Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Warszawy przez Eger i Mostar do Baskiej Vody

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013
Z Warszawy przez Eger i Mostar do Baskiej Vody

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 09.12.2013 12:56

Przeszperałam forum, ale że nie znalazłam informacji (bądz je przeoczyłam), więc chciałabym się poradzić was, forumowiczów.

Mamy z narzeczonym plan pojechać pod koniec śierpnia do Cro, gdzieś w okolice Makarskiej (np. Baska Voda). Ambitny plan jest taki, żeby po drodze zachaczyć o Eger, i spędzić tam dzionek lub dwa, odwiedzając winiarnie do której od dawna chcemy zajrzeć. Z Eger do Cro chcielibyśmy pojechać przez BiH, z przerwą na zwiedzanie Mostaru.

Google maps podpowiada, że z Egeru trzeba się kierować na Budapeszt, a dalej M6 gdzieś do okolic Mohacs, przejechać kawałek przez Chorwacje, i przekroczyć granice w Slavonski Brod. Przez BiH M17 i M16 aż do Mostaru, i potem już M6.

Moje pytanie do forumowiczów, czy ta trasa ma w ogóle sens? Czy się może zamęczymy? Czy drogi są w dobrym stanie i czy kierowca przyzwyczajony raczej do autostrad i jazdy po mieście da radę? Czy warto zjechac z drogi żeby obejrzeć jakieś konkretne miasto lub zabytek na Węgrzech lub w BiH (nie licząc Budapesztu, o który chcemy zachaczyć w drodze powrotnej)? Jak jeżdzą kierowcy w BiH? Jak kształtuje się sytuacja kontroli na granicach Chorwacji z BiH (czas oczekiwania, jak dokładnie sprawdzają)? Ostatni kawałek drogi w Cro to już jazda przez góry. Czy to odcinek niebezpieczny/ nieprzyjemny? Może lepeij go ominąć?

Mamy troche czasu, i interesują nas krajobrazy w BiH i na Węgrzech, więc propozycje dot. tras alternatywnych są mile widzane.

Wszelkie porady, uwagi i komentarze są dla nas na wage złota i z góry za nie dziękuje.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.12.2013 13:06

masz część tej trasy opisane tutaj

po drodze można zobaczyć: Budapeszt, Donj Miholjac, Sarajevo, Mostar, Blagaj - Izvor Bune, Pocitelj, wod. Kravica;

Jak jeżdzą kierowcy w BiH?
normalnie jak wszędzie, raczej szybciej od turystów

Jak kształtuje się sytuacja kontroli na granicach Chorwacji z BiH (czas oczekiwania, jak dokładnie sprawdzają)?
w Metković czasem się korkuje (np 45min), ale zależy jak trafisz

Ostatni kawałek drogi w Cro to już jazda przez góry. Czy to odcinek niebezpieczny/ nieprzyjemny? Może lepeij go ominąć?
Prawie cała jazda przez BIH wiedzie prze góry, w HR również, ale tam nie ma się czego obawiać, drogi wysokogórskie to nie są

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Warszawy przez Eger i Mostar do Baskiej Vody
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone