Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Wrocławia do Makarskiej

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
discovery
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.06.2013
Z Wrocławia do Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) discovery » 19.06.2013 13:20

Ja wiem że temat był poruszany , ale trochę czasu mineło i trochę się pozmieniało, doszły nowe drogi i może warto podzielić się nowymi trasami, z Wrocławia do Makarskiej , proszę aby wrzucać swoje trasy gdyż dużo moich znajomych szuka takiego tematu , aby wybrać fajną trasę , i ja sam chętnie skorzystam . Interesuje mnie także nowy tunel do Makarskiej który wychodzi za Baśka Voda miał być w 2013 oddany , jeśli ktoś jechał to proszę się podzielić tą informacją pozdrawiam wszystkich .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.06.2013 13:24

Poniżej masz 7 wątków o tym samym. Poczytaj.
D&W
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) D&W » 19.06.2013 19:35

Wrocław - Boboszów - Olomouc - Brno - Mikulov lub Znojmo - Wiedeń - Gratz - Maribor -Zagreb - Sestanovac - Makarska:)
Pamiętaj o winietach Czechy, Austria, Słowenia(chyba, że chce ci się kombinować objazdami)

Szerokości
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.06.2013 19:38

:lol:

Wrocek-Sośnica-Ostrava/winieta-Brno-Breclav-Reintal-Wilfersdorf/winieta-Wiedeń-Graz- dalej wg uznania.

:wink:

Boboszów i inne to kicha.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.06.2013 19:57

FUX napisał(a):Wrocek-Sośnica-Ostrava/winieta-Brno-Breclav-Reintal-Wilfersdorf/winieta-Wiedeń-Graz- dalej wg uznania.
Boboszów i inne to kicha.

Wersja dla oszczędnych: kicha jest krótsza od proponowanego zygzaka o ok. 180 km. :oczko_usmiech:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.06.2013 20:05

Po ostatnich postach, że ktoś nie może przez tunele, to ww. to mały pikuś przy boboszowskich i innych serpentynkach.
No ale jeden woli ogórki, a inny ogrodnika córki.
Ja wole te ostatnie.... :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.06.2013 20:09

FUX napisał(a):No ale jeden woli ogórki, a inny ogrodnika córki.
Ja wole te ostatnie.... :D

Też wybieram te ostatnie, pod warunkiem jednak, że są atrakcyjne.
W przeciwnym razie zadowalam się warzywami. :oczko_usmiech:
Zanadu
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zanadu » 02.07.2013 19:33

Panowie a co myślicie o takiej tracie ? Wrocław -> Międzylesie -> Olomouc ( CZE ) -> Brno ( CZE ) - > Wien ( AUS ) -> Graz ( AUS ) -> Maribur ( SVN ) -> Zagrzeb ( CRO ) -> Zadar ( CRO ).

Jak ominąć tą piekielnie drogą winiete w Słowenii ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.07.2013 20:56

Zanadu napisał(a):Panowie a co myślicie o takiej tracie ? Wrocław -> Międzylesie -> Olomouc ( CZE ) -> Brno ( CZE ) - > Wien ( AUS ) -> Graz ( AUS ) -> Maribur ( SVN ) -> Zagrzeb ( CRO ) -> Zadar ( CRO ).

Tu i jeszcze w kilkunastu miejscach zostało powiedziane bardzo wiele. :wink:
Zanadu napisał(a):Jak ominąć tą piekielnie drogą winiete w Słowenii ?

Żartujesz, prawda :oczko_usmiech:
marioTAv
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marioTAv » 02.07.2013 23:47

[quote="Zanadu"]Panowie a co myślicie o takiej tracie ? Wrocław -> Międzylesie -> Olomouc ( CZE ) -> Brno ( CZE ) - > Wien ( AUS ) -> Graz ( AUS ) -> Maribur ( SVN ) -> Zagrzeb ( CRO ) -> Zadar ( CRO ).

Jak ominąć tą piekielnie drogą winiete w Słowenii ?[/quote

Spokojnie, to tylko 15 euro. Jeśli nie chcesz płacić, myślę, że wystarczy w nawigacji zaznaczyć opcję unikania dróg płatnych i autostrad :)
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 06.07.2013 23:25

Zanadu napisał(a):Spokojnie, to tylko 15 euro. Jeśli nie chcesz płacić, myślę, że wystarczy w nawigacji zaznaczyć opcję unikania dróg płatnych i autostrad :)

...a jeśli chcesz uniknąć płatnych autostrad tylko w Słowenii to polecam blokadę w AutoMapie:
https://www.cro.pl/omijanie-slowenskiej-autostrady-z-automapa-t41682.html
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 04.08.2013 10:30

ja jadę przez Niemcy na Passau, trochę dalej ale droga prosta i możne pojechać.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 04.08.2013 12:55

leszekpawlikowski napisał(a):ja jadę przez Niemcy na Passau, trochę dalej ale droga prosta i możne pojechać.


Też kiedyś leciałem z Bolesławca (stąd pochodzę) do Chorwacji przez Niemcy. Droga dłuższa ale zdecydowanie bezpieczniejsza. Z Wrocławia już mi się średnio opłaca taka jazda ale następnym razem znowu o tym pomyślę. Niedawno wróciłem z Chorwacji, jechałem klasycznie, niestety droga męcząca i nieciekawa, wlecze się jak papier toaletowy. Objazd autostrady w Słowenii jakoś poszedł ale też prawie 2h monotonnej jazdy po nocnych, słoweńskich duktach, Austria - mega kocioł w ok. Wiednia, wszystkie pasy zawalone, 100% skupienia + nużąca jazda zwykłą drogą do granicy czeskiej, w Czechach parszywa pseudo autostrada z płyt + górski i powoln yodcinek do granicy z Polską, a w Polsce to już w ogóle czad, od granicy (Boboszów) do Wrocławia, ok 130km i 2.5h jazdy. Generalnie z całości trasy miło wspominam tylko autostrady w Chorwacji.
kordyll
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kordyll » 04.08.2013 13:14

Pamiętasz, jakie są koszty tunelów w Austrii
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 04.08.2013 23:15

kordyll napisał(a):Pamiętasz, jakie są koszty tunelów w Austrii



To było 4 lata temu...nie pamiętam :lol: jutro w wolnej chwili zerknę w magiczny notatnik mojej żony, tam spisywaliśmy wszystkie koszty z wyjazdów do CRO, może tam znajdę takie info
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Z Wrocławia do Makarskiej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone