wimiji3 odradzić przeprawę samochodem na jeden dzień.
Cały urlop to zupełnie inna para kaloszy. Nie skreślaj Rabu, byłaby szkoda. Unikaj weekendów, wtedy możliwy dziki tłum.. Przejrzyj tematy "rabowe", znajdziesz sporo dobrych rad. Nie rezygnuj!
Pozdrawiam
wimija3
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wimija3 » 17.01.2011 15:33

Będę szukać informacji o katamaranie, bo naszym miejscem wypadowym bedzie Pag.
Katarzyno dzięki za cenne uwagi. :D
Samochodem na 1 dzień ,z 3 dzieci możemy mieć niestety problem czasowy, a czekanie gdzieś w korku to nie na moje nerwy :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.01.2011 15:37

Katamaran tak jak pisze Kasia - lepszy, a w sezonie korki sa tylko w soboty (i może w niedziele), nasz pierwszy wjazd na Rab odbył się w lipcu, w środku tygodnia, byliśmy drugim autem, zaraz za naszymi znajomymi :)
wimija3
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wimija3 » 17.01.2011 15:56

No to wszystko przed nami :) Dziękuję za odpowiedzi :) Drodzy cromaniacy jesteście nieocenieni w pomaganiu "raczkującym" na forum. :D
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 17.01.2011 15:57

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Pozdrawiam

Dzięki Kasiu za radę. Tak zaczynam powolutku macać grunt i przyznam że mimo tylu informacji na forum ciężko mi się zdecydować na cokolwiek a nie chcę iść na łatwiznę i otwierać nowy wątek. W zeszłym roku byłem w Krk na Krk, wcześniej Pirovac, Ciovo, Orebic. Nie chcę jechać w to samo miejsce, z drugiej strony nie chciałbym jechać bardzo nisko z racji męczącej podróży. Choć forum i znajomi nęcą różnymi Brelami i Tucepi'ami :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.01.2011 16:12

wimija3 napisał(a):Będę szukać informacji o katamaranie

Z tego co pamiętam, z Novalii odpływa o 6 rano :roll: :wink:

Rysio napisał(a):Na mojej liście rankingowej Rab zajmuje ostatnie miejsce pod względem atrakcyjności.


Na mojej też :roll:

Ale dla miasta Rab - zdecydowanie warto się tam wybrać na wycieczkę :idea:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone