Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Solty na Brać

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
munnecabrava
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.09.2017
Z Solty na Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) munnecabrava » 07.03.2018 11:30

Hej,

jade w lipcu na Soltę, z tego co widziałam na mapach google i z informacji które znalazłam, żeby sie tam dostać to prom Jadrolinija (sorki jeśli źle napisałam) ze Splitu.

Czytałam,że Solta zbyt duża nie jest więc pomyślałam żeby jakiś dzień sobie ba Brać popłynąć albo na Vis. I teraz moje pytanie czy jest jakiś alternatywny transport - prywatni przewoźnicy taksówki czy coś? Bo średnio uśmiecha mi się z Solty płynąć do splitu żeby później popłynąć na brać :) Z óry dzięki za info

Ps. w Cro jest Uber ? Opłaca się? ( bo druga część moich wakacji to bardzo zły wybór nie pytajcie co mnie przymroczyło... ale zarezerwowałam apartament w Dugi Rat i wszędzie daleko, czytałam że plaża też nie zabija urokiem z racji że połówek będzie chciał się nawodnić zapewne np piwem transport samochodem do Omisia albo splitu odpada. i pomyślałam o uberze albo czymś innym.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 08.03.2018 00:32

....... są wodne taksówki koszt około1200 PLN, ale możesz zajrzeć do portów w Maslenicy, Rogacu ,czy Stomorskiej i poprosić , żeby cię jakaś polska załoga przewiozła jachtem na "stopa"; zwykle zabierają , choć podobno to trochę nielegalne; widziałem taki "motyw " w sierpniu '17 zabrali rodzinkę do Bolu ze Stomorskiej, ale nie wiem ,jak ta rodzinka wróciła na Soltę
munnecabrava
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) munnecabrava » 08.03.2018 09:20

Wczoraj trochę grzebałam w internetach i znalazłam informacje, że od tego roku rusza jakiś szybki prom Split - Solta - Brać, niestety ze tego co zrozumiałam będzie całe jedno połączenie start 6:30 ze Splitu i powrót 18:30. Ciekawe jak będzie z cenami i miejscówkami.

W ogole z czego to wynika że jest tak mało połączeń zwłaszcza w sezonie? Dla mnei logiczne by były jakieś łódeczki między Soltą a Visem albo Solta - Brać Solta - Hvar podobnie z innymi wyspami Vis - Hvar itd. Ale może sie mylę i byłoby to nieopłacalne
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 08.03.2018 11:58

munnecabrava napisał(a):Wczoraj trochę grzebałam w internetach i znalazłam informacje, że od tego roku rusza jakiś szybki prom Split - Solta - Brać, niestety ze tego co zrozumiałam będzie całe jedno połączenie start 6:30 ze Splitu i powrót 18:30. Ciekawe jak będzie z cenami i miejscówkami.

W ogole z czego to wynika że jest tak mało połączeń zwłaszcza w sezonie? Dla mnei logiczne by były jakieś łódeczki między Soltą a Visem albo Solta - Brać Solta - Hvar podobnie z innymi wyspami Vis - Hvar itd. Ale może sie mylę i byłoby to nieopłacalne


Podejrzewam, że właśnie coś takiego jest nieopłacalne.

Jeśli popyt na rejsy z Solty na Brac czy pomiędzy innymi wyspami, byłby duży, na pewno istniałoby w sezonie regularne połączenie. Być może pomiędzy wiekszymi miejscowościami wysp, np. z Bol na Bracu do Jelsy na Hvarze są jakieś wodne taksówki, albo rejsy wycieczkowe lokalnymi łodziami. Na pewno znajdziesz na przystani kogoś z łodzią, kto cię zawiezie i przywiezie. Wszystko jest kwestią ceny.

Kiedyś w Medici nasz gospodarz miał motorówkę, którą pływał do znajomych do Povlji na Bracu i zaproponował nam podwózkę na prawie całe popołudnie. Spróbuj takiej opcji, jeśli będziecie mieli taką łódź w pobliżu.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 09.03.2018 22:20

.......gdyby ,pomiędzy Bracią a Soltą nie było "ruty" (sea route) , to moglibyście przepłynąć wpław , to tylko niecałe 500 m w najwęższym miejsce Kanału Brackiego

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone