Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Włoch do Chorwacji 2013

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2013 11:46

Jasne, ja jechałem z Riva Del Garda, zahaczając jeszcze o Veronę i Venezię dlatego nocleg musiał być :wink:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 17.04.2013 19:14

[quote="marcinbb"]demi-duox
Jadę jeszcze jakieś 350 km na pd. od Wenecji. Czyli opcja Czechy i Austria, jeszcze jedno pytanie czy od granicy Czeskiej jedzie się cały czas autostradą bo na google wygląda jakby autostrada urywała się zaraz za Brem?
[quote]

Jak dodam 350 km do Wenecji to mi wg googla wychodzi okolica Ancony (przy założeniu że to ma być nad morzem :) ). I tutaj goo pokazują praktycznie jednakowe czasowo i kilometrowo warianty - na Monachium - Insbruck - Brenner albo Gliwice - Ostrawa - Wiedeń - Graz. Co bym wybrał? Nie wiem :)
Może tam p. Niemcy, a z powrotem p. Czechy?
Rzeczywiście, m. Brnem a Wiedniem (mówiąc najogólniej) sporo autostrdy jeszcze brakuje.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 17.04.2013 22:49

demi-duox napisał(a):Rzeczywiście, m. Brnem a Wiedniem (mówiąc najogólniej) sporo autostrdy jeszcze brakuje.


Ale jedzie się wygodnie i w miarę szybko. To nie jest zła opcja.
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 18.04.2013 08:49

Droga w tamtą stronę może być dowolna jednak powrotna z CRO tylko Austria i Czechy.
Włoskie morze tylko z doskoku wylądujemy między Arezzo a Sieną, więc z jednej strony Morze Tyrreńskie a z drugiej Adriatyckie. Tyrreńskiego już się naoglądaliśmy więc teraz trzeba się zagłębić w Adriatyk, o ile moja teściowa wypuści z rąk wnuczkę i córkę i pozwoli mi je zabrać nad morze bo przez rok to już się zdążyła stęsknić.

Na razie jeszcze rozważam możliwości za i przeciw którędy jechać "tam" każda ma swoje za i przeciw myślę że im bliżej wyjazdu tym łatwiej będzie odpowiedzieć na to pytanie.
A może ktoś z kalendarza wyjazdowego 2013 będzie jechał w podobnych godzinach co my to się podłącze i odprowadzę do Graz a jeśli nie to się rzuci monetą orzeł - Niemcy, reszka - Cz-Au ;)
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 18.04.2013 20:15

marcinbb napisał(a):Droga w tamtą stronę może być dowolna jednak powrotna z CRO tylko Austria i Czechy.
Włoskie morze tylko z doskoku wylądujemy między Arezzo a Sieną, więc z jednej strony Morze Tyrreńskie a z drugiej Adriatyckie. Tyrreńskiego już się naoglądaliśmy więc teraz trzeba się zagłębić w Adriatyk, o ile moja teściowa wypuści z rąk wnuczkę i córkę i pozwoli mi je zabrać nad morze bo przez rok to już się zdążyła stęsknić.

Na razie jeszcze rozważam możliwości za i przeciw którędy jechać "tam" każda ma swoje za i przeciw myślę że im bliżej wyjazdu tym łatwiej będzie odpowiedzieć na to pytanie.
A może ktoś z kalendarza wyjazdowego 2013 będzie jechał w podobnych godzinach co my to się podłącze i odprowadzę do Graz a jeśli nie to się rzuci monetą orzeł - Niemcy, reszka - Cz-Au ;)



Ja swego czasu jechałem nad Jezioro Garda z Sosnowca przez Niemcy...przez Wrocław Drezno Monachium...
z mojego punktu to nadłożyłem dosyć sporo kilometrów (ok. 250 więcej), jednak potrzebowałem urozmaicenia... :)
Plusem autostrady niemieckiej jest to, że w dużej mierze pozwalają jechać tyle ile fabryka dała, minusem zużycie paliwa przy takich prędkościach, no i oczywiście nadłożony dystans...
Bardzo ważne jadąc przez Niemcy jest spojrzenie na roboty drogowe i korki...jest strona na której aktualizują to online...
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 18.04.2013 21:16

Między Brnem a Wiedniem na odcinku ok 30 km nie ma autostrady. W wakacje 2012 na tym odcinku, czeskich i austriackich policjantów z urządzeniami pomiarowymi było sporo + nieoznakowany.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2013 21:24

eStefan napisał(a):Między Brnem a Wiedniem na odcinku ok 30 km nie ma autostrady. W wakacje 2012 na tym odcinku, czeskich i austriackich policjantów z urządzeniami pomiarowymi było sporo + nieoznakowany.

Nic nowego :wink:
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 18.04.2013 21:27

Dokładnie, ale kolega chyba nigdy na Wiedeń nie jechał. Czytanie map dwója.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Włoch do Chorwacji 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone