Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z własną przyczepą kempingową

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2013 19:46

No co tutaj trudnego?
Chyba, ze pragniesz na pół sprzęgle na trójce wjechać... :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.11.2013 19:49

A probowałeś takiego podjazdu z przyczepą??? ze słabym holownikiem jak kolega wspominał
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2013 19:51

A wiesz, co to jest slipowanie?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.11.2013 20:27

Wiem co to slipowanie ale raczej w sensie wyciągania z wody jednostki pływającej gdzie masz krotki odcinek podjazdu i to raczej nie pojazdem o 102KM, ale chetnie poczytam o technice pokonywania takiego podjazdu z przyczepą na haku holownika o niewielkiej mocy :)
Dodam, że podjazdem pokazanym przeze mnie na zdjęciu, nikt nie wyjeżdżał do góry autem z przyczepą na ogonie. Nie wyjeżdżały też tamtędy kampery ponieważ na szczęście po prawej stronie był trochę łagodniejszy wyjazd i wszyscy woleli z niego korzystać chyba nie bez przyczyny. Mimo to trzeba było się dobrze nakręcić żeby odpowiednio złamać zestaw aby nie zatrzymać się bo już by się nie ruszyło.
Obydwa podjazdy w przeważających odcinkach były bez możliwości mijanki.

Swoim postem nie chcę nikomu nic udować, wiem że są mistrzowie kierownicy którzy pojadą i pionowo ;) ale nie piszcie ludziom, którzy jadą poraz pierwszy że to bułka z masłem. Trzeba przedstawić realia że są i trudne odcinki wymagające i mocnego auta i umiejętności kierowcy.
Wyjeżdżając np. z kemp. Drazica na Pagu mieliśmy pewne trudności napotykając zjeżdżającego z góry kampera. Nie bez kozery, właściciel tego kemp. często wyciąga przyczepy swoim ciągnikiem bo o ile klient zjechać zjechał to wydostać się nie może.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2013 20:44

Każdy robi to, co umie... :wink:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 26.11.2013 21:46

rych19 napisał(a): holownik 102 KM, przyczepa około 500 kg, 4 osoby i bagaż..


Jeżeli jest to diesel to powiedzmy pojedziesz no potoczysz się ale dojedziesz,ale jeśli to benzyna to 8O ja bym się nie odważył ,przyczepa 500kg dla 4 osób :?:
Nie znam szczegółów ale powodzenia :!:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.11.2013 15:35

gusia.s moim zdaniem troszkę demonizujesz.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 27.11.2013 16:07

rych19 napisał(a):Nie zakładam nowego wątku, a sprawa dotyczy oceny trasy z własną przyczepą.... Dotychczas były kempingi pod namiotem. W przyszłym roku może będzie z przyczepą kempingową (lekka do 750 kg). Moje pytanie dotyczy jazdy zestawem po terenie górzystym. Jak dajecie radę np. objazd autostrady w Słowenii przyczepą kempingową? Zaraz za przejściem granicy w Austrii jest spory podjazd, a ja mam holownik 102 KM, przyczepa około 500 kg, 4 osoby i bagaż. Proszę o Wasze opinie i spostrzeżenia dotyczące trasy do Cro z przyczepą.



bez problemu poradzisz, kwestia bardziej techniki i płynności jazdy niż mocy silnika,
ja mając 130 km od trzech lat jeżdżę do Cro z przyczepą 1200 kg i 4 osobami na pokładzie i nie miałem nigdy problemów, zdecydowanie unikam zatrzymania się przed podjazdem (jeżeli to tylko możliwe) i staram się jechać płynnie, zawalidrogą nigdy nie byłem a i sprzęgło nigdy nie śmierdziało ...
generalnie przed podjazdem czasami jest zjazd albo płaski kawałek - zawsze można spróbować się rozpędzić troszkę, zawczasu zmienić bieg na odpowiedni ...

nie ma się co obawiać, trzeba trochę wyobraźni i na przód!

korzystałem z objazdu autostrady słoweńskiej, jechałem autostradą przez Brenner z przyczepą i za każdym razem bez przygód, jak auto sprawne i nie utkniesz w korku jakimś potwornym to uda sie i nawet nie zauważysz kiedy przejedziesz ...

powodzenia
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.11.2013 16:40

Dokładnie, a Brenero to w zasadzie płaskie jest. :mrgreen:
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 27.11.2013 16:54

Jeśli masz na myśli jakość nawierzchni to nawet bardzo płaskie ... 8) :lol:
rych19
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rych19 » 27.11.2013 20:00

Dzięki wszystkim za rady. Na pewno przed wyjazdem do Cro (sierpień) potrenuję w kraju. Do tej pory przejechałem z pustą 200 km Z Jeleniej Góry i był ok.
pozdrawiam
janusz126
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.06.2016
Przyczepą kempingową ciężką z kat. B do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz126 » 05.06.2016 22:02

Witajcie.
Mam do Was ogromną prośbę. Chciałbym się wybrać w tym roku do Chorwacji swoją przyczepą kempingową. DMC mojego samochodu to 2160 kg, natomiast przyczepy 1000 kg. Cały zestaw nie przekracza 3500 kg. W Polsce z takim zestawem poruszam sie całkowicie legalnie posiadając wyłacznie kat. B prawa jazdy. Czy przejeżdżąjąc obecnie przez Czechy, Austrię i Chorwację będę mógł się poruszać równie bezproblemowo? Przeszkuałem wiele wątków na ten temat, jednakże wszystkie wpisy sa niestety dość stare. Czytałem (i nie wiem czy jest to nadal problemem), że w Czechach i Austri jeśli przyczepa nie jest lekką (do 750 kg) wymagane było prawo jazdy B+E. Jak ma się to po zmianach z 2013 r.? Bardzo proszę o pomoc praktyków i fachowców w w/w temacie. Może będziecie wstanie podać jakieś aktualne linki do przepisów w tych krajach regulujących tą kwestię? Wg mnie powinno być analogicznie jak u nas, ale nie chce polegać jedynie na swoich domysłach. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
Ostatnio edytowano 05.06.2016 22:43 przez janusz126, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przyczepą kempingową ciężką z kat. B do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.06.2016 22:38

janusz126 napisał(a):Witajcie.
Mam do Was ogromną prośbę. Chciałbym się wybrać w tym roku do Chorwacji swoją przyczepą kempingową. DMC mojego samochodu to 2160 kg, natomiast przyczepy 1000 kg. Cały zestaw nie przekracza 3500 kg. W Polsce z takim zestawem poruszam sie całkowicie legalnie posiadając wyłacznie kat. B prawa jazdy. Czy przejeżdżąjąc obecnie przez Czechy, Austrię i Chorwację będę mógł się również poruszać takim zestawem całkowicie legalnie? Przeszkuałem wiele wątków na ten temat, jednakże wszystkie wpisy sa niestety dość stare - najnowsze z 2013 r. Czytałem (i nie wiem czy jest to nadal problemem), że w czechach i Austri jeśli przyczepa nie jest lekką (do 750 kg) wymagane było prawo jazdy B+E. Bardzo proszę o pomoc praktyków i fachowców w w/w temacie. Może będziecie wstanie podać jakieś aktualne linki do przepisów w tych krajach regulujących tą kwestię? Wg mnie powinno być analogicznie jak u nas, ale nie chce polegać jedynie na swoich domysłach. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Jestem praktykująca :) Nic się w tej kwestii nie zmieniło, obowiązują te same przepisy co w PL czyli możesz jechać takim zestawem na B, choć zawsze może trafić się jakiś niedouczony ... mieliśmy przygodę z naszą władzą w 2014 post #15
Wszystko skończyło się jednak dobrze :)
janusz126
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz126 » 05.06.2016 22:54

Bardzo dziękuję pomoc. Tak też myślałem. Nie mniej jednak zawsze lepiej sie upwenić, aby nie mieć podobnego problemu np. już za granicą Polski :)
Ja równiez jeżdżę jeszcze z naklejka NL. Jakoś nie udało mi się jej zdrpać, ale teraz to na pweno jej nie odpuszczę :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.06.2016 23:08

janusz126 napisał(a):Bardzo dziękuję pomoc. Tak też myślałem. Nie mniej jednak zawsze lepiej sie upwenić, aby nie mieć podobnego problemu np. już za granicą Polski :)
Ja równiez jeżdżę jeszcze z naklejka NL. Jakoś nie udało mi się jej zdrpać, ale teraz to na pweno jej nie odpuszczę :)

Proszę uprzejmie :) a naklejki się pozbądź koniecznie, jak nie chce zejść to zaklej inną :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Z własną przyczepą kempingową - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone