Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Włoch do Chorwacji 2013

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012
Z Włoch do Chorwacji 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 15.04.2013 15:15

W tym roku zaplanowany mamy urlop od 6.07 do 30.07 mały być tylko Włochy ale stwierdziliśmy że będzie tydzień Włoch i nasz pierwszy urlop w Chorwacji. W związku z tym klika pytań. Jako że pierwsza część urlopu planowana jest we Włoszech i dopiero z Włoch kieruje się do CRO mam kilka pytań.

- Trasa z Włoch do Chorwacji wujek google kieruje nas na Trieste i dalej E61 przez Słowenię aż do Rijeka po Chorwackiej stronie. Czy na ten niespełna 10 km odcinek Słowenii potrzebna jest Winieta? Czy trzeba kombinować z objazdem? maps.google twierdzi że to bezpłatny odcinek

- gdzie na ten pierwszy urlop w Chorwacji model rodziny 2+1 (1,5 roczna córka ) myślałem o Makarskiej jednak ona wydaje się być trochę za daleko jadąc z Włoch to kolejne 1000 km więc może Krk, Rab, Cres, Pag?
Wiem że można płynąć promem czasowo pewnie wyjdzie bardzo podobnie około 10h jednak finansowo o wiele drożej prom z Ancony czy Pescara to koszty około 300-400e które można przeznaczyć na noclegi w CRO.
Pozostaje jeszcze prom z Wenecji do Puli jednak nie znam kosztów.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2013 15:50

marcinbb napisał(a):W tym roku zaplanowany mamy urlop od 6.07 do 30.07 mały być tylko Włochy ale stwierdziliśmy że będzie tydzień Włoch i nasz pierwszy urlop w Chorwacji. W związku z tym klika pytań. Jako że pierwsza część urlopu planowana jest we Włoszech i dopiero z Włoch kieruje się do CRO mam kilka pytań.

- Trasa z Włoch do Chorwacji wujek google kieruje nas na Trieste i dalej E61 przez Słowenię aż do Rijeka po Chorwackiej stronie. Czy na ten niespełna 10 km odcinek Słowenii potrzebna jest Winieta? Czy trzeba kombinować z objazdem? maps.google twierdzi że to bezpłatny odcinek

- gdzie na ten pierwszy urlop w Chorwacji model rodziny 2+1 (1,5 roczna córka ) myślałem o Makarskiej jednak ona wydaje się być trochę za daleko jadąc z Włoch to kolejne 1000 km więc może Krk, Rab, Cres, Pag?
Wiem że można płynąć promem czasowo pewnie wyjdzie bardzo podobnie około 10h jednak finansowo o wiele drożej prom z Ancony czy Pescara to koszty około 300-400e które można przeznaczyć na noclegi w CRO.
Pozostaje jeszcze prom z Wenecji do Puli jednak nie znam kosztów.

Z tych czterech wysp wybrałbym Krk lub Pag, ale najbliżej masz Istrię :idea:
Proponuję poszukać relacji z tych miejsc, poczytać, pooglądać - i wybrać sobie coś samemu :lol: :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2013 16:33

marcinbb napisał(a):W tym roku zaplanowany mamy urlop od 6.07 do 30.07 mały być tylko Włochy ale stwierdziliśmy że będzie tydzień Włoch i nasz pierwszy urlop w Chorwacji. W związku z tym klika pytań. Jako że pierwsza część urlopu planowana jest we Włoszech i dopiero z Włoch kieruje się do CRO mam kilka pytań.

- Trasa z Włoch do Chorwacji wujek google kieruje nas na Trieste i dalej E61 przez Słowenię aż do Rijeka po Chorwackiej stronie. Czy na ten niespełna 10 km odcinek Słowenii potrzebna jest Winieta? Czy trzeba kombinować z objazdem? maps.google twierdzi że to bezpłatny odcinek

- gdzie na ten pierwszy urlop w Chorwacji model rodziny 2+1 (1,5 roczna córka ) myślałem o Makarskiej jednak ona wydaje się być trochę za daleko jadąc z Włoch to kolejne 1000 km więc może Krk, Rab, Cres, Pag?
Wiem że można płynąć promem czasowo pewnie wyjdzie bardzo podobnie około 10h jednak finansowo o wiele drożej prom z Ancony czy Pescara to koszty około 300-400e które można przeznaczyć na noclegi w CRO.
Pozostaje jeszcze prom z Wenecji do Puli jednak nie znam kosztów.


Z Wenecji do Puli jest mimo wszystko nie aż tak daleko autem, a prom drogi.

Ja byłem na Cresie i Pagu, jedną i drugą wyspę mogę polecić, ale jak napisał Janusz - sam musisz wybrać

A swoją drogą gdzie konkretnie ten tydzień w słonecznej Italii?
:papa:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 15.04.2013 20:05

E61/7 w Słowenii niepłatna. Przyjemna ścieżka - górki, lasy, generalnie pusto.
Jak będziesz objeżdżał Triest autostradą RA13 pilnuj zjazdu na SS202 (na Basovizza), potem spokojnie bo skrzyżowanie z SS14 jest takie trochę "niecodzienne". Dojazd do granicy możesz przećwiczyć w google street view.
shoma
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shoma » 15.04.2013 20:24

ja mam kiedyś zamiar zrobić trasę z Chorwacji i wrócić przez Włochy-zawsze brakuje dni urlopowych.
Ale zapraszam na: www.jadrolinija.hr/ www.sem-marina.hr/ www.snav.it
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.04.2013 23:40

marcinbb napisał(a):- gdzie na ten pierwszy urlop w Chorwacji model rodziny 2+1 (1,5 roczna córka ) myślałem o Makarskiej jednak ona wydaje się być trochę za daleko jadąc z Włoch to kolejne 1000 km więc może Krk, Rab, Cres, Pag?


Witam. Tak jak Janusz- polecam Krk lub Pag. Trochę podobne suche góry i półpustynie... :lol: :wink:
I mało cienia dla dzidzi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2013 23:48

Fatamorgana napisał(a):
marcinbb napisał(a):- gdzie na ten pierwszy urlop w Chorwacji model rodziny 2+1 (1,5 roczna córka ) myślałem o Makarskiej jednak ona wydaje się być trochę za daleko jadąc z Włoch to kolejne 1000 km więc może Krk, Rab, Cres, Pag?


Witam. Tak jak Janusz- polecam Krk lub Pag. Trochę podobne suche góry i półpustynie... :lol: :wink:
I mało cienia dla dzidzi.

Na Krku i Pagu trochę cienia, jak dobrze poszuka ... może Marcin znajdzie :wink: ale ja mu polecałem też Istrię :idea: :idea:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.04.2013 00:00

No, na Istrii to dużo cienia. :D :wink: :mrgreen:
Coś tam jednak rośnie nad wodami. :wink:
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 16.04.2013 08:18

demi-duox napisał(a):E61/7 w Słowenii niepłatna. Przyjemna ścieżka - górki, lasy, generalnie pusto.


Potwierdzam.

Dodać jedynie mogę że nawierzchnia ok, mijałem słoweńskich policjantów ściągających lizakiem za prędkość. Tylko ja jechałem w drugą stronę.
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 16.04.2013 09:18

tony montana
Prom z Wenecji do Puli owszem jest ale tylko dla "pieszych" samochodów w ogóle nie zabierają. Cene sprawdzałem wczoraj i jeśli pamięć mnie nie myli około 40-50e/os.
We Włoszech będziemy niedaleko Arezzo w sercu Toscanini pobyt raczej stacjonarny ( teściowa musi nacieszyć się wnuczką ). Może kilka wypadów nad morze a po drodze Siena, Rimini, na Florencję i Bolonię przyjdzie czas jak córka podrośnie ;)
demi-duox i eStefan
Dzięki za potwierdzenie że trasa jest bezpłatna, na street view zgubiłem się już za pierwszym podejściem mam tylko nadzieje że Automapa będzie wiedziała co i jak bo na papierowe mapy średnio będę miał czas a żona raczej słabo radzi sobie z nawigowaniem.

Odnośnie wyboru miejsca docelowego czytałem/oglądałem relacje Cromaniaków i Krk i Pag. Pag może się podobać jednak chyba wybierzemy Baśkę na Krk jest jakaś promenada po której córka będzie mogła się wybiegać, może znajdzie się też jakiś plac zabaw a i do miasta Krk nie jest daleko więc można wieczorkiem wybrać się na zwiedzanie. Pozostaje wspomniana Istria, popatrzę na relacje choć chyba nie było ich zbyt wiele.

Mam jeszcze do Was pytanie dotyczące mojego planu podróży ze względu na 1,5 roczną córkę
Wyjazd zaplanowałem na sobotę 6.07 w godzinach popołudniowych z okolic Wrocławia aby na granicy położyć córkę spać i we względnej ciszy podróżować na pd. zakładam że kryzys przyjdzie w okolicach 2-3 w nocy i wtedy trzeba zatrzymać się i przespać kilka godzin, aby rano względnie wypoczęty pojechać w dalszą drogę tylko którędy?? Niemcy czy Czechy i Austria...
Ostatnie pytanie o orientacyjne ceny pokojów/apartamentów nie mamy dużych wymagań byle była klima miejsce do spania i przygotowania jakiegoś jedzenia, która linia od morza ta która będzie wolna 4 czy 6 bez znaczenia jakiej ceny możemy spodziewać się w Lipcu na Krk?
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 16.04.2013 16:19

Mnie automapa bez problemu przeprowadziła przez ten odcinek. Z Krakowa do Włoch jadę Czechy Austria. Jak będzie najlepiej z Wrocławia dla Ciebie nie wiem.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 16.04.2013 20:53

marcinbb napisał(a):tony montana
Mam jeszcze do Was pytanie dotyczące mojego planu podróży ze względu na 1,5 roczną córkę
Wyjazd zaplanowałem na sobotę 6.07 w godzinach popołudniowych z okolic Wrocławia ... tylko którędy?? Niemcy czy Czechy i Austria...


Ale gdzie chcesz jechać? Jeżeli nie dalej na południe niż do Wenecji to Czechy, Austria.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2013 21:00

Winieta jest niepotrzebna...jedź spokojnie, ja tę trasę przetestowałem w październiku...polecam przejazd przez Triest nocą - wrażenia niezapomniane a potem nocleg tutaj :
http://www.hotel-vodisek.com
W razie czego pytaj :wink:
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 16.04.2013 22:18

....
Odnośnie wyboru miejsca docelowego czytałem/oglądałem relacje Cromaniaków i Krk i Pag. Pag może się podobać jednak chyba wybierzemy Baśkę na Krk jest jakaś promenada po której córka będzie mogła się wybiegać, może znajdzie się też jakiś plac zabaw a i do miasta Krk nie jest daleko więc można wieczorkiem wybrać się na zwiedzanie. Pozostaje wspomniana Istria, popatrzę na relacje choć chyba nie było ich zbyt wiele.

Mam jeszcze do Was pytanie dotyczące mojego planu podróży ze względu na 1,5 roczną córkę
Wyjazd zaplanowałem na sobotę 6.07 w godzinach popołudniowych z okolic Wrocławia aby na granicy położyć córkę spać i we względnej ciszy podróżować na pd. zakładam że kryzys przyjdzie w okolicach 2-3 w nocy i wtedy trzeba zatrzymać się i przespać kilka godzin, aby rano względnie wypoczęty pojechać w dalszą drogę tylko którędy?? Niemcy czy Czechy i Austria...
Ostatnie pytanie o orientacyjne ceny pokojów/apartamentów nie mamy dużych wymagań byle była klima miejsce do spania i przygotowania jakiegoś jedzenia, która linia od morza ta która będzie wolna 4 czy 6 bez znaczenia jakiej ceny możemy spodziewać się w Lipcu na Krk?


Hej

Ja też śmigam z Wrocławia.
4 lata temu jechałem z 2,5 letnim synem. Trasa na noc. Wyjazd około 22 i tak przez Czechy Ołomuc-Brno potem Austria i Słowenia z ominięciem autostrad i dalej Chorwacja i właśnie jechałem na Krk. Był to mój 1 wyjazd. Młody spał aż do 5 rano gdzie mnie zmogło i przystanąłem na godzinkę na drzemkę tuż przed Słowenią. Potem już były częste postoje. I tak dotarłem na miejsce po 15 godz jazdy z Wrocławia.
W tamtym roku jechałem z innej lokalizacji więc nie podpowiem, powiem tylko ze wracałem zpod Wenecji przez Inssbruck ze zwiedzaniem 21 godzin bez spania i dałem rade :)
W tym roku jedziemy jak 4 lata temu przez Czechy, Austrie i Słowenię w okolice Rogoznicy. I też na noc.


Co do miejsca to polecam KRK. Ja osobiście byłem w SILO, ale Baska tez jest fajna. A nie myśleliście o Crikvenicy lub Novi Vindolski?

Co do cen to trzeba liczyć około 60E za 4 osoby.

Powodzenia
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 17.04.2013 08:37

demi-duox
Jadę jeszcze jakieś 350 km na pd. od Wenecji. Czyli opcja Czechy i Austria, jeszcze jedno pytanie czy od granicy Czeskiej jedzie się cały czas autostradą bo na google wygląda jakby autostrada urywała się zaraz za Brem?

alessandro1977
Z opcji z noclegiem chyba zrezygnuje z Włoch do Cro nie jest aż tak daleko a z samego hotelu na Krk jest już niespełna 150 km. No chyba że będę czuł się na siłach i podążę dalej na południe ( Riwiera Makarska ) jednak to dodatkowe 450 km.

Crikvenicy lub Novi Vindolski jak najbardziej w zasięgu jednak zupełnie nic nie wiem na temat tych miejscowości. Puki co z obszernej lektury Pag odpadł na rzecz Krk lub Rab gdzie znaleźć można trochę piaszczystych plaż.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone