Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z której miejscowości rejs na Kornati

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zuzuncia
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuzuncia » 17.06.2012 16:52

witam!
my plynelismy z wyspy Iź , byl to taki prywatny rejs, tylko nasza 7 osobowa ekipa i wlascieciel lodki (bardzo sympatyczny zreszta). na rejsie mielismy do woli picia, po wyplynieciu z Kornati rzucilismy kotwice i kapalismy sie w pieknej zatoce a pan Ratko robil nam rybke z grilla. polecam wszystkim niestety nie pamietam ceny bo bylo to juz 3 lata temu ale pamietam ze nie byla zbyt wygorowana jak za caly dzien rejsu + picie + obiadek :) a no i najwazniejsze - widzielismy pod drodze delfiny!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2012 20:50

ja z Murter, atrakcje-rakija, wino, kąpiel, obiad.
kirke18
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kirke18 » 22.06.2012 11:47

Byłam trzykrotnie na rejsie na Kornati, zawsze z Zadaru. Raz statek nazywał się Arbiana i ten dopływa do wyspy ze słonym jeziorem, tam masz 2 godziny czasu, po powrocie na statek ryba albo kotlet z grilla, wino i napoje dla dzieci do woli, na powitanie kieliszeczek rakiji i kanapka. Raz płynęłam innym statkiem (z duzym napisem "Kornati") i ten dopłynął do małej wysepki, gdzie można się było kąpać w szmaragdowej wodzie, ale atrakcja mniejsza niż słone jezioro. Jednym słowem - trzeba na miejscu w Zadarze pytać i oglądać mapkę dokąd pływa statek. cena około 180 kun za dorosłego, ale można się targować. Rezerwuje się miejsce i wpłaca zaliczkę na rejs, a rano dopłaca do biletu przed wejściem na statek. Rejs trwa cały dzień (gdzieś 8- 17-tej). Dla mnie fajna rzecz.
jolam15
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolam15 » 25.06.2012 17:57

My płynęliśmy z Vodic.

M@rlon napisał(a):Drodzy Forumowicze,
przeglądałem nasze forum i nie znalazłem porady skąd najlepiej popłynąć na rejs po Kornati.
Pomimo, że byłem już klika razy na Chorwacji, to zawsze jeździłem w okolice Splitu, Omisa i Makarskiej. Jestem pod wielkim urokiem tamtych stron. Chcielibyśmy jednak z żoną popłynąć na całodzienny rejs na Kornati.
NIe byłem nigdy w Zadarze i okolicach. Byłem w Sibeniku, widziałem reklamy rejsów na Kornati, jednak nigdy dokładnie ich nie analizowałem.
Prosiłbym osoby, które były na takim rejsie, aby podzieliły się tutaj wrażeniami z takiego rejsu. Chodzi mi przede wszystkim o stronę organizacyjną, a więc: ceny rejsów, czas rejsu, czas pobytu na wyspie (-ach), atrakcje itp.
Przykładowo mogę napisać, że moi znajomi wybrali się na taki rejs z Primostenu i byli średnio zadowoleni. Okazało się bowiem, że na wyspie przebywali jednie około 1,5 godziny, podczas gdy rejs w jedną stronę trwał około 4-5 godzin.
Z góry dziękuję za informacje
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.06.2012 19:45

Jacek L napisał(a):To będzie takie małe OT - kolego Anakin obserwuję jak się szybko starzejesz na tym forum ... a co będzie za tydzień ?


Dopiero teraz zauważyłem Twój OT................kolego Jacku.
Możesz jaśniej?
piotrekt007
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2014
Rejs na Kornati 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekt007 » 30.06.2014 08:46

Wiecie jak się klarują ceny resju na Kornati z Pakostane lub Biogradu? Kiedy wypływają itp... :)
Planuję podjechać z Srimy właśnie w jedno z tych miejsc aby stamtąd wypłynąć na Kornati - zakładam że będzie niższa cena oraz krótszy czas płynięcia :)
W Vodicach cena aktualna to 300kun w biurze podróży...
Będę wdzięczny za pomoc :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Rejs na Kornati 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.06.2014 09:29

Ja jutro z Murter płynę za 270 kun osoba dorosła, dziecko do 5 lat free.
piotrekt007
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Rejs na Kornati 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekt007 » 30.06.2014 11:24

Napisz proszę o której wypływają statki i skąd :) Oraz gdzie kupowałeś "bilety"
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.06.2014 14:43

Korzystam z tego http://www.murter-kornati.com/pl/wyciec ... atek-racic Rezerwacja poprzez mail (bez żadnych wpłat) Jutro bilety do odebrania około 8:00 w biurze 1.5km od portu. Wypłynięcie o 9 rano.

The price for tickets for excursion to Kornati islands is 270,00 Kn (36,00 euro). Children (5-12 years old) pay half price and children (0-5) are gratis. Lunch is included in the price - fish or meat menu. Lunch is about 13:00 h.

Boat Račić - traditional fishing boat altered for excursions, perfect for groups of 60-80 persons.
Departure: 09:00, Return: 18:00
Route: departure from the main port of Murter, passing by the islets near Murter, the enterance to the national park on the enterance of Opat, the tour of the islands along cliffs from the most attractive side, which is spread towards open sea, a pause on Rašip island with bathing, sightseeing and walking to the sightseeing spot, driving through the central part of np Kornati to the bay of Vruje on Kornat island, lunch in the restaurant, bathing and sightseeing of the fishermen settlement optional, driving along Kornat island and the exit of the national park through Proversa channel, bathing pause near Bikarijic islet, driving through Žut and Murter archipelago and arrival to Murter until 6 pm.
Activities: 3 pauses, sight-seeing, walking tours to gazebo, dinner, bathing
Price includes: boat, NP Kornati entrance-ticket, lunch, guide
http://www.murter-kornati.com/en/excurs ... boat-racic

Tickets you have to pick up in our office before excursion. The best would be to arrive until 08:00 am.
Our office is in Podvrtaje street 65. It's entrance street in Murter and we are one of the first houses on the right side of the street.
Here is the city plan of Murter with our location.
http://maps.google.com/maps/ms?msid=214 ... 2,0.072441
When you will arrive we will show you where is the boat and where you can park your car. Port is just 1,5 km from our office.
piotrekt007
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekt007 » 30.06.2014 17:11

super, dzięki za szybką odpowiedź
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 01.07.2014 20:21

Już po wyprawie - było ok. Łajba ma 3 pauzy, pierwsza 1h (łażenie, kąpiel), druga 1.5h (obiad, łażenie, kąpiel) i trzecia 15min (kąpiel). Na statku gość dość sprawnie nawija po polsku, mówił nawet po swojemu "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie" ;) Obiad średni, do wyboru mięso (pierś z kurczaka) lub ryba (makrela) z surówką = poszatkowaną kapustą ;) do tego góra chleba. Do picia woda, sok lub wino. Nie było problemów z dokładkami jak ktoś chciał czy to mięsa czy ryby. Na statku co jakiś czas ciastka, rakija oczywiście ;) i mała kawa w drodze powrotnej.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.02.2015 15:07

Czy ktos plynał z Rogoznic na Kornati?Jesli tak to prosze o nazwe łodzi-biura i ceny dla doroslego i dziecka. Z góry dzieki.
sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 15.02.2015 18:55

Z Rogoznicy wypływa na Kornati i Krka jeśli już będziecie w Rogoznicy to nie trudno ich nie widzieć stoją w porcie gdzie restauracje i kawiarnie jest to ekipa Polska , jak przypomnę sobie nazwę to napisze.;)
sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 15.02.2015 19:05

Nazwa łodzi FISH PICNIC i nic nie trzeba wcześniej rezerwować tylko iść jeden raz na spacer wieczorkiem i stoją tam codziennie i zrobić rezerwacje ;)
VodiceHolidays
zbanowany
Posty: 32
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VodiceHolidays » 16.02.2015 17:23

Bezpośrenie wycieczeki na Kornati , Krka lub ciekawe wyspy archipelagu, z urokliwych Vodic, rozmawiamy po Polsku :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Z której miejscowości rejs na Kornati - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone