Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z rowerem na Ciovo - czy to ma sens.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010
Z rowerem na Ciovo - czy to ma sens.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 17.06.2015 10:05

Witam Wszystkich Comaniaków.
Wybieram się w tym roku na Ciovo i zastanawiam się czy jest sens wlec ze sobą rowery, tzn czy jest tam gdzie w miarę bezpiecznie jeździć i czy jest to wygodniejszy środek lokomocji w tamtym terenie. Pytam bo raz już nie zapytałem i ciągnąłem rowery na Hvar i potem nie było tam za bardzo gdzie pojeździć. Myślę oczywiście o takim bardziej rekreacyjny jeżdżeniu z punktu A do punktu B, a nie jakimś wyczynie ☺.
Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.06.2015 10:35

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2015 11:04

JAK NAJBARDZIEJ ZABIERAJ ROWER, Jest mnóstwo dróg uliczek które zwiedzisz tylko rowerem lub pieszo.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.06.2015 12:15

mimik napisał(a):Pytam bo raz już nie zapytałem i ciągnąłem rowery na Hvar i potem nie było tam za bardzo gdzie pojeździć.


Tutaj to sobie chyba kpiny robisz 8O
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 17.06.2015 13:28

Cóż wypowiem się i ja. Jeżeli nie jesteś wyczynowcem, to nie doradzam roweru :)
Chociaż znam takiego, co przygotowywał się do maratonu i biegał codziennie, z tym, ze wstawał o 5 rano aby w miarę bezpiecznie dla zdrowia odbyć trening :)
Co do Ciovo, to bardzo popularne są tam skutery, bo uliczki są bardzo wąskie i strome - samochody stoją w korkach, a "skuterzyści" śmigają pomiędzy. Szczególnie uciążliwy bywa wjazd przez most do Trogiru, który jest oblężony przez turystów
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 17.06.2015 13:48

bluesman napisał(a):
mimik napisał(a):Pytam bo raz już nie zapytałem i ciągnąłem rowery na Hvar i potem nie było tam za bardzo gdzie pojeździć.


Tutaj to sobie chyba kpiny robisz 8O


Nie no czemu? Byłem za tunelem. Gdzie tam jeździć tak sobie np do sklepu albo na plażę. No nie za bardzo. W dodatku dzieciaki były wtedy małe wiec po wąskiej drodze trochę strach było z nimi jeździć.
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 17.06.2015 13:52

fiona1 napisał(a):Cóż wypowiem się i ja. Jeżeli nie jesteś wyczynowcem, to nie doradzam roweru :)


A możesz powiedzieć czemu? Aż tak trudny tam teren do jeżdżenia rowerem?
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 17.06.2015 14:49

Ach, przypomniała mi się coś!
Ostatnio jak byłam w Trogirze (2013 r.), to na promenadzie stał samochód z duuuużą przyczepą pełną rowerów - taka mobilna wypożyczalnia. Skoro stał, to ma wzięcie, a skoro ma, to znaczy, że jest gdzie pojeździć :D
Wybór należy do was oczywiście.
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 17.06.2015 14:55

A odpowiadając na Twoje powyższe pytanie:
Nie jestem amatorem rowerów, jak wyciągnę z garażu 1-2 x w sezonie to max, zatem to jest tylko moja osobista i subiektywna uwaga. Ponadto jakoś nie współgra mi upał i wysiłek fizyczny - leń jestem po prostu, wolę posiedzieć, popatrzeć, posłuchać, poczytać i wypić zimne piwko/wino :D
Uliczki tam gdzie się wybieracie są bardzo, bardzo wąskie, a ruch samochodowy duży. Drżałabym o bezpieczeństwo dzieci jadących na rowerach, ale w sumie nie pisałeś o wieku swoich dzieci.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.06.2015 14:57

mimik napisał(a):Nie no czemu? Byłem za tunelem. Gdzie tam jeździć tak sobie np do sklepu albo na plażę. No nie za bardzo. W dodatku dzieciaki były wtedy małe wiec po wąskiej drodze trochę strach było z nimi jeździć.


:) Na Hvarze jest mnóstwo miejsc do zwiedzania na rowerze :) Skoro masz na myśli tylko takie dojeżdżanie (też z dzieciakami) to rzeczywiście rowery niekoniecznie aczkolwiek poroszanie się po Jelsie Vrboskiej, Stari Gradzie jak najbardziej ok. :).
Podchodząc trochę poważniej do jazdy miejsc jest mnóstwo. Byłem na Hvarze trzykrotnie i jeszcze nie wszystko zobaczyłem, a jeździłem praktycznie codziennie, odległości dochodziły do 60 km :)
Opisy kilku wypraw są tu hvar-na-rowerze-2010-t37128.html
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 18.06.2015 16:14

Nie no tak jak pisałem. Nie jestem żadnym zawodowcem . Rower wykorzystuje raczej do przemieszczania w zastępstwie auta i jako sposób na trochę ruchu więc jakieś crossowe wypady raczej nie dla mnie. Interesuje mnie bardziej czy na Ciovo są jakieś mniej uczęszczane plaże na które można dojechać rowerem albo inne fajne miejsca niedostępne dla auta.
frohse
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) frohse » 18.06.2015 17:40

1.Ciovo jest małe :idea:
2.jest mocno pagórkowate :idea:
3. na Ciovo to co jest nie dostępne dla auta to dla roweru również :idea:
4. rowerem do Trogiru i owszem ale tylko dla nie bojaźliwych :wink:
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 20.08.2015 14:59

z Ciovo do Trogiru bym nie pojechała z obawy przed potrąceniem :?
natomiast na wyspie jak najbardziej rower może się przydać np. aby z Okrug Gornji przejechać się na urokliwą skałkowo-żwirową plażę na kampingu Labadusa
Okrug Dolnji jest bardziej "górzysty", można się zmęczyć
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 20.08.2015 18:35

Hej
Już po urlopie.
Ostatecznie rowerów nie wzięliśmu i może dobrze. Faktycznie jest tam ciasno i jazda z dzieciakiem byłaby deczko stersująca. Gdybym był sam, albo dzieciak tochę starszy to co innego.
Podrowienia dla wszystkich forumowiczów :-)

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Z rowerem na Ciovo - czy to ma sens.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone