Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 12.06.2009 21:58

Rok temu mieliśmy trasę: Lublin-Presov-Budapeszt-Hr fajna i ciekawa trasa.

A ostatnio (2tyg temu) bylem w Egerze ... i potwierdzam szosy mają spox. Uwielbiam ich drogi które nie są expresówkami i autostradami ... rzeczywiście od granicy do miszkolca ograniczenie 110km/h i nowa nawierzchnia, ponadto piekne widoki ... potem Miszkolc , następnie Balaton i mamy chorwacje :D autostrada fajna- nie jest zapchana.

NAJGORSZE TO DOJECHAĆ do BARWINKA!!! Na Slowacji też już mają fajne drogi i trwają szybkie,zaawansowane budowy nowych nawierzchni. Autostrada na Slowacji .... w tym wypadku - 5Euro za tak krótką autostradę ...chyba mozna nadlożyc 20min i pojechać obok ;D

Co do biedy na Węgrzech ;) Raczej jej nie widać , prędzej ją można w PL zobaczyć ...tanie wino , miodzio. Droższe paliwko.
luk_ufo
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk_ufo » 12.06.2009 23:32

Niestety mogę potwierdzić, że najgorsza trasa do Cro to (niestety) Polska. Ja jadę z Białegostoku, do przejścia granicznego w Barwinku 8 bitych godzin, jechałem dwa razy na to przejście i dwa razy podobny czas. Słowacja to jakieś 2 - 2,5 h, zależy od wykopków na drodze, no a Węgry to już luksus, mijasz granicę droga szersza i szybsza i tak już do twojego zjazdu nad upragnione morze. Ktoś może jechał tą trasą z Białego i wie co i jak po drodze.
gszewczy
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gszewczy » 13.06.2009 09:29

Idzik napisał(a):
A ostatnio (2tyg temu) bylem w Egerze ... i potwierdzam szosy mają spox....
Droższe paliwko.

No super - coraz bardziej sie przekonuje. Rozmawialem z kims kto jezdzi Radom-Rzeszów, mówi że to raczej pusta droga :?: Się okaże. A powiedz mi, na podstawie świeżych dosiadczeń - paliwo tańsze na Słowacji niż na Węgrzech? Moja kiedyś tam koncepcja wysnuta odnośnie paliwa była taka: cena paliwa zależy od: miejsca stacji (truizm - przy autostradzie zdecydowanie wyższa niż na wsiach - przetrenowałem miesiąc będąc w Austrii) i od podatków w cenie paliwa - Słowenia ZAWSZE była najtańsza a Słowacja już od jakiegoś czasu niekoniecznie. NIe wiem jak teraz kiedy bracia Słowacy rozliczają się w Ojro....
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 15.06.2009 09:23

Grzewczy zalej się na full w Barwinku i jeżeli masz duży zbiornik paliwa to tankuj dopiero w Cro.
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 15.06.2009 09:40

wojciech70 napisał(a):
aga79 napisał(a):
wojciech70 napisał(a):Dzięki za wskazanie miejsca, dzięki za poparcie trasy. Co do Bośni, to z dziećmi się boję. Zdaje się, że pojadę tą trasą.



jak kilka lat temu powiedziałam mężowi, że mam pomysł na nową trasę do Dubrovnika przez Bośnię to tez był pełen obaw, ale tak naprawdę to bezpieczny kraj i naprawdę nie ma się czego obawiać nawet podczas wycieczki z dziećmi....jedziesz na Korculę, więc dla "oswojenia się z Bosnią może wybierzcie się np. do medjugorie lub do Mostaru - odległość niewielka a wrazenia niezapomniane

udanych wakacji


To dobry pomysł. Powinniśmy się wybrać. Tyle tylko, że od razu muszę Ciebie zapytać o:

- czy jest potrzebne jakieś specjalne ubezpieczenie?
- czy są potrzebne wizy.

I z innej beczki (trochę), czy przejazd drogą przez bośniackie Neum wymaga jakiegoś przygotowania?

Z góry dziękuję


przejazd przez bosniackie Neum nie wymaga jak to nazwałeś dodtkowego przygotowania - zwykle celniocy nie sprawdzają nawet paszportów, ba nawet nie zatrzymuja samochodów

sam przejazd przez Bosnię (wykluczam tu przejazd przez Neum) wymaga zelonej karty i paszportów, nie ma wymogu posiadania wiz
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 15.06.2009 09:57

aga79 napisał(a):sam przejazd przez Bosnię (wykluczam tu przejazd przez Neum) wymaga zelonej karty i paszportów, nie ma wymogu posiadania wiz


Przejazd przez Bośnię nie wymaga paszportów :wink:

FAQ :!:
Piotrek_B napisał(a):BOŚNIA i HERCEGOWINA
Granice państwową można przekraczać na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego.
LINK do strony bośniackiego MSZ (plik w formacie WORD)
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007
A gdzie spać po drodze?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 15.06.2009 15:55

Hej, a gdzie spać na tej trasie po drodze? Tak, żeby było tanio i ok? Już w Chorwacji?
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 15.06.2009 15:59

Adam66 napisał(a):
Wiesz, wklepałem Balaton, żeby nie jechać przez Słowenię. 37 Eur to za dużo za korki , szczególnie na granicy z Au/SL i SL/CRO

Ja jadę na Korculę z W-wy tak jak w zeszłym roku przez Cieszyn, Brno, Wiedeń objazd Słoweńskiej autostrady i Zagrzeb. W zeszłym roku wyszło mi 1712km. Trochę dużo, ale trasa bardzo dobra i szybko się podrózuje. Polecam.


To jest bardzo ciekawa trasa!
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008
Re: Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 16.06.2009 23:57

Dodam, że może warto przejechać Słowację bez ich zakichanych autostrad i zachować 16 EUR w kieszeni.

Skąd się wzięło te 16 EUR?
Dreq
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dreq » 17.06.2009 10:22

Pojutrze jedziemy w 2 autka z Olsztyna przez Chyżne do miejscowości Sahy na Słowacji.. tam nocleg i dalej przez Budapeszt do Karlovaca a stamtąd odpijamy na jeziorka Plitvickie.. po 1-2 noclegach kierunek Korcula... brak rezerwacji, brak planów.. pełny spontan.. :wink:
W drugim tygodniu skok na KRK a potem powrót do domciu.. plan opiewa na 16-18 dni pobytu.
Do Cro pierwszy raz jedziemy... :roll:
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 17.06.2009 11:49

Dodam od siebie: dwa razy byliśmy w Chorwacji jadąc trasą "szybką" (Tarnów-Presov-Budapeszt-Zagrzeb-Zadar-Split-Dubrovnik).

Zalety - oprócz szybkiej jazdy - brak zalet.
Wady - Męcząca (bo nudna) podróż, brak ładnych krajobrazów aż do wybrzeża Chorwacji, generalnie autostrada mnie nuży i zabija.

Natomiast ostatnio dwa razy + przyszły sierpień jadę trasą "bałkańską" (Tarnów-Presov-Budapeszt-Subotica-Sarajewo-Mostar-Dubrownik).

Ta trasa jest pełna zalet - przepiękne widoki - zwłaszcza Serbia, Bośnia (Góry Dynarskie!!!).

Ja mam system dwóch noclegów, ponieważ dojazd do Chorwacji także traktujemy jako wakacje - ma być relaksująca, miła i atrakcyjna. Nie pędzę na złamanie karku, po drodze zwiedzamy Sarajewo, Mostar, miasteczka serbskie i bośniackie. Polecam gorąco tym, którym się nie spieszy ;)
trampm
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) trampm » 17.06.2009 12:05

wojciech70 a na korculi to gdzie sie zatrzymujesz ?
(ja tam juz od 6 lat na korculi spędzam urlop)
Dreq
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dreq » 17.06.2009 15:03

trampm napisał(a): (ja tam juz od 6 lat na korculi spędzam urlop)
uu.. weteran... :wink: , podpowiedz nam nowicjuszom w takim razie gdzie tam szukać kwatery jakiejś? Ma być blisko morza (do 200 metrów) w zacisznym miejscu...
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 18.06.2009 11:01

trampm napisał(a):wojciech70 a na korculi to gdzie sie zatrzymujesz ?
(ja tam juz od 6 lat na korculi spędzam urlop)


Na Korculi w Korculi.
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 23.06.2009 18:04

Witam!
Zawsze jechałam z Wawy na Peljesac przez Wiedeń, Maribor.... ale teraz z Żuljany mam wracac do Tarnobrzega. ViaMichelin pokazuje trasę przez Sarajewo, Novi Sad, Szeged, Budapeszt, Miszkolc, Koszyce i Barwinek.
Mam więc pytanie do szanownego forumowicza Infonet. Jak rozplanowujesz trasę i gdzie nocujesz?
Zachęciłeś mnie tymi widokami:) Zawsze inna trasa to trochę odmiany:)
Może macie jakieś rady dla kobietki:D
Z góry dziękuję za wszelkei wskazówki i sugestie:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Warszawy na Korculę przez Barwinek, Koszyce, Budapeszt? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone