Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 24.06.2009 11:19

Patrycja Głowacka napisał(a):Witam!
Zawsze jechałam z Wawy na Peljesac przez Wiedeń, Maribor.... ale teraz z Żuljany mam wracac do Tarnobrzega. ViaMichelin pokazuje trasę przez Sarajewo, Novi Sad, Szeged, Budapeszt, Miszkolc, Koszyce i Barwinek.
Mam więc pytanie do szanownego forumowicza Infonet. Jak rozplanowujesz trasę i gdzie nocujesz?
Zachęciłeś mnie tymi widokami:) Zawsze inna trasa to trochę odmiany:)
Może macie jakieś rady dla kobietki:D
Z góry dziękuję za wszelkei wskazówki i sugestie:D


My też zawsze na Peljesac walimy, dokładnie Loviste :)
W tym roku także!
Gdybym jechał z Warszawy to w zasadzie ta sama trasa: Radom - Kielce - Tarnów - na (byłe) przejście w Koniecznej. Trasa super, widoczki piękne.
Ale jak już pisałem wcześniej - to trasa dla tych, którym nie spieszno, a chcą się napawać krajobrazem i wioskami Bośni (i/lub Serbii).

A'propos trasy: ja zawsze jadę na dwa spania. Pierwszy odcinek jest nudny (całe Węgry), więc przejeżdżam go w szybkim tempie i jest najdłuższy - ponad 650 km (z Tarnowa). Trasa taka jak napisałaś, tylko nie przez Barwinek a Konieczną. Potem Miszkolc, Budapest. I teraz masz dwie opcje: z Budapesztu walić na Szeged lub na Pecs.
W 2006 jechałem przez Pecs i tam spaliśmy, w 2007 przez Szeged - wtedy zahaczasz dodatkowo o Serbię. Hotele w Szegedzie lub Pecs trzeba liczyć w granicach 60-70 Euro za pokój 3 os.
Spania nie rezerwuję, jadę w ciemno. Używam nawigacji, więc znalezienie wolnego hotelu w mieście to kwestia 10-15 minut.

Potem mamy odcinek do Sarajewa - trochę ponad 300 km. Wyjeżdżamy rano po śniadaniu, jedziemy spokojnie kilka godzin i na wczesne popołudnie jesteśmy na miejscu. Cena za hotel praktycznie taka sama - ale mamy pół dnia i cały wieczór na zwiedzanie Sarajewa.

Z Sarajewa na Peljesac to już tylko jakieś 350 km, więc spokojnie jemy śniadanko, potem kawka, bez pośpiechu walimy na Mostar, gdzie możemy się zatrzymać i nawet kilka godzin pozwiedzać.
Na miejsce przyjeżdżamy po południu wypoczęci i pełni wrażeń :) :) :)

Wiadomo, taka wersja podróżowania tania nie jest. Same hotele to około 70 Euro x 4 noce = 280 Euro za noclegi na trasie. Ale jak kiedyś wspomniałem - jadę na urlop na 2 tygodnie systemem 2 dni jazdy + 10 dni na miejscu + 2 dni jazdy. Suma summarum wychodzi na to samo gdybym ciął 160 km/h autostradami i przyjechał na miejsce na 13 dni.
Ja jednak wolę na miejscu być te trzy dni krócej, a zwiedzić na spokojnie całe Bałkany :)

Jest jeszcze opcja spania między Sarajewem a Mostarem - przecudne Jablaničko jezero - noclegi dużo tańsze, a widoczki i klimat niepowtarzalny :)

BTW, w tym roku będzie trochę gorzej bo jedziemy na cztery samochody - my do Chorwacji po raz czwarty, reszta pierwszy raz. Problemem będzie znalezienie dla wszystkich spania na trasie, mniej więcej w tych samych miastach (bo w jednym hotelu to raczej nie będzie możliwe) :)
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 24.06.2009 11:40

Mam pytanie, czy ktoś z Was korzystał z zakupu wirtualnych winiet na węgierskie autostrady http://www.autopalyamatrica.hu/aak_index.php?kat_id=7&session=MjAwODIwMjQ=&keret=keret_aak.htm&nyelv=en ?
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 24.06.2009 11:45

Nie używałem, ale również nie widzę sensu. Trochę to skomplikowane, bo z drugiej strony wjeżdżając na Węgry można stanąć na kawkę na byle jakiej stacji benzynowej i sobie taką winietkę kupić. Ja preferuję tą drugą opcję :)
nilo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nilo » 24.06.2009 11:51

wojciech70 napisał(a):Mam pytanie, czy ktoś z Was korzystał z zakupu wirtualnych winiet na węgierskie autostrady http://www.autopalyamatrica.hu/aak_index.php?kat_id=7&session=MjAwODIwMjQ=&keret=keret_aak.htm&nyelv=en ?


Witam, w 2008 roku, kupowalem winiety na Wegry poprzez ich strone. Bez problemow poszla zpalata karta kredytowa. Jednak w tym roku ze wzgledu na koniecznosc podania danych rejestracyjnych karty kredytowej, lacznie z 3 cyfrowym kodem , wybieram opcje zakupu winiety na pierwszej lepszej stacji paliw (tak robilem w 2007 i bylo OK, bez problemow, na stacji w Komarom)
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 24.06.2009 12:16

nilo napisał(a):
wojciech70 napisał(a):Mam pytanie, czy ktoś z Was korzystał z zakupu wirtualnych winiet na węgierskie autostrady http://www.autopalyamatrica.hu/aak_index.php?kat_id=7&session=MjAwODIwMjQ=&keret=keret_aak.htm&nyelv=en ?


Witam, w 2008 roku, kupowalem winiety na Wegry poprzez ich strone. Bez problemow poszla zpalata karta kredytowa. Jednak w tym roku ze wzgledu na koniecznosc podania danych rejestracyjnych karty kredytowej, lacznie z 3 cyfrowym kodem , wybieram opcje zakupu winiety na pierwszej lepszej stacji paliw (tak robilem w 2007 i bylo OK, bez problemow, na stacji w Komarom)


Macie rację, za dużo danych sobie życzą, niech spadają, wolę kawkę. :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2009 13:08

wojciech70 napisał(a):Mam pytanie, czy ktoś z Was korzystał z zakupu wirtualnych winiet na węgierskie autostrady http://www.autopalyamatrica.hu/aak_index.php?kat_id=7&session=MjAwODIwMjQ=&keret=keret_aak.htm&nyelv=en ?

Tak, ja w tamtym roku.
areks72
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) areks72 » 25.06.2009 10:54

Witam. JA od 5 lat jeżdżę do Chorwacji tj z okolic Radomia przez Barwinek, Miskolc, Budapest, Balaton i powiem tak. Nie wiem dlaczego wiele osób z tych stron (również Warszawa) wybiera inne trasy. Tak naprawdę to najgorsza jest Polska, przez co każdy musi przebrnąć, trochę Słowacji, a na później to cc autostrady. Dla mnie super trasa. Średni co roku pokonuję ją w czasie ok. 16h z dużym zapasem na postoje. Nie liczę tutaj postoju nad Balatonem (ok. 6h) gdzie jest czas na piwko (oczywiście nie dla każdego) i posiłek..
Polecam tę trasę.
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 25.06.2009 11:33

Zgadzam się całkowicie z kolegą Areks 72. Bardzo dobra trasa i w przeciwieństwie do utartych opini nie dziurawa i szybka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2009 12:23

....z Mińska Mazowieckiego, Kołbiel, Grójec, Piotrków Trybunalski, potem przez dawną gierkówkę , zwaną teraz radarówką :) do Zwardonia, potem Żylina, Bratysława, Wiedeń, Graz, Maribor(obiazd Murecck, Lenart, Ptuj), Zagrzeb a potem to już wiadomo jak. nie wiem czy to dobra trasa, czy są lepsze, tą poprostu znam(oprócz obiazdu)..jeśli Ktoś z Was ma jakieś uwagi to chętnie przeczytam:)
pozdrawiam:)
Tomrz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.06.2009
Re: Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomrz » 26.06.2009 18:51

Południowiec napisał(a):Dodam, że może warto przejechać Słowację bez ich zakichanych autostrad i zachować 16 EUR w kieszeni.

Skąd się wzięło te 16 EUR?


2 Tygodnie temu kupowałem winietke na 7 dni za 30 pln .
Użytkownik usunięty
Re: Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2009 19:21

Tomrz napisał(a):....2 Tygodnie temu kupowałem winietke na 7 dni za 30 pln .

W PZMOCIE ja kupowałeś ?
Bo chyba tylko oni mają tak promocyjne ceny na winiety :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2009 00:42

z tego co wiem, to w PZM-ocie , mają taki przelicznik za euro, że wychodzi euro po 6 zł:)
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 29.06.2009 14:20

arturac napisał(a):z tego co wiem, to w PZM-ocie , mają taki przelicznik za euro, że wychodzi euro po 6 zł:)


Tak, raz i ostatni kupiłem, to się w ogóle nie opłaca.
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 30.06.2009 16:06

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze rady. Wam, także życzę udanego urlopu. Szerokości!
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 27.07.2009 07:34

Ja też bardzo wszystkim dziękuję za rady 2 sierpnia ruszam na podbój Chorwacji:)

Pozdrawiam
Patrycja
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone