Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Istrii do Wenecji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawell
Chorwacja->Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawell » 31.07.2002 10:31

Czy ktoś z Was płynął promem z jakiegoś portu na Chorwacji do Wenecji ?? Czy promy do Wenecji są tylko z Puli, czy może także z innych miejscowości na przykład ze Splitu ?? A może ktoś zna ceny takiej przyjemności ??? Prosiłbym bardzo o odpowiedz :))

Paweł
Marek Spychalski
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 19.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek Spychalski » 31.07.2002 11:21

Mogę tylko podać ci kilka informacji wyszperanych na necie. Jest kilku operatorów chorwackich i włoskich obsługujących połączenia ze Splitu i Zadaru. Ceny po sezonie to ok. 40 euro za auto i 40 za osobę na pokładzie (najtańsze miejsce w kabinie chyba 60)
Pozdrawiam, Marek
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 07.08.2002 01:01

W zeszlym roku prom z Puli do Wenecji kosztowal 250 Kn. Start: 15.30,w Wenecji o 21.30. Z tego co pamietam to plynie on trasa Splt-Zadar-Pula-Wenecja ale glowy sobie nie dam uciac :P
Szadecki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.04.2005
Wypad do Wenecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szadecki » 14.02.2006 13:54

Wybieram się na Istrię. Podobno z Puli można zrobić wycieczkę do Wenecji. Czy ktoś zna ceny takiej wycieczki? Czy warto jechać na taką jednodniową wycieczkę? Czy jest czas na zwiedzanie miasta? Skąd i kiedy wypływają promy? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam.
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 15.02.2006 15:22

Oto opis mojej wycieczki do Wenecji z Postojnej w 2005 r. Jest to fragment mojego forumowego opisu z poprzedniego roku


Wenecja
We wtorek 2 sierpnia rano wyruszamy do Wenecji. Z Postojnej jazda cały czas autostradą. Na autostradzie we Włoszech straszny ruch. Prawy pas to tiry, lewy zostaje dla osobowych. Włosi ciągle trąbią, bo chcieliby wyprzedzać ale nie ma jak ustąpić drogi, z resztą wszyscy jadą około 150/godz i jeden drugiemu wisi na ogonie. Nie daj Boże jakiejś stłuczki, wtedy wielki karambol. BRRRRRR!. Po około 2,5 godz. Jesteśmy w Wenecji a właściwie na piętrowym parkingu za 18 E od samochodu za dobe. Parking ten to przedostatni parking przed wejściem do miasta. Wcześniej naganiacze kierowali nas na swoje parkingi, ale za sugestią jednego z forumowiczów, jechaliśmy jak najdalej się dało. Z parkingu do Placu Roma idziemy na piechotkę( ok. 1km) a potem przejście Wenecji w kierunku Placu Św. Marka. Trasy są bardzo dobrze oznaczone, nie ma problemu ze zgubieniem się. Po drodze słynny most Rialto. Na placu tłumy. Do katedry kolejka około pół godziny. Mimo tłumów czuć tu historie. Zwiedzamy ogólnie około 8 godzin. Jedni powiedzą dużo, drudzy że tydzień nie wystarczy. Zależy, czego się oczekuje. Około 19 powrót na parking i wyjazd do Postojnej. O 23 odpoczywamy już w łóżeczkach przed podróżą do CRO.
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 15.02.2006 16:44

Witam na przełomie lipca i sierpnia byłem na Istrii. W niedzielę 31.07.2005 popłynęliśmy statkiem linii COMMODORE do Wenecji.
Informacje praktyczne:
1. Bilety: osoba dorosła 450 kuna, dziecko 225 kuna (w obie strony) - do nabycia w Puli w biurze COMMODORE (parter budynku XX wiecznego przy nabrzeżu pomiędzy amfiteatrem a klubem jachtowym) – COMMODORE pływa tylko w niedzielę.
2. Wypłynięcie z Puli 6-45 , Wenecja ok. 11.
3. Na statku jest Polski przewodnik a właściwie przewodniczka.
4. Na statku proponują: obiad w restauracji w Wenecji 16eu/osoba – marny szkoda kasy, wycieczkę gondolą 17eu/osoba – żona się bała żałuję, wycieczkę po Canale Grande taksówką wodną 16eu/osoba – warto, wycieczkę do huty szkła - niestety nie w Muranao – strata czasu. Radzę ze sobą zabrać przynajmniej 2 litry wody na osobę gdyż w Wenecji są koszmarne ceny 1,5 litra wody 2,5-3,5 eu gałka lodów 2 eu.
5. Do bazyliki Św. Marka była makabryczna kolejka na ok. 4 godz. stania co praktycznie eliminuje ją ze zwiedzania.
6. Powrót z Wenecji godz. 17 – Pula godz. 20.
Reasumując warto a nawet bardzo warto popłynąć do Wenecji z Puli - znajomi informowali mnie, że do Wenecji z Puli pływają też Wodoloty ok. 2 godz. w jedną stronę jednak na miejscu mimo, że się pytałem nikt nic nie wiedział.
Jazdę samochodem z Istrii do Wenecji odradzam ok. 270 km z Puli w jedną stronę a do samej Wenecji nie można wjechać (samochód na parkingu i komunikacja publiczna). Biorąc powyższe pod uwagę koszty porównywalne a zmęczenie w samochodzie większe.
I jeszcze uwaga co do Istrii nie polecam zachodniego wybrzeża i żadnych większych miejscowości – zatrzęsienie turystów (taki tłok jak w sezonie w Międzyzdrojach) lepiej wybrać sobie bazę wypadową w małej wiosce np. Ravni – sprawdziłem, polecam a szczególnie pensjonat Pani Nady Skander www.bellevue.250x.com lub www.chorwacja-apartamenty.pl/labin/bellevue/.
Szadecki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szadecki » 16.02.2006 11:59

Dziękuję za cenne informacje. Czy ktoś wie o wodolotach z Puli do Wenecji? Z Istrii do Wenecji radzicie statkiem, wodolotem czy samochodem? Czy potrzeba winiet na autostradę włoską do Wenecji? Zaczynam planować tegoroczny wyjazd. Myślę o tygodniu na Istrze i tygodniu gdzieś między Rijeką a Senjem lub okolicznych wyspach. Mam dwa podstawowe rodzaje pytań. Pierwsze: co warto zwiedzać, poza Wenecją mieszkając na Istrii? Opisy wszystkich miejscowości są zachęcające. Może wypad do jaskiń w Postojnej? Może Triest? Będę wdzięczny za różne sugestie. Drugi problem: gdzie szukać noclegów? Bardzo mi odpowiada miejscowość wielkością i charakterem podobna do Bolu, ale absolutnie nie w rodzaju Makarskiej. Może ktoś podpowie sprawdzone, najlepiej niedrogie miejsce dla dwóch osób (apartament lub pokój) koniecznie z widokiem na morze w takich miejscowościach lub w ich pobliżu. Marzenie to willa w cichym miejscu nad samym morzem z balkonem lub tarasem skierowanym na morze położona kilka minut drogi od niedużej miejscowości z ładną promenadą pełną licznych kafejek. Ach, rozmarzyłem się. W zeszłym roku mieszkałem prawie w takim miejscu w Bratusiu niedaleko od Makarskiej. Prawie, bo dom był na wysokiej skarpie za to z przepięknym widokiem na wyspy Brać i Hvar. Pozdrawiam wszystkich, szczególnie marzycieli.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 16.02.2006 12:48

żeby się nie powtarzać i nie pisać w kólko tego samego,
jak chcesz to poczytaj:
www.sasaneczka.eza.pl i tam opis cały Istrii - masz też dużo fotek żeby się zorientować gdzie ewentualnie uderzyć.
W poprzednim roku byłam w Crikvenicy pare dni i na Krk ....też pare słów znajdziesz o tym ale samej miejscowości nie polecam bo bardzo gwarna ( mi akurat to pasowało ) ale widze ze Ty lubisz ciche okolice.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: Wypad do Wenecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 16.02.2006 20:48

Szadecki napisał(a):Wybieram się na Istrię. Podobno z Puli można zrobić wycieczkę do Wenecji. Czy ktoś zna ceny takiej wycieczki? Czy warto jechać na taką jednodniową wycieczkę? Czy jest czas na zwiedzanie miasta? Skąd i kiedy wypływają promy? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

forum/viewtopic.php?t=9708&highlight=
pozdrawiam.
dijek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.02.2008
Z Istrii do Wenecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dijek » 18.03.2012 19:05

Bedąc w maju na Istrii (Rabac) zamierzamy zwiedzić Wenecje i tu moje pytania :
1. czy da sie nie płacić winiety na Słowenii (15E) jadąc innymi drogami ?
2 gdzie parkować pod Wenecją ?
3. Jaki jest orientacyjny czas przejazdu poza sezonem ?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.03.2012 20:16

1.Lublin - Rabac
2.Niestety nie wiem .
3.Myślę że 17 godz. z przerwami na papu , siku itp.....
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.03.2012 20:20

maniust napisał(a):1.Lublin - Rabac
2.Niestety nie wiem .
3.Myślę że 17 godz. z przerwami na papu , siku itp.....


a problemem jest

dijek napisał(a):Bedąc w maju na Istrii (Rabac) zamierzamy zwiedzić Wenecje i tu moje pytania



Maniek .... pobudka :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.03.2012 20:29

Wiem , teraz doczytałem , coś mnie przymula ......

Przepraszam. :oops:

1.Rabac - Wenecja
2.Niestety nie wiem.
3.6 godz. powinno starczyć.
dijek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dijek » 18.03.2012 22:27

maniust napisał(a):Wiem , teraz doczytałem , coś mnie przymula ......

Przepraszam. :oops:

1.Rabac - Wenecja
2.Niestety nie wiem.
3.6 godz. powinno starczyć.


:D :D
....ad3. w praktyce :) na google maps tez mi tak wychodzi
jak z tymi parkingami ... czytam i przeszukuje i do konca nikt nic nie wskazal nie polecil
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2012 22:49

Ja też mam zaplanowany majowy wypad w tamte stony,i też mam w planie "zaliczyć" Wenecję.
Znalazłem na necie takie info:

"Podróż do Wenecji - 2010-08-09 21:55:51
Witam.Z Caorle do Wenecji pojechaliśmy własnym autem(nie byliśmy uzależnieni czasowo).W Wenecji polecam parking "car parking Tronchetto"pierwszy zjazd w prawo zaraz za mostem wiodącym do Wenecji.Cena 21 euro za 24h.Uwaga na naciągaczy parkingowych przed Wenecją.Cena za parking identyczna,a do Wenecji jeszcze około 5km.Pozdrawiam"

Ja osobiście dojadę samochodem do Punta Sabbioni a z portu stateczkiem na plac św.Marka taki wariant znalazłem w necie
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone