Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
basia@reda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) basia@reda » 25.03.2010 22:36

Coraz bardziej skłaniam się ku trasie Przez Regensburg i Passau. aczkolwiek jest jeden problem - jedziemy w 4 auta i z Redy do Oekotel Kalsdorf bei Graz mamy do pokonania około 1500 km. Czy to nie jest zbyt duży dystans jak na podróż z dzieciakami? Na drugi dzień mielibyśmy do przejechania jakieś 550 km do Splitu na prom na Brać. Pod tym względem trasa przez Regensburg i Passau jest lepsza niż przez Monachium ponieważ będziemy mieli większy bufor czasowy na ewentualne korki przed tunelami w Austri oraz na przejazd przez Słowenię. Zastanawiam się również o której godzinie powinniśmy wyjechac aby dotrzeć do Oekotel-u na 20-tą? Szacuję, że powinniśmy wyjechać o 4:00 rano.

Proszę o opinie i sugestie.
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 25.03.2010 22:43

Podobnie jak ty mam nocleg w Oekotel Kalsdorf Graz ale cisne na Żywiec i Słowacje z Kartuz rezerwacja hotelu na 14 lipcai ale na wyjazd 4 rano to mało czasu do 20
Helmuty na wiosne i lato zrobiły wykopki na autostradach więc weś poprawke plus 4 godziny
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 25.03.2010 23:37

Ludzie, jakie korki, pięć razy jechałam przez Niemcy i Austrię, ani razu nie stałam w korku przed żadnymi tunelami.
Raz w Austrii trafiliśmy na roboty drogowe i było zwężenie, ale samochody cały czas jechały :)
michal peplinski
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal peplinski » 26.03.2010 09:40

renatalato napisał(a):Ludzie, jakie korki, pięć razy jechałam przez Niemcy i Austrię, ani razu nie stałam w korku przed żadnymi tunelami.
Raz w Austrii trafiliśmy na roboty drogowe i było zwężenie, ale samochody cały czas jechały :)


Jaką trasą jechałaś przez Niemcy i Austrię? Monachium i Villach czy Regensburg i Graz?
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.03.2010 11:11

Mój tekst z 1 strony

renatalato napisał(a):
My od pięciu lat jeździmy przez Kołbaskowo na Drezno, Regensburg, Passau, Spielfeld :D
Raz jechaliśmy przez Monachium, ale wtedy przez Włochy na Istrię.


:lol:
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 26.03.2010 14:47

Mój znajomy z Niemiec podesłał mi linka do strony, gdzie można na bierząco śledzić utrudnienia na drogach:
http://www1.adac.de/Verkehr/Staumelder/Verkehrsmeldung/default.asp

Jeśłi planujecie trasę z pewnym wyprzedzeniem możnaby obserwować statystycznie planowaną trasę w wybranym dniu tygodnia i w godzinach, w których szacunkowo będzie się przejeżdzać w danym regionie.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 26.03.2010 15:19

Basia@reda, dziwi mnie trochę jazda z Trójmiasta przez D.
Gdynia - Kołbaskowo = 350 km - to tyle co do Łodzi, a dalej 2-pasmowka.
Przez PL do Graz jest 1200 km . Przez D ok.1500 .
Dokładasz 300 km. - to prawie tyle co od nas do Warszawy - po co?
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 28.03.2010 00:00

Ja odradzam trasę przez Drezno. Autostrada jest dwupasmowa i w tygodniu jak jadą tiry znacznie spowalniają. Dużo lepiej jest przez Lipsk. A9 jest trzypasmowa i zdecydowanie lepiej się jedzie.
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 28.03.2010 00:02

Jeśli chodzi o trasę przez Monachium to dzięki za odpowiedź. Do CRO pojadę tak jak od kilku lat przez Passau - Graz, ale powrót zrobię przez Salzburg i Monachium. Czy widoki są tam ciekawe - chodzi o Alpy?
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 30.03.2010 20:36

basia@reda napisał(a):Coraz bardziej skłaniam się ku trasie Przez Regensburg i Passau. aczkolwiek jest jeden problem - jedziemy w 4 auta i z Redy do Oekotel Kalsdorf bei Graz mamy do pokonania około 1500 km. Czy to nie jest zbyt duży dystans jak na podróż z dzieciakami? Na drugi dzień mielibyśmy do przejechania jakieś 550 km do Splitu na prom na Brać. Pod tym względem trasa przez Regensburg i Passau jest lepsza niż przez Monachium ponieważ będziemy mieli większy bufor czasowy na ewentualne korki przed tunelami w Austri oraz na przejazd przez Słowenię. Zastanawiam się również o której godzinie powinniśmy wyjechac aby dotrzeć do Oekotel-u na 20-tą? Szacuję, że powinniśmy wyjechać o 4:00 rano.

Proszę o opinie i sugestie.


W zeszłym roku jechałem tą trasą z Wejherowa. Wyjechaliśmy ok 6.30, w koło Grazu przejeżdżałem ok 22 . Nocleg mieliśmy w Mariborze i wylądowaliśmy tam po 23. Dlatego w tym roku już zarezerwowałem Oekotel Graz. Po drodze wpakowaliśmy się w wielki stau na A9 zaraz po zjeździe z ringu. A dalej na A9 korkowało się pod Lipskiem , straciliśmy tam ze 2 godziny. Dlatego powrót już przez A13. Też doradzam taką modyfikację trasy w D (A11>A10>A13>A4>A72>A93)
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 30.03.2010 20:40

Ryszard_K napisał(a):Basia@reda, dziwi mnie trochę jazda z Trójmiasta przez D.
Gdynia - Kołbaskowo = 350 km - to tyle co do Łodzi, a dalej 2-pasmowka.
Przez PL do Graz jest 1200 km . Przez D ok.1500 .
Dokładasz 300 km. - to prawie tyle co od nas do Warszawy - po co?


Jak będzie A1 za Łódź to masz rację , że ta trasa jest lepsza. Na razie to od zjazdu z A1 do Piotrkowa to jest tragedia :( , przez samą Łódź 1,5 godz.
A do Kołbaskowa jest 350 km z tym ostatnie 70 po ekspresowej i autostradzie. A dalej "niemiecka bajka" ;)
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 31.03.2010 17:42

renatalato napisał(a):Musisz trochę poczytać :lol:

forum/viewtopic.php?t=23305&highlight=zachodniej+polski


My od pięciu lat jeździmy przez Kołbaskowo na Drezno, Regensburg, Passau, Spielfeld :D
Raz jechaliśmy przez Monachium, ale wtedy przez Włochy na Istrię.


Czyli z północnej Polski lepiej jechać przez Włochy jeżeli chcę jechać na Istrię? Mam zagadkę i dylemat jak jechać...czytam i czytam, i skołowany jestem coraz bardziej. Propozycje pokrywają się. Wyjazd ze Słupska w lipcu.
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 31.03.2010 18:13

Podstawa to jechac w tygodniu i jest ok w piatek i sobote jest tragedia
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 31.03.2010 18:44

Dlatego my wyjeżdżamy w niedziele o 4,oo
marcin74
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin74 » 31.03.2010 20:12

Witam wyjeżdżam w tym roku 4 raz do cro tym razem na istrię do miejscowości savudrija koło umag i trasa będzie wyglądała następująco wyjazd z gdyni dalej przez cieszyn na bratysławę , wiedeń , graz ,maribor,ljubljana i na savudrija ,odległość 1530 km ,drogi dwupasmowej nie ma tylko od świecia do łodzi później kawałek w czechach i to wszystko , więc uważam że nie ma sensu z trójmiasta jechać przez niemcy jadąc na południe cro , ale to jest tylko moje zdanie pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone