Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

z Koszalina do Mlini k/Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
awik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.03.2013
z Koszalina do Mlini k/Dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) awik » 12.03.2013 20:18

Poszukuję informacji od osób, które odbyły podróż podobną do tej przez nas zaplanowaną. Jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji- z dwójką dzieci. Szczerze mówiąc przeczytaliśmy już wiele informacji na forum ale nadal brakuje nam koncepcji. Dokładnie chodzi nam o miejsca postojowe (mniej więcej w połowie drogi)- jakieś namiary. Chcemy jechać przez Niemcy, Austrię, Słowenię
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.03.2013 20:40

Wita. Minimum do Grazu lub okolice jezior plitvickich. Stamtąd i tak macie jeszcze 500-700km
Wyjazd z Koszalina najpóźniej koło 4-5 rano.
Na podróż i tak musicie przeznaczyć min. 4 dni.
Jeżeli nie macie doświadczenia w długodystansowej jeździe to może być mało mimo autostrad.
130 i więcej cały czas nie pojedziecie. 80-ki także są i 100 przy przejazdach wokół ringów miast.
Gdyby co, to pisz.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.03.2013 21:19

Witaj. Zakładam, że chcecie przejechać trasę jak najszybciej. Jest długa, prawie 2000 km, ale w 2 dni do przejechania. 8O

Połowa drogi wypada mniej więcej w okolicy granicy niemiecko-austriackiej. Często korzystam z Oekotelu. Mają swoje motele koło Grazu i koło Salzburga.

Odległościowo pokonuję podobne odcinki, chociaż nigdy nie jechałem dokładnie trasą zaproponowaną przez Ciebie. Jeżeli chodzi o moje doświadczenia, to przy odległościach ok. 1000 km dziennie, nie ma mowy o zwiedzaniu. Jazda-nocleg-jazda, tak to wygląda (prowadzę sam). Jeśli po drodze chcecie się gdzieś zatrzymać nie tylko na sam nocleg, to trzeba przyjąć inną taktykę. :wink:
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 12.03.2013 21:50

FUX podał Ci już kilka wskazówek tzn. czas wyjazdu, gdzie ewentualny nocleg, w jaki dzień tygodnia chcesz wyjechać, wybór zależy od Ciebie, i od twego doświadczenia ile dasz radę(bez kozaczenia ) poza tym zależy którędy chcesz jechać, omijać autostrady np w Słowenii czy też nie.
W sumie z północy Polski to masz 2 opcje, opcja nr I pakować się przez Polskę to wtedy zapewne 1 nocleg gdzieś w okolicach Cieszyna, ale stamtąd wciąż daleko, następnego dnia do plitwickich i je zaliczasz tu bookujesz nocleg i kolejnego dnia dojazd już na miejsce czyli III dni, ale to tylko moja propozycja lub opcja numer II jedziesz przez Niemcy jak planujesz
Opcji numer jeden nie próbowałem i przejazdu przez Polskę, ale jakbym jechał tak daleko na południe zapewne by mi świtała taka myśl w głowie(mimo że taka trasa trwałaby III dni).
Mogę ci napisać o opcji numer II do samej Cro już tak 3 razy jechałem ze Słupska mimo że nie tak daleko na południe jak ty planujesz bo (1-Vodice, 2-Igrane, 3-Drasnice), ale jeśli bym jechał to chyba jednak raczej uderzyłbym przez Niemcy do Grazu(jednego dnia ok 1300km) i stamtąd kolejnego dnia już na miejsce(pozostałe jakieś 750km) mimo że ostanie ok 150km to już albo Jadranka od Makarskiej, albo autostradą do Vrgorac i dalej na Dubrovnik mimo, że to tylko ok 150km, ale to aż 150km, bo ani jedną ani druga trasą tej końcówki nie pogonisz.

Moje wcześniejsze trasy do Cro jak w i tym roku na Hvar też przez Niemcy.

Słupsk-Kołbaskowo-Berlin-Regensburg-Graz(nocleg) ode mnie to jakieś 1300km i dla mnie to max moich możliwości jako kierowcy, wyjazd z reguły ok 4 rano do Grazu nie spieszać się i jak nie ma jakiegoś big korka po drodze czy innych zdarzeń losowych to dojeżdżam na 18 max 19
Z Grazu do Mlini masz ok 750km jeśli pojedziesz mniej więcej tak Graz-Maribor-Zagrzeb i dalej na południe chorwackimi autostradami(nie wiem czy od zeszłego roku pociągnęli jakieś km autostrady, ale napewno nie do samego Dubrownika), więc zapewne zjedziesz z autostrady, kierując się na Makarską, a stamtąd do Mlini jakieś 170km jadąc Jadranką więc jakieś 3godz albo lepiej jazdy, lub pociągniesz autostradą do Vrgorac i dale przez Ploce na Dubrovnik do Mlini coś ok 150km. Jakbyś nie pojechał jak już pisałem najgorszy odcinek jazdy masz na sam koniec drogi, bo jak już zjedziesz z autostrady to fizycznie układ tych dróg (obojętnie jakbyś nie pojechał)nie pozwala na gonienie, a będziesz już po przejechaniu ok 600km z Grazu.
Myślę że z Grazu na drugi dzień potrzeba jakiś 10godz jazdy by dojechać na miejsce, zapewne ja mimo wszystko bym tak właśnie pojechał.
annia.m
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annia.m » 13.03.2013 15:35

Witaj,
my z Koszalina, jechaliśmy 2 lata temu przez Niemcy, Austrię, Słowenie, z noclegiem w Graz. Wyjazd ok. 17, przyjazd do Graz nad ranem i doba hotelowa rozpoczęta od śniadania.
Teraz będziemy jechać w dzień, wyjazd właśnie gdzieś ok. 4 rano, żeby na wieczór do Graz dojechać.
Przez Polskę w ogóle bym się nie pchała.

Można wiedzieć w jakim terminie wyruszacie?
awik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) awik » 13.03.2013 17:03

W Mlini mamy zamówione noclegi od 18 do 28 lipca
annia.m
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annia.m » 13.03.2013 20:33

My jedziemy w sierpniu. Życzę wam w takim razie udanej podrózy i wakacji :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.03.2013 16:33

awik napisał(a):W Mlini mamy zamówione noclegi od 18 do 28 lipca

Posłuchaj wakacje to nie wyścigi,a jechać i nie być wyczerpanym a w dodatku można zwiedzić .
Z Koszalina mapa google prowadzi ,my tak jechaliśmy i byliśmy bardzo zadowoleni i nie zmęczeni
1 -Koszalin -Neuhaus am Inn to na granicy Niemcy Austria 960km tu masz lokum ,oczywiście tam nocowaliśmy dobry i tani z śniadaniem .Idziecie na zwiedzanie miasteczka po drugiej stronie rzeki 15min spacerkiem. http://www.booking.com/hotel/de/apparth ... aid=305168
2Neuhaus am Inn - ''''Plitwickie Jeziora''570 km po drodze ''''Slunj'', noclegów pełno można wcześniej zarezerwować,zwiedzanie po południu lub rano .
3 Plitvickie -Mlini 470km przyjeżdżacie , idziecie nad Jadran :lol:
i nie jesteście wykączeni podróżą :wink: nie ma co oszczędzać na noclegi ,zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze :hut: :papa:,
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 14.03.2013 22:46

mervik
plan podróży który podałeś jest OK, ale z pytania koleżanki Ani wnioskuję, że jej jednak zależy na jak najszybszym dojechaniu na miejsce, rozumiem bezpieczeństwo ponad wszystko sam tak do tego podchodzę jadąc z rodziną na urlop, sam też jej proponowałem nocleg w tym rejonie, ale odpowiedzi nie uzyskałem czy wogóle chcą je zobaczyć, dlatego uważam że chcą podzielić trasę na 2 dni z 1 noclegiem i jak najszybciej być nad Jadranem, skoro napisała że goni przez Niemcy i Austrię i dalej Słowenia i Chorwacja, więc autostrad raczej nie omija.
Myślę że cały problem idzie o końcówkę trasy o te jakieś 170km (zależy jak pojadą) bo za bardzo nie wiedzą czy gonić autostradą do końca czy zjechać z niej na Makarską i dalej Jadranką i dlatego padło takie pytanie.
Poza tym 1000km po autostradzie to nie 600km po naszych drogach, więc nie sądzę żeby chcieli te 2tyś km pokonać w 3 dni, ale to tylko moje domysły, może sama zainteresowana się wypowie.
Twoja propozycja jest jak najbardziej OK, ale nie dla ludzi co już Plitvickie zaliczyli, a my nie wiemy czy oni chcą je zobaczyć w drodze do Cro czy też w drodze powrotnej.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.03.2013 22:59

barti75 napisał(a):Twoja propozycja jest jak najbardziej OK, ale raczej nie dla ludzi co już Plitvickie zaliczyli.

Można zamiast Plitwickich ,coś innego,to taki przykład , piszą że pierwszy raz jadą do Chorwacji.
A tak wogóle nie mogę zrozumieć niektórych dlaczego tak się spieszą i mordują się tą podróżą .
Póżniej narzekają, jacy są zmęczeni i ile to km zrobili, a to wszystko na własne żądanie . :roll:
awik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) awik » 15.03.2013 09:08

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne wskazówki. Mamy dużo czasu (długi urlop) więc raczej nie będziemy spieszyć się z dojazdem na miejsce. Gdybyśmy jechali sami , to być może zrobilibyśmy trasę szybciej, ale mamy dwoje dzieci i tu już może być problem. Zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Szczególne podziękowania dla Mrevika za wskazanie miejsc godnych uwagi. Myślę, że właśnie taką trasę i wskazane postoje przyjmiemy :D .
awik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) awik » 15.03.2013 10:08

mervika oczywiście miało być :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.03.2013 12:07

Wystarczy, że zrobisz w przyszłości edycję swojego posta i poprawisz; nie trzeba pisać nowego... :wink:
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 06.04.2013 21:10

Ze Szczecina jeździmy przez Niemcy. Jednego roku wybraliśmy się przez Czechy i ... trasa znacznie się wydłużyła pod względem czasu spędzonego w aucie. W tym roku nasz Brzdąc (2,5 roku) wybiera się w tę podróż po raz trzeci i zawsze nocujemy w okolicach Graz - w małej miejscowości koło Sinabelkirchen - w małym, sympatycznym pensjonacie. Pokoje z łazienkami, czyściutkie, pachnące, rano pyszne śniadanko. Mamy nadzieję w tym roku też tam nocować :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
z Koszalina do Mlini k/Dubrownika
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone