Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wyszło!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.04.2017 20:20

Bardzo super klimat w tym pałacu Petra Hektorovića. Spodobało mi się tam.
Ostatnio edytowano 19.04.2017 08:39 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.04.2017 07:53

Katerina napisał(a):Na chwilę człowiek wypadnie z relacji, a tu towarzystwo rozcycane i skacowane, i nawet nie wiadomo czy coś dla mnie zostawili.. :oczko_usmiech:

Fajny ten Pałac, niestety , gdy byłam na Hvarze we wrześniu 2013, to z jakiegoś powodu był zamknięty dla zwiedzających :(
To i zobaczyłam u Ciebie.Piękny ogród.

Nie pijcie tu tyle, niedługo majówka - trzeba oszczędzać siły na długi weekend :mrgreen:

Nie wytrzymam, Kateriana - Strażniczko Cyca, miałaś go pilnować a tu rozlazł się po okolicy :roll: :roll: :roll:

Piękny ten pałać, zakątki mnie urzekły z rana, dzięki :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.04.2017 07:56

słoma79 napisał(a):Ja tam piwny jestem :mrgreen: ale prosiek trafił w moje kubki smakowe :hearts: ciekawe czy leją go też w cyce ? :oczko_usmiech:

Prosieaka w cyca :?: :?: :?: 8O 8O 8O Takiego słodkiego :?: :?: :?:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.04.2017 15:48

beatabm:"Nie wytrzymam, Kateriana - Strażniczko Cyca, miałaś go pilnować a tu rozlazł się po okolicy :roll: :roll: :roll:"

:oops: :oops: Święta były, Cyca nadszarpnęłam lekko - czujność straciłam - ot i masz...Obiecuję,że będę twarda i ostra od dzisiaj :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.04.2017 15:53

Katerina napisał(a):beatabm:"Nie wytrzymam, Kateriana - Strażniczko Cyca, miałaś go pilnować a tu rozlazł się po okolicy :roll: :roll: :roll:"

:oops: :oops: Święta były, Cyca nadszarpnęłam lekko - czujność straciłam - ot i masz...Obiecuję,że będę twarda i ostra od dzisiaj :mrgreen:

No ok, Święta tłumaczą zaniedbanie, wybaczone :oczko_usmiech:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.04.2017 17:55

dhmegi napisał(a):Bardzo super klimat w tym pałacu Petra Hektorovića. Spodobało mi się tam.


Jako typowa sknera zapytam- do tego pałacu są bilety? A jak tak to po ile :?: :mrgreen:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.04.2017 17:36

elka21 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Już widzę, gdzie się trzeba wdrapać :)

A później, do którego stolika się przysiąść :wink: :lol:


Ten prošek to już legenda... :D

Kasia i Krzyś napisał(a):palucha sobie rozwaliłam o jakieś kamory, bo też w sandałkach wspinałam się na wzgórze :roll:
ale dla widoku warto było :oczko_usmiech:
szkoda, że nie wysiedzieliśmy do zmroku, bo wtedy jeszcze fajniej


Stari Grad nocą, jeszcze w dodatku z góry - robi wrażenie :hearts: zawsze w takich sytuacjach - Chorwacja, zbaczamy z asfaltu, narzeczony mówi: uważaj na węże :O no i mam po zabawie :(

Katerina napisał(a):Na chwilę człowiek wypadnie z relacji, a tu towarzystwo rozcycane i skacowane, i nawet nie wiadomo czy coś dla mnie zostawili.. :oczko_usmiech:

Fajny ten Pałac, niestety , gdy byłam na Hvarze we wrześniu 2013, to z jakiegoś powodu był zamknięty dla zwiedzających :(
To i zobaczyłam u Ciebie.Piękny ogród.

Nie pijcie tu tyle, niedługo majówka - trzeba oszczędzać siły na długi weekend :mrgreen:


My też robiliśmy kilka podejść, mają jakąś sjestę w środku dnia :oczko_usmiech: a oszczędzać się nie można, tylko hartować!! :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

elka21 napisał(a):
Katerina napisał(a):Nie pijcie tu tyle, niedługo majówka - trzeba oszczędzać siły na długi weekend

A to nie wiesz, że trening czyni mistrza :wink: . Tak bez rozgrzewki stawać od razu do zawodów, może wtedy zabraknąć kondycji, i długo nie pocycasz 8O :mrgreen:


Dokładnie :lol:

dhmegi napisał(a):Bardzo super klimat w tym pałacu Petra Hektorovića. Spodobało mi się tam.


Inny świat jest za tymi murami :papa:

beatabm napisał(a):Piękny ten pałać, zakątki mnie urzekły z rana, dzięki :D


A prosz bardzo :papa:

beatabm napisał(a):
słoma79 napisał(a):Ja tam piwny jestem :mrgreen: ale prosiek trafił w moje kubki smakowe :hearts: ciekawe czy leją go też w cyce ? :oczko_usmiech:

Prosieaka w cyca :?: :?: :?: 8O 8O 8O Takiego słodkiego :?: :?: :?:


Przeca my wszystko wypijemy :D

ruzica napisał(a):
dhmegi napisał(a):Bardzo super klimat w tym pałacu Petra Hektorovića. Spodobało mi się tam.


Jako typowa sknera zapytam- do tego pałacu są bilety? A jak tak to po ile :?: :mrgreen:


Tak! Są bilety. Teraz tak, narzeczony twierdzi, że było drogo, mi się wydaje, że tanio - wypośrodkujmy i powiedzmy 20-25kn /os. Miałam nawet zachowane bilety! Ale remont mam i wszystko mi się pałęta gdzie popadnie. A na wejściu dostaniesz obszerny przewodnik w języku polskim :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.04.2017 18:54

tyniolek napisał(a):
ruzica napisał(a):Jako typowa sknera zapytam- do tego pałacu są bilety? A jak tak to po ile :?: :mrgreen:


Tak! Są bilety. Teraz tak, narzeczony twierdzi, że było drogo, mi się wydaje, że tanio - wypośrodkujmy i powiedzmy 20-25kn /os. Miałam nawet zachowane bilety! Ale remont mam i wszystko mi się pałęta gdzie popadnie. A na wejściu dostaniesz obszerny przewodnik w języku polskim :)

W 2009 roku wstęp kosztował 10 kun. Sprawdziłam w mojej relacji ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.04.2017 10:05

tyniolek czekamy na dalszy ciąg wycieczki :wink:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 28.04.2017 15:18

Racja racja, już myślałam, że długi weekend to się poprawię :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.05.2017 19:06

tyniolek napisał(a):Racja racja, już myślałam, że długi weekend to się poprawię :D

tyniolek weekend się skończył, gdzie relacja? Przywołuję Cię do porządku :oczko_usmiech:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.05.2017 20:36

beatabm napisał(a):
tyniolek napisał(a):Racja racja, już myślałam, że długi weekend to się poprawię :D

tyniolek weekend się skończył, gdzie relacja? Przywołuję Cię do porządku :oczko_usmiech:


Dobrze, że czuwasz Kapitanie :) strasznie ciężko wygospodarować czas, kiedy się próbuje ukończyć studia :D ale zrobię sobie relaks przy niedzieli, a co :)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.05.2017 21:40

Dzień 12 - Stara drogą do Hvaru

Ostatni pełny dzień na Hvarze. Wyglądamy przez balkon i niestety, ale pogody na plażowanie nie ma :(

Cóż można robić na Lawendowej Wyspie, gdy słońca brak? Szukać lawendy! Szkoda tylko, że we wrześniu.

Wybieramy się starą drogą przez Brusje w poszukiwaniu hvarskiego złota :D

A droga jest malownicza.... Zgodnie z narzeczonym stwierdzamy, że jedna z piękniejszych w Cro :) Piękne widoki, serpentyny w górę, skały, roślinność, zresztą sami zobaczcie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Nic dziwnego, że garbusiki też wybrały tę trasę na wycieczkę ;) może ktoś pozna siebie na zdjęciach, bo i Polacy nam machali :papa:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Garbusy są, tak sama jak niezliczona ilość rowerzystów (piękna, ale dla mnie zbyt wymagająca trasa), ale co z tą lawendą... Oczywiście nie spodziewam się dywanu kwiatów we wrześniu, ale chociaż trochę...

Obrazek
Obrazek

Zostały same łyse krzaczki :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Nawet malutkiej kępki z tego nie uzbieram... ;)

Jedziemy sobie dalej, pootwieraliśmy szyby, wiatr we włosach, może chociaż jakiś zapach po lawendzie został.... Ale nie... Do nozdrzy dociera natomiast całkiem inny, właściwie trudno to nazwać zapachem, raczej pospolitym SMRODEM :D

No tak, wysypisko śmieci gdzieś musi być. Gdybym tu jechała na rowerze (a jak wspomniałam, po starej drodze jeździ sporo peletonów) to chyba byłoby dla mnie trudniejsze pokonanie tego odcinka niż wszystkich gór Hvaru razem wziętych.

Na szczęście my zmotoryzowani docieramy szybko do Twierdzy, gdzie zostawiamy samochód i idziemy podziwiać miasto dzienną porą. Widoki nas zadowalają :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ale znowu tłum ludzi przy głównych ulicach mnie odstrasza...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Idziemy zobaczyć, gdzie turyści mają najbliżej na plażę...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A potem wchodzimy między kamieniczki i gubimy się w uliczkach Starego Miasta... Ale pięknie... tutaj oprócz nas żywego ducha... Jest cudownie, włóczymy się trochę bez celu :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Takich tabliczek w Hvarze jest pełno, zostawię to bez komentarza. (ale z kropką nienawiści)

Obrazek

Szwendając się znowu wychodzimy na główny plac, tu jeszcze zostajemy kilka chwil, ale niedługo, bo w brzuszkach nam zaczyna burczeć ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracamy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W drodze powrotnej myślę sobie... o nie... dużo wyrzeczeń było na tych wczasach, co JA nie znajdę lawendy?! I postanawiam, że choćby nie wiem co, lawendę znajdę :oczko_usmiech: Chłop zły, zatrzymuje się tą swoją wielką krową na każdym przystanku, jaki mi się zamarzy :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No, ale zobaczcie jaki mu zrobiłam piękny i aromatyczny zapach do samochodu, WUNDERBAUM się chowa! :oczko_usmiech:

Obrazek

Tyle lawendy jest na Hvarze we wrześniu :lol:

Jeszcze trochę widoczków... I myślimy, co będziemy robić, jak już sobie pojemy :papa:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cdn :papa: :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.05.2017 22:16

Ładnie, ale wierzyć się nie chce, że na Hvarze może nie być słońca... :(
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.05.2017 07:04

Studia nie zając, nie uciekną :oczko_usmiech:
Zapaszek samochodowy pierwsza klasa :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wyszło! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone