Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja ślubna

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.06.2018 19:03

Darkos napisał(a):
tyniolek napisał(a):
Zapraszam :)


Dołączyłem :)
Widzę za plecami Lefkę albo Kefkę.

Ale coś się ociągasz z pisaniem :oops: :wink:


A dzień dobry :papa: No rzeczywiście jest to Lefka albo Kefka :D
Właśnie mi głupio, bo obiecałam poniedziałek albo wtorek, a tu już koniec środy... może mi się uda dzisiaj coś naszkrobać, ale też mi wskoczyła mi dodatkowa "fucha" z pracki :roll: i odechciewa się człowiekowi wszystkiego :wink:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.06.2018 14:42

tyniolek napisał(a):Właśnie mi głupio, bo obiecałam poniedziałek albo wtorek, a tu już koniec środy..

Nic się nie martw, nie określiłaś dokładnie, który to poniedziałek :lol: :hearts: :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 22.06.2018 19:07

elka21 napisał(a):
tyniolek napisał(a):Właśnie mi głupio, bo obiecałam poniedziałek albo wtorek, a tu już koniec środy..

Nic się nie martw, nie określiłaś dokładnie, który to poniedziałek :lol: :hearts: :papa:


:lol:

Już piszę ;)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 22.06.2018 20:28

10 września - Sv Naum

Z Parku Narodowego wybieramy się zobaczyć klasztor św. Nauma. Płacimy 1 euro za parking i zmierzamy w kierunku wzgórza, na którym mieści się klasztor. Po drodze jednak jeszcze wiele ciekawych rzeczy ;)

Obrazek

Bardzo ładna, zadbana okolica, pełno kramików z pamiątkami. My kierujemy się na prawo zobaczyć plażę. Wokół słyszymy tylko język polski.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wygląda to obiecująco ;) My jednak nie wzięliśmy ze sobą strojów kąpielowych... Dochodzą nas za to kuszące zapachy, idziemy więc za dymem :wink: do restauracji Cuba Libre :lol: W sumie zgłodnieliśmy po tej ciężkiej wspinaczce wysokogórskiej :lol:

Obrazek

Zjedliśmy przepyszną pljeskavicę :hearts: w takich okolicznościach przyrody:

Obrazek

To oczywiście rzeka Czarny Drim, która wpada do Jeziora Ochrydzkiego. Jest niesamowicie malownicza, ma krystalicznie czystą wodę i podobno zaledwie 7 stopni Celsjusza :wink: W sumie nie zdecydowaliśmy się na wycieczkę łódką po źródłach, ale całkiem możliwe, że mamy czego żałować...

Obrazek

(widzicie te kłęby dymu z Cuba Libre? :roll: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przechodzimy przez mostek i widzimy ujście rzeki do jeziora :D

Obrazek

Widzimy też po drugiej stronie kolejną restaurację, w internetach ma lepsze opinie od tej, w której my byliśmy (ale jedzenie nam bardzo smakowało!)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W końcu dochodzimy na teren klasztoru, a tam witają nas:

Obrazek
Obrazek

Wchodzimy zobaczyć ten sławny klasztor :) Założony ponoć przez św. Nauma, ucznia Cyryla i Metodego, tych samych, którzy spisali Ewangelię na język starocerkiewnosłowiański, czyli najstarszy j. słowiański :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety na samym dziedzińcu jest pełno ludzi, ciężko uchwycić cerkiew bez towarzystwa turystów. W oczekiwaniu na przerzedzenie, podziwiamy Jezioro Ochrydzkie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W końcu obchodzimy cerkiew od tyłu ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W cerkwii znajduje się grób św. Nauma. Ponoć, gdy przybliży się do niego, słychać bicie serca świętego. Niewierni powiedzą, że to źródła wód podziemnych :wink: Oto dowód:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Żegnamy się z:

Obrazek

I jedziemy dalej ;)

Znowu - nie spodziewaliśmy się, że aż tak nam się spodoba! Mnie szczególnie zauroczyła przejrzysta woda rzeki Czarny Drim... :hearts: Jedyny minus to wylewające się tłumy turystów (widać statek wycieczkowy na jednym ze zdjęć). W naszym kolejnym punkcie wycieczki mieliśmy szczęście, że akurat odpływali...

W następnym odcinku pokażę Wam, gdzie byliśmy dzięki temu całkiem sami ;)

cdn.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2018 20:41

Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek...
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 10.07.2018 15:18

-

Piękne foty Czarnego Drimu :D

A my . . . . .
piekara114 napisał(a):Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek...
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 16.07.2018 19:25

Darkos napisał(a):-

Piękne foty Czarnego Drimu :D

A my . . . . .
piekara114 napisał(a):Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek...


Już się poprawiam :oops:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 16.07.2018 20:33

10 września - Zatoka kości

Jedziemy na kolejny punkt wycieczki, czyli:

Obrazek

Już z daleka nam się podoba :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na parkingu pan w budce sprzedaje nam bilety wejściowe, koszt 100 denarów (1,5 czy tam 2 euro). O panu jeszcze wspomnę :oczko_usmiech:

Schodzimy po schodkach (troszkę ich jest) i słyszymy jakieś polskie disco polo 8OJak dla mnie każde disco polo leci za głośno, ale ci to już przegięli :? Widzimy ich przy molo i ja już cała przerażona, że oni się dopiero wysypią na ląd... 8O

Obrazek

Na szczęście dla nas odpłynęli :mrgreen:

Obrazek

Ufff, było blisko... ;) Dzięki temu jesteśmy tu całkiem sami :oczko_usmiech: Idziemy najpierw w stronę tego mola... Wszystko jest tu bardzo zadbane, a woda taka czyściutka, że żałuję, że nie mam stroju :( Zobaczcie, jak pięknie... Nawet kawałek plaży się znalazł...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W końcu udajemy się w kierunku rekonstrukcji osady. Przechodzi się przez niewielki, nowy budynek, w którym mieści się małe muzeum. Znajdują się tam eksponaty pochodzące z podwodnych wykopalisk. Nie zrobiłam żadnych zdjęć, teraz nie pamiętam, może nie można było?

Z muzeum przechodzimy dalej, po prawo miła kawiarenka:

Obrazek

Po lewo:

Obrazek

Idziemy drewnianym mostkiem zobaczyć rekonstrukcję osady datowanej na 1200-70 lat p.n.e., która została odkryta przez płetwonurków na dnie Jeziora Ochrydzkiego.

Dlaczego Zatoka Kości? Ano przy pracach wykopaliskowych odnaleziono bardzo dużo szczątków zwierzęcych. Dlatego też przy niektórych chatach takie oto "ozdoby":

Obrazek

W środku takie 8O

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mnie trochę to przeraża, spaceruję więc raczej na zewnątrz :oczko_usmiech: Tu jest pięknie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od środka najładniejsze są widoki przez okienka :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest tu pięknie, ale w końcu robimy odwrót. Ta woda :hearts:

Obrazek
Obrazek

Wracamy na parking i rozmawiamy jeszcze z sympatycznym panem z budki :) PO POLSKU! Tak świetnie mówił, że byłam przekonana, że po prostu kiedyś w Polsce mieszkał, był na studiach może... A okazało się, że pan był samoukiem!! który nauczył się polskiego, bo przyjeżdża tu bardzo dużo turystów z Polski. Byłam w szoku, bo jego znajomość języka i akcent były godne podziwu. Pozdrawiam serdecznie, choć pewnie tego nie przeczyta :papa:

Zdjęcie za pozwoleniem :oczko_usmiech:

Obrazek

cdn. same "must see" Ochrydy ;)

:papa: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.07.2018 21:16

:hearts: :hearts:
Te domki na wodzie odrazu skojarzyły mi się z widoczkiem w Sv.Njedelji ;) aczkolwiek tamte są z kamienia.
FB_IMG_1531772123429.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.07.2018 22:31

Woda też jak na Hvarze, no cudeńko :hearts:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.07.2018 22:57

Fajnie ze udało się Wam zobaczyć PN Galicica.
Nam niestety pogoda zepsuła szyki, mam czego żałować.
A pan z Zatoki Kości, to już ma zdjęcie w każdej relacji z tamtych stron :D .
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 17.07.2018 21:37

gusia-s napisał(a)::hearts: :hearts:
Te domki na wodzie odrazu skojarzyły mi się z widoczkiem w Sv.Njedelji ;) aczkolwiek tamte są z kamienia.
FB_IMG_1531772123429.jpg


beatabm napisał(a):Woda też jak na Hvarze, no cudeńko :hearts:


Rzeczywiście :hearts: chociaż jak ja tam byłam to była brzydka pogoda, koloru wody takiego nie było :(

Buber napisał(a):Fajnie ze udało się Wam zobaczyć PN Galicica.
Nam niestety pogoda zepsuła szyki, mam czego żałować.
A pan z Zatoki Kości, to już ma zdjęcie w każdej relacji z tamtych stron :D .


Jak kiedyś będziesz w okolicy, koniecznie nadrób zaległości :)
Nie dziwi mnie, że pan taki popularny wśród Polaków, widać to było po jego kolekcji polskich piw w 30 litrowym worze :lol: pewnie dlatego się nauczył polskiego :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.07.2018 20:40

Nie wiem dlaczego dopiero teraz trafiłam do Twojej relacji, ale bardzo chętnie zostanę na dłużej, więc czekam na dalszy ciąg :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2018 21:50

agata26061 napisał(a):Nie wiem dlaczego dopiero teraz trafiłam do Twojej relacji, ale bardzo chętnie zostanę na dłużej, więc czekam na dalszy ciąg :D
Myślę, że byłaś już mocno pochłonięta swoim wyjazdem kiedy ta relacja ruszyła :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.07.2018 23:10

Ja też dopiero teraz tu wpadłam i zostanę, żeby zobaczyć co straciłam jadąc w podróż poślubną do Barcy i Prowansji, a nie do Grecji i Albanii :wink: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja ślubna - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone