Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007
Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 10.06.2009 12:22

Witam,

Mam do Was pytanie, bo oczom nie wierzyłem, gdy zobaczyłem polecaną trasę przez Viamichelin.
Po wprowadzeniu celów Warszawa, Balaton, Korcula, Viamichelin zaproponował mi polecaną trasę przez ... Barwinek, Koszyce, Budapeszt (ten trzeba minąć jakoś) i dalej jak zawsze? Co szanowni Forumowicze na to. Dodam, że może warto przejechać Słowację bez ich zakichanych autostrad i zachować 16 EUR w kieszeni.

Sami zobaczcie :
http://tiny.pl/35m8

Macie jakiś pomysł, dlaczego?

Wojtek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.06.2009 12:26

A po co Ci Balaton po drodze że tak zapytam :lol:

Jeśli ten punkt mu wklepałeś to poprowadził Cię najszybszą trasą czyli autostradami :)
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 10.06.2009 12:46

Rysio napisał(a):A po co Ci Balaton po drodze że tak zapytam :lol:

Jeśli ten punkt mu wklepałeś to poprowadził Cię najszybszą trasą czyli autostradami :)


Wiesz, wklepałem Balaton, żeby nie jechać przez Słowenię. 37 Eur to za dużo za korki , szczególnie na granicy z Au/SL i SL/CRO :)
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 10.06.2009 12:57

To wcale nie jest zły pomysł. Szczególnie gdy jest autostrada od Miszkolca i obwodnica Budapesztu. No właśnie czy jest?
Pozdrav
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 10.06.2009 13:05

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 13:14

obwodnica Budapesztu jest, spoko można pomykać, na Słowacji ominąć płatną, jest dobra równoległa (nr.68) droga do Koszyc. Potem walić na obwodnicę Budapesztu i wiooooo autostradą M7 do granicy chorwackiej. Prosto i bez stresu. przerobiłem w tym roku.
Ostatnio edytowano 10.06.2009 13:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007
Można obwodnicą Budapesztu

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 10.06.2009 13:14

faziolot napisał(a):To wcale nie jest zły pomysł. Szczególnie gdy jest autostrada od Miszkolca i obwodnica Budapesztu. No właśnie czy jest?
Pozdrav


Miszkolc "bierzemy na zachód od niego (kliknij na zamieszczony przeze mnie link). http://www.highways.sk/indexE.html
Michelin przeprowadza nas przez Budapeszt, Na stronie widać wyraźnie, że ta "wschodnia część obwodnicy jest.http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Map&c=27793
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005
Re: Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 10.06.2009 13:19

wojciech70 napisał(a):Witam,

Mam do Was pytanie, bo oczom nie wierzyłem, gdy zobaczyłem polecaną trasę przez Viamichelin.
Po wprowadzeniu celów Warszawa, Balaton, Korcula, Viamichelin zaproponował mi polecaną trasę przez ... Barwinek, Koszyce, Budapeszt (ten trzeba minąć jakoś) i dalej jak zawsze? Co szanowni Forumowicze na to. Dodam, że może warto przejechać Słowację bez ich zakichanych autostrad i zachować 16 EUR w kieszeni.

Sami zobaczcie :
http://tiny.pl/35m8

Macie jakiś pomysł, dlaczego?

Wojtek


Jeżdżę ta trasą tyle, że nie z Warszawy, a z Lublina. Dojazd do Dubrovnika w ubiegłym roku zajał nam 17 godzin a to chyba całkiem niezły wyniki jak na taka odległość.
Tak jak mówił poprzednik - przekraczasz granicę Węgry - Słowacja i wjeżdżasz na drogę ekspresową która za jakieś 70km zmienia się w autostradę i tak już do Splitu :D
Klika razy przemierzyliśmy terasę przez Sarajewo tj. Barwinek. Budapeszt. Sarajewo i... widoki rewelacyjne ale przez Bośnię ciągniesz się 60km/h bo w co drugiej miescowości Milicja z radarem :? jechałam tak cztery razy więc wiem co mówię :)

Wracając do trasy to: w Słowacji zaraz za Presovem jest autostrada do Koszyc jakieś 35km na którą należy wykupić winietę dlatego warto skorzystać d drogi alternatywnej widocznej na każdej mapie :)

pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: Można obwodnicą Budapesztu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 13:19

wojciech70 napisał(a):
Miszkolc "bierzemy na zachód od niego ..

..jadąc do Chorwacji po prawej stronie.......czyli po wschodniej stronie... :D :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 13:21

..tym bardziej jak pisze aga79 cały czas masz w zasięgu wzroku słowacką"autostradę" z drogi 68, pozdrawiam krajankę... :D
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007
Re: Można obwodnicą Budapesztu

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 10.06.2009 13:23

lubelski napisał(a):
wojciech70 napisał(a):
Miszkolc "bierzemy na zachód od niego ..

..jadąc do Chorwacji po prawej stronie.......czyli po wschodniej stronie... :D :wink:


Okej, może trochę zakręciłem, po lewej stronie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 13:27

..nad Balaton można zjechać w parunastu miejscach z autostrady ot choćby na odpoczynek..polecam zjazd do Zamardi (dobrze zaopatrzony sklep i kawałek plaży). Potem jest fajny wjazd na największy wiadukt i jakie widoczki..ho ho ho. W drodze powrotnej na autostradę(nie cofamy się, tylko z Zamardi w prawo) masz dwie stacje , w tym jedna z gazem pozdrav
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 10.06.2009 14:10

Dzięki za wskazanie miejsca, dzięki za poparcie trasy. Co do Bośni, to z dziećmi się boję. Zdaje się, że pojadę tą trasą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 14:14

..miło pomóc, szerokości i miłego pobytu....
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 10.06.2009 14:31

wojciech70 napisał(a):Dzięki za wskazanie miejsca, dzięki za poparcie trasy. Co do Bośni, to z dziećmi się boję. Zdaje się, że pojadę tą trasą.



jak kilka lat temu powiedziałam mężowi, że mam pomysł na nową trasę do Dubrovnika przez Bośnię to tez był pełen obaw, ale tak naprawdę to bezpieczny kraj i naprawdę nie ma się czego obawiać nawet podczas wycieczki z dziećmi....jedziesz na Korculę, więc dla "oswojenia się z Bosnią może wybierzcie się np. do medjugorie lub do Mostaru - odległość niewielka a wrazenia niezapomniane

udanych wakacji
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone