Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z południa Chorwacji do Wenecji z atrakcjami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 00:00

Lednice napisał(a):
golibroda napisał(a):No chyba,że do Wenecji będziesz jeździł raz w tygodniu to tych 60E szkoda co tydzień :)


Mamy w planach Wenecję w tym roku :!: :D
Wstyd się przyznać, ale do tej pory jeszcze jej nie zwiedzaliśmy. Raz przejeżdżaliśmy przez Mestre, kilka razy była ostro w planach, ale nie wyszło.
Planujemy pobyt od godziny 13 do wieczora :roll: Trzyma nas czasowo ostatni autobus do Mestre, na nocleg :wink:

Noclegi w Mestre już zarezerwowane 8)

Zastanawiam się, czy to się nam skalkuluje kupować bilety za 20 euro na osobę na popołudnie i wieczór :roll:
Myślę o tym, żeby nie łazić za dużo w dzikim tłumie turystów, tylko popływać vaporetto w różne miejsca


Korzystałem z tutejszych relacji i innych planując 2 dni w Wenecji w tym roku. Tramwaj wodny nie uchroni cię od tłumu i kolejek. Też noclegi mam w Mestre :)

Mam też pytanie : bilet jednodniowy kończy się dokładnie po 24 h po pierwszym kasowaniu, czy o północy w dniu kasowania?
Ostatnio edytowano 14.05.2015 00:04 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 00:03

Do vaporetto są kolejki :?: :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 00:11

Właśnie ponoć są. Co mnie nie dziwi patrząc na statystyki. Odwiedzanie Wenecji w sezonie /a sezon długi/ odradzają mi wszyscy. Ale się uparłem...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 00:21

Właśnie przekopałem kilka stron o Wenecji i piszą, że mogą być :?
Trudno darmo, jakoś się przeżyje :wink:
Chodzenie po mieście w tłumie na wąskich uliczkach może być bardziej męczące od pływania vaporetto 8)

Bilet powinien być ważny przez 24 godziny od pierwszego skasowania :roll:

20,00 € - 1 DAY TRAVELCARD (24 Hours)
30,00 € - 2 DAYS TRAVELCARD (48 Hours)
40,00 € - 3 DAYS TRAVELCARD (72 Hours)
60,00 € - 7 DAYS TRAVELCARD (168 Hours)
http://www.fodors.com/community/europe/ ... l-pass.cfm
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.05.2015 07:42

ołowiany napisał(a):Mam też pytanie : bilet jednodniowy kończy się dokładnie po 24 h po pierwszym kasowaniu, czy o północy w dniu kasowania?


Tak jak napisał Lednice, po 24 godzinach, nie o północy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 08:26

Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie - czy ktoś korzystał z karnetów / http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services / ?

Czy jest to sposób na ominięcie kolejek do obiektów ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 08:38

Lednice napisał(a):Właśnie przekopałem kilka stron o Wenecji i piszą, że mogą być :?
Trudno darmo, jakoś się przeżyje :wink:
Chodzenie po mieście w tłumie na wąskich uliczkach może być bardziej męczące od pływania vaporetto 8)

Bilet powinien być ważny przez 24 godziny od pierwszego skasowania :roll:

20,00 € - 1 DAY TRAVELCARD (24 Hours)
30,00 € - 2 DAYS TRAVELCARD (48 Hours)
40,00 € - 3 DAYS TRAVELCARD (72 Hours)
60,00 € - 7 DAYS TRAVELCARD (168 Hours)
http://www.fodors.com/community/europe/ ... l-pass.cfm


Tłumy są głównie przy topowych miejscach. Uroki (blaski i cienie) Wenecji można jednak poznać w jej zakamarkach. I zaoszczędzić tam na kawie i posiłku. Tyle się dowiedziałem z netu :) Z autopsji będę wiedział więcej w sierpniu...
Właściwie nie lubię tłumnie odwiedzanych miejsc, ale Wenecja jakoś mnie jednak kusi.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 14.05.2015 09:39

Golibroda:
dokładnie 2,6 E - dzięki za czujność

mervik :
znam Twoją relację oczywiście, ale Wy parkowaliście przy hotelu, więc parking już Wam odpadł

maxredaktor
miałam w planie przepłynąć wpław na wysepke, ale to pewnie odpada :lol:
A na serio ktoś wprowadził mnie w błąd z tragetto. Więc na San Maggiore płyną tylko tramwaje wodne. Nie zapieram się, że nie kupie travelCard - na razie rozważam różne opcje.

Teraz pytanie za 100 punktów - czy kupie karte w Mestre ? Najlepiej w okolicy parkingu przed mostem lub Parco San Giuliano.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 10:02

mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.05.2015 13:30

beagm napisał(a):Golibroda:
dokładnie 2,6 E - dzięki za czujność

mervik :
znam Twoją relację oczywiście, ale Wy parkowaliście przy hotelu, więc parking już Wam odpadł

maxredaktor
miałam w planie przepłynąć wpław na wysepke, ale to pewnie odpada :lol:
A na serio ktoś wprowadził mnie w błąd z tragetto. Więc na San Maggiore płyną tylko tramwaje wodne. Nie zapieram się, że nie kupie travelCard - na razie rozważam różne opcje.

Teraz pytanie za 100 punktów - czy kupie karte w Mestre ? Najlepiej w okolicy parkingu przed mostem lub Parco San Giuliano.



Po pierwsze nie pchać się do samej Wenecji bo parkingi drogie , najlepiej zostawić w Mestre jest ich sporo i autobusem do Wenecji jedzie się od 15-20 minut
Bilet kupować od razu na ile osób się chce i w dwie strony ...wychodzi o wiele taniej niż pojedynczo :wink:
Bilety tak jak karty można kupić w kioskach lub sklepach ...chyba nazywają je [ tabako ].. gdzie prowadzą sprzedaż gazet i papierosów ...
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 14.05.2015 14:26

Tabaco to ich takie kioski ruchu :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 14.05.2015 18:01

Kupując TravelCard można korzystać z tramwajów wodnych i autobusów. Skoro mam ją kupić to chciałabym to zrobić w Mestre, aby nie płacić oddzielnie za autobus do centrum. Rozumiem, że ta karta obejmuje transport autobusem z Mestre do Wenecji i z powrotem?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.05.2015 18:41

Tak.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 18:57

Obejmuje na 100% :!: :!: :!: :D

Tu jest mapa komunikacji publicznej ACTV w Mestre :!: :!: :!:
http://www.actv.it/sites/default/files/ ... estivo.pdf
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z południa Chorwacji do Wenecji z atrakcjami - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone