Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Peljesac / ew. Korculi do Dubrovnika

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
negra
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.04.2012
Z Peljesac / ew. Korculi do Dubrovnika

Nieprzeczytany postnapisał(a) negra » 19.04.2012 08:53

Witam, mam pytanie, jedziemy na wycieczkę w czerwcu do Trpanj i chcielibyśmy zwiedzić Dubrownik. Nie jesteśmy autem.Jaka będzie najtańsza trasa w dwie strony? Chcielibyśmy tego samego dnia wrócić... Czy są możliwości promowe/katamaranem? Jaki ejst koszt i chętnie bym chciała znać rozkład godzinowy, bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiednich informacji. Dziękuję za pomoc ;)))
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.04.2012 09:18

Najtaniej będzie pewnie transportem drogowym. Poguglałem trochę, ale nie znalazłem bezpośredniego połączenia z Trpanj do Dubrovnika. Za to można znaleźć połączenia autobusowe z Orebica, również z Ploce.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.04.2012 09:31

negra
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) negra » 19.04.2012 09:42

a drogą morską? :D może być i z ploce, korculi czy innej miejscowości znajdującej się niedaleko ;) bo do korculi to rzut beretem :)))
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.04.2012 09:53

Prom z Korculi do Dubrovnika płynie ponad 4 godziny 8O Poza tym chyba nie będą Wam odpowiadały godziny; no chyba, że przewidujecie nocleg w Dubrowniku, klik
negra
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) negra » 19.04.2012 11:10

ooohooo no to dłuuugo ale te godziny są tragiczne :P busem widzę, że lepiej- wyjazd z orebic do dubrovnika z rana i podróż powrotna po południu, chyba coś uda nam się zwiedzić :))) dziękuję za pomoc!! :) jeszcze poszukam jak to jest z wypożyczeniem roweru, gdyż jeden dzień chciałabym byśmy zwiedzili wyspę na rowerze :))
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.04.2012 12:36

negra napisał(a):ooohooo no to dłuuugo ale te godziny są tragiczne :P busem widzę, że lepiej- wyjazd z orebic do dubrovnika z rana i podróż powrotna po południu, chyba coś uda nam się zwiedzić :))) dziękuję za pomoc!! :) jeszcze poszukam jak to jest z wypożyczeniem roweru, gdyż jeden dzień chciałabym byśmy zwiedzili wyspę na rowerze :))


Nie myślisz chyba, że "oblecisz" Dubrovnik w ciągu 2, 3 h....? Jeśli tak to planujesz, to raczej odpuść sobie (same mury w tym tłoku, jaki tam panuje to minimum 2 h i to biegusiem); podróż w tę i z powrotem zajmie Ci więcej niż będziesz mieć czasu na miejscu...Jeśli chcesz naprawdę zobaczyć Dubrovnik, to wypożycz sobie autko (by być niezależnym czasowo), zobaczysz przy okazji Trsteno, wejdź na Srđ i przede wszystkim zaczekaj aż nad Stradunem zapadnie zmrok...
negra
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) negra » 19.04.2012 12:53

a jak się przedstawia kosztorys za wypożyczenie auta?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.04.2012 12:54

negra napisał(a):a jak się przedstawia kosztorys za wypożyczenie auta?

A wrzuć w wyszukiwarkę hasło "renta a car korcula"...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 25.04.2012 12:02

Kurcze, chcieliśmy popłynąć promem ( lub katamaranem) z Korculi do Dubrovnika, ale póki co widzę, że kiszka z tego będzie... wszystkie odchodzą po południu, a ja chciałam wyruszyć wczesnym rankiem (około 6-7 rano), żeby spędzić w Dubrovniku cały dzień... czy są szanse, że w sezonie będzie kursować więcej linii?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.04.2012 12:12

Magda O. napisał(a):Kurcze, chcieliśmy popłynąć promem ( lub katamaranem) z Korculi do Dubrovnika, ale póki co widzę, że kiszka z tego będzie... wszystkie odchodzą po południu, a ja chciałam wyruszyć wczesnym rankiem (około 6-7 rano), żeby spędzić w Dubrovniku cały dzień... czy są szanse, że w sezonie będzie kursować więcej linii?

Żeby połpynąć i wrócić jednego dnia to tylko wycieczki zorganizowane z oferty miejscowych agencji turystycznych...
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 06.05.2012 23:12

negra napisał(a):jeden dzień chciałabym byśmy zwiedzili wyspę na rowerze

Którą to wyspę chcesz zwiedzać na rowerze?
Piszesz, że będziesz w Trpanj, a to zdaje się na wyspie nie jest :lol:
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 07.06.2012 16:36

W związku z tym, że nie znalazłam odpowiedzi na forum na moje pytanie (korzystając z różnych kombinacji wyszukiwania), a zapewne gdybym założyła nowy wątek to bym dostała od razu po głowie za zaśmiecanie forum nowymi wątkami, tak więc pytanko zadam tutaj :)
Interesuje mnie wyskoczenie na jeden dzień do Dubrovnika (bedziemy mieszkac w Makarskiej), oczywiscie chcielibysmy tego jednego dnia zobaczyć jak najwięcej-co polecacie? Tzn chodziłoby mi o polecenie jakiejś konkretnej trasy zwiedzania-co najpierw, co warto,co może trochę mniej? Może macie jakieś miejsce warte polecenia, w którym można zjeść coś dobrego i w rozsądnej cenie w Dubrovniku? Liczę na Was :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.06.2012 21:54

olciap6 napisał(a):W związku z tym, że nie znalazłam odpowiedzi na forum na moje pytanie (korzystając z różnych kombinacji wyszukiwania), a zapewne gdybym założyła nowy wątek to bym dostała od razu po głowie za zaśmiecanie forum nowymi wątkami, tak więc pytanko zadam tutaj :)
Interesuje mnie wyskoczenie na jeden dzień do Dubrovnika (bedziemy mieszkac w Makarskiej), oczywiscie chcielibysmy tego jednego dnia zobaczyć jak najwięcej-co polecacie? Tzn chodziłoby mi o polecenie jakiejś konkretnej trasy zwiedzania-co najpierw, co warto,co może trochę mniej? Może macie jakieś miejsce warte polecenia, w którym można zjeść coś dobrego i w rozsądnej cenie w Dubrovniku? Liczę na Was :)


klik

Plus po drodze Stonske zidine
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 07.06.2012 21:59

dzięki, chociaż bardziej spodziewałam się czegoś po polsku :) i jakiejś konkretnie poleconej,sprawdzonej trasy, ale wszystko się przyda :)
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Z Peljesac / ew. Korculi do Dubrovnika
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone