Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wyszło!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 18.01.2017 01:47

lotnikwsk napisał(a):A mi się film nie podoba :idea:
Bo ja tu sobie spokojnie żyję w zimowym uśpieniu :D a Ty w ciągu trzech minut przewróciłaś mi wszystko do góry nogami :evil: :wink:


A ja już herzklekotów dostałam, co się nie podoba :evil:

:oczko_usmiech:

pawel silesia napisał(a):Tak sobie pomyślałem "co się dziś dzieje w Tym wątku... tyniolek"
Zaglądam tam co jakiś czas, by zainspirować się Twoją relacją... (myślę o Hvarze 2017)
FILM
Naprawdę szacun! 8O
Piękni ludzie, ujęcia pod wodą - super, wieczorne miasto Hvar 8O , plaże, Tunel 8O , garbusy :hearts: ,

COŚ pięknego :!: SZACUN :mrgreen:


Dzięki , na więcej zapraszam już niedługo :)

Hvar ma sporo do zaoferowania - i stare miasta (SG 2400 lat!) i piękne zatoczki, i lawendę, i góry, i szuter, robinsonady, każdy znajdzie coś dla siebie. :wink: następnym razem pokażę trochę Starego Grada :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.01.2017 00:54

Dzień 8 - Hvar :hearts:

Rano podjeżdżamy do promu. Patrzymy na Drvenik. Ładny jest z tej perspektywy. Mimo wczesnej pory już tyle ludzi na plaży :O

Obrazek
Obrazek

Cieszymy się jednak, że stąd wypływamy :wink: A na Hvar to już przebieram nóżkami :hearts: :hearts:

Obrazek

Powoli oddala się Biokovo...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A przybliża Hvar i latarnia w Sučuraju :hut:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I ten kolor wody :O jestem zachwycona. Co wyspy, to wyspy, nie ma co :oczko_usmiech:

Obrazek

Droga z Sučuraja nie jest ani trochę straszna, a za to jaka malownicza...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak myślałam ciężko, gdzie poszukać noclegu. Hvar może być troszkę duży, ja zawsze jak mam większą miejscówkę, to się gubię i nie ogarniam takiej przestrzeni :D . Poza tym, wiadomo - w stolicy wyspy będzie drożej. I pewnie więcej ludzi.
Vrboska odpadała - za mała. Lubimy wieczorem poszwendać się uliczkami, siąść na piwko albo kolację :)
Została Jelsa i Stari Grad. Jakoś tak wybrałam Stari Grad, spodobały mi się zdjęcia i dlatego tam też zaczęliśmy poszukiwania.

Mieliśmy jakiś spadek mocy muszę Wam powiedzieć :( Nasza parka musiała nas opuścić i taki mieliśmy ponury nastrój. Plan był na 4 osoby... I 7 dni na wyspie... A tu tylko 5 dni... i 2 osoby! Tak to właśnie wychodzi moje planowanie... Najpierw Albania, teraz to.
W ogóle w zeszłym roku, początkowo mieliśmy jechać też z taką parką, a oni się w trakcie planowania rozstali. Takie fatum nad nami krąży. Lepiej się nie wybierajcie nigdy z nami na wakacje, bo coś pójdzie nie tak, gwarantuję.

Dlatego w opisie jest, że znowu nam nie wyszło. I dlatego mówię Wam, planowanie jest do rzyci!!!

Najlepiej jest tak: O, Mysz, weź zaparkuj tutaj, chyba można. (zaparkowaliśmy po drugiej stronie starówki). Patrz, jak poszukamy gdzieś tutaj, to będzie fajny widok na SG. O, na przykład, patrz na ten dom!

Weszliśmy, miła starsza pani. Pytamy o pokój. Ma. 50 euro. Eeeee, za drogo dla nas. Ale dała klucze, żebyśmy sobie pooglądali. Weszliśmy... rima oris tak mi się rozdziawiła :O Standard apartmana wysoki, a jak zobaczyłam TEN widok.

Obrazek
Obrazek

Już wiedzieliśmy, że tu zostaniemy. No i stargowaliśmy do 40 euro. Drogo jak na nas, nigdy takich drogich noclegów nie braliśmy, ale to już miało drugorzędne znaczenie. Coś nam się od życia należy :oczko_usmiech:
I od razu humory się poprawiły :)

Obrazek

Aż nam się chciało siedzieć w tym apartmanie... I jakoś tak wyszło, że zjedliśmy, ja usiadłam sobie, giry wystawiłam i podziwiałam widok, no i stwierdziliśmy, że nie chce nam się plażować tego dnia...

Obrazek

ALE POTEM ŻAŁOWAŁAM!! :evil: :evil: Do dziś jak o tym pomyślę, to jestem zła.

Za to zwiedziliśmy Stari Grad, który był puściutki :O Tak mnie urzekł... Przepiękne miasteczko. Po Korčuli i Dubrowniku moje ulubione :) Ale już dzisiaj nie mam siły wrzucić zdjęć (też Was boli głowa? :roll: Bo mnie pół dnia)

cdn :papa: :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.01.2017 01:06

Miejscówka na urlop - genialna! Ale się Wam trafiło! :hearts:

Jakoś Was los wynagrodził za te wcześniejsze przymusowe zmiany planów. Przy takim widoku z tarasu to się nie dziwię, że nie chciało Ci się tyłka ruszać :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.01.2017 07:36

O matko ale cudnie :hearts: dzięki za miłe rozpoczęcie dnia :oczko_usmiech:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.01.2017 08:20

Piękna miejscówka!
Ja tez bardzo lubię SG, ale zdecydowania za mało spędziłam w nim czasu. Pewnie u Ciebie w relacji zobaczę więcej uliczek niż na żywo. ;)

Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.01.2017 09:29

Normalnie czuję to ciepłe powietrze, te zapachy, słyszę cykanie cykad i szum Adriatyku... ach, byle do wakacji ;)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 20.01.2017 09:48

Stari Grad! czekam z niecierpliwością, bo jeszcze tam nie byliśmy, miejscówka super! też bym już dalej nie szukała :lol:
pozdrawiam :papa:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 20.01.2017 10:54

tyniolek napisał(a):
...... No i stargowaliśmy do 40 euro. Drogo jak na nas, nigdy takich drogich noclegów nie braliśmy, ale to już miało drugorzędne znaczenie. Coś nam się od życia należy :oczko_usmiech:
I od razu humory się poprawiły :)



Jak się pomyśli, że 10 euro więcej to tylko 40 zł więcej za cały dzień? :D

i że to przecież tylko 5 dni !

To się człowiek łamie i BIERZE :wink:


tyniolek napisał(a):
Aż nam się chciało siedzieć w tym apartmanie... I jakoś tak wyszło, że zjedliśmy, ja usiadłam sobie, giry wystawiłam i podziwiałam widok, no i stwierdziliśmy, że nie chce nam się plażować tego dnia...

ALE POTEM ŻAŁOWAŁAM!! :evil: :evil: Do dziś jak o tym pomyślę, to jestem zła.



Ale coście się napatrzyli to Wasze :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.01.2017 11:15

Nie ma co żałować , liczą się chwile , a dla Was/Ciebie w tym czasie tym "naj" był ten widoczek , balkonik , apartament 8)

Też bym na Twoim miejscu został


Pozdrawiam
Potr
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 20.01.2017 11:24

prom z Drvenika... zupełnie jak by to było kilka dni temu, a od naszego pobyt na Hvarze minęło już pół roku :roll:

widok na Stari Grad super, też bym tak siedziała :oczko_usmiech:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.01.2017 16:38

CROnikiCROpka napisał(a):Miejscówka na urlop - genialna! Ale się Wam trafiło! :hearts:

Jakoś Was los wynagrodził za te wcześniejsze przymusowe zmiany planów. Przy takim widoku z tarasu to się nie dziwię, że nie chciało Ci się tyłka ruszać :)


No nie chciało, a i sam apartman w środku był śliczny :) żałowaliśmy dlatego, że uciekła nam ładna pogoda, a potem jak chcieliśmy jechać na plażę, to padało :(

słoma79 napisał(a):O matko ale cudnie :hearts: dzięki za miłe rozpoczęcie dnia :oczko_usmiech:


Proszszsz bardzo ;)

Roxi napisał(a):Piękna miejscówka!
Ja tez bardzo lubię SG, ale zdecydowania za mało spędziłam w nim czasu. Pewnie u Ciebie w relacji zobaczę więcej uliczek niż na żywo. ;)

Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.


Może i tak być, chociaż ja czasami jak się wczuję w klimat, to zapominam o reportażu :D

Magda O. napisał(a):Normalnie czuję to ciepłe powietrze, te zapachy, słyszę cykanie cykad i szum Adriatyku... ach, byle do wakacji ;)


Czyli terapia działa... wery gut! :oczko_usmiech:

janka.mik. napisał(a):Stari Grad! czekam z niecierpliwością, bo jeszcze tam nie byliśmy, miejscówka super! też bym już dalej nie szukała :lol:
pozdrawiam :papa:


Jak zobaczyłam, to powiedziałam chłopowi, że ja się stąd nie ruszam :D a lubię postawić na swoim, chociaż on też nie miał nic przeciwko :)

Darkos napisał(a):
tyniolek napisał(a):
...... No i stargowaliśmy do 40 euro. Drogo jak na nas, nigdy takich drogich noclegów nie braliśmy, ale to już miało drugorzędne znaczenie. Coś nam się od życia należy :oczko_usmiech:
I od razu humory się poprawiły :)



Jak się pomyśli, że 10 euro więcej to tylko 40 zł więcej za cały dzień? :D

i że to przecież tylko 5 dni !

To się człowiek łamie i BIERZE :wink:


tyniolek napisał(a):
Aż nam się chciało siedzieć w tym apartmanie... I jakoś tak wyszło, że zjedliśmy, ja usiadłam sobie, giry wystawiłam i podziwiałam widok, no i stwierdziliśmy, że nie chce nam się plażować tego dnia...

ALE POTEM ŻAŁOWAŁAM!! :evil: :evil: Do dziś jak o tym pomyślę, to jestem zła.



Ale coście się napatrzyli to Wasze :wink:


Też sobie nie wyobrażam teraz inaczej ;) tak miało być widocznie, może nam pisany powrót na Hvar jeszcze, kto wie, kto wie? :)

piotrf napisał(a):Nie ma co żałować , liczą się chwile , a dla Was/Ciebie w tym czasie tym "naj" był ten widoczek , balkonik , apartament 8)

Też bym na Twoim miejscu został


Pozdrawiam
Potr


Dokładnie tak pomyślałam, jak teraz patrzyłam na te zdjęcia :) w tamtej chwili tylko tego mi było trzeba :) żałowaliśmy tylko, bo później się okazało, że dwa dni deszczowe i tak mogliśmy eksplorować jakąś zatoczkę... Ale nic straconego :)

Kasia i Krzyś napisał(a):prom z Drvenika... zupełnie jak by to było kilka dni temu, a od naszego pobyt na Hvarze minęło już pół roku :roll:

widok na Stari Grad super, też bym tak siedziała :oczko_usmiech:


Właśnie, już tyle czasu minęło :O w moim przypadku to przeleci do następnych wakacji jak nie wiem, kończę studia (milion egzaminów) , potem ślub, a potem podróż poślubna, a dalej już tylko piękniej :oczko_usmiech:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 20.01.2017 16:56

nooooooo, powiem Ci, kochana, że hvarova miejscówa że... łochocho! 8O :P :hearts: filmik super, a Twój tłumny Drvenik wygląda niczym nasza Baška Voda końcem września...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.01.2017 19:03

Ja to mam taką dygresję, że w sumie jak na taką miejscówę (i mówisz, że wysoki standard) to 40 euro nienajgorzej cenowo. A ilu osobowy był apartament?
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 20.01.2017 20:46

tyniolek napisał(a):Dzień 8 - Hvar :hearts:
Obrazek


Piękne miejsce - gratuluję. Świetny widok na starą część miasteczka. Wieczorem ustrzeliłaś fotkę?
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 20.01.2017 23:13

Wreszcie doczekałam się Hvaru.

I wspomnienia wróciły :D

Ja też płaciłam 40 euro za nocleg w Hvarze i bez targowania,bo rezerwowałam przez booking :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wyszło! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone