Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Grekiem Zorbą w tle czyli Kaloszem po Krecie

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.08.2010 07:33

Nie pozostaje mi nic innego jak zapodać trochę muzyki do tej opowieści :wink:

Pozdrawiam
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 30.08.2010 07:54

dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12703
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.08.2010 08:15

Jacku, Kora musi poczekać do czasu, aż spełni się plan cykladzkiego rejsu, gdyż z Krety na Santorini się w tym roku nie wybiorę...
Propozycja Mariusza jest bardziej na czasie, a w zasadzie trafiona w dychę, co potwierdza tytuł mojej relacji. A nie został on wybrany przypadkowo, gdyż noclegi mamy w Stavros, niedaleko plaży, na której Zorba tańczył tuż po "pięknej katastrofie". Gdy będę patrzeć na górę w tle, z pewnością cały czas będę widzieć tę scenkę z filmu... Tak więc muzyczka zapodana przez Mariusza raz jeszcze, tym razem w wersji oryginalnej:)
Ostatnio edytowano 11.12.2019 16:50 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12703
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.08.2010 08:20

Rafał K napisał(a): Co do Kanarków - w tym roku była w Alfie Star w maju taka promocja "wakacje za tysiaka" (...) Może w przyszłym roku to powtórzą :wink:


Dzięki za info :D , będę wiosną śledzić, a nóż się uda?
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 30.08.2010 09:48

Kierowcy życzą sobie szerokości. W dzisiejszych, cyfrowych, czasach fotografowie powinni sobie życzyć pojemności (na karcie pamięci),
czego i ja Ci życzę :wink: :wink: :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.08.2010 10:11

longtom napisał(a):... fotografowie powinni sobie życzyć pojemności (na karcie pamięci)...

Hm, akumulatorków też.

No i efektywnych doładowań :lol:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009
Re: Z Grekiem Zorbą w tle-> Kreta 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 14.09.2010 19:02

dangol napisał(a):
Wiosną w rankingu wygrywały Kanary, najbardziej Gomera, ewentualnie Teneryfa. Po lekturze relacji nomada nawet :idea: dość mocno zaangażowałam się w realizację tego pomysłu, ale ostatecznie :roll: pokonały mnie koszty, trochę (mam nadzieję, że to stan przejściowy)
Kanary :idea: będą więc innym razem, chociaż pewnie w wersji okrojonej do jednego tygodnia...


Danusiu :oops: :D jeszcze raz Wielkie Dzięki za tak miłe słowa, które padły w mojej relacji i na którą się powołujesz, właśnie teraz i tutaj.
:oops: :oops: :oops: :D :D :D

Przy tak wielkim Twoim forumowym dorobku i szacunku dla Twojej osoby (wielu osób :)) cokolwiek wybrałaś, już sama wzmianka mojej osoby :oops: i mojej relacji jest dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem. :D

Jestem Twoim dłużnikiem, lecz byłem nim już wcześniej (o czym zapewne nie wiesz, bo teraz powyższy fakt powołania się na moją osobę może kiedyś myląco świadczyć o tym, że pojawienie się w relacji nicka Dangol jest tylko formą rewanżu.

Jednak chronologia zdarzeń utwierdzi kiedyś Ciebie, że jest to jednak pamięć, a nie tylko kurtuazja. :)


dangol napisał(a):
Jeszcze tylko tydzień i ciut i okaże się, czy decyzja o Krecie 2010 była właściwa...


Była właściwa :) jak każda Twoja decyzja dla dotychczasowych wczasów i wszystkich chwil spędzanych w kraju i za granicą.

Pozostaje mi życzyć wspaniałych kolejnych wakacji i wspomnień, o czym się tutaj przekonam.

Szkoda, mój post powinien być drugi, ale jest niestety :cry: teraz.
Nie wiem jak mi umknęłaś z początkiem relacji (tak dawno rozpoczętej, przysypana lawiną :wink: nowych relacji).

Pozdrawiam. :)
Piotr.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12703
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.09.2010 12:21

Kreta była oczywiście dobrym wyborem 8) .
Nietrafiony okazał się natomiast wybrany :roll: dzień wylotu...
Zamiast cieszyć się ciepłym kreteńskim wieczorem, przyszło nam go spędzić :mrgreen: dość kretyńsko, koczując na lotnisku. O tym będzie już wkrótce, gdy rozpocznę właściwą wakacyjną relację. Póki co, w pierwszym poście umieściłam SPIS TREŚCI, który będzie się rozbudowywał wraz z kolejnymi odcinkami.

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie z nadzieją, że znajdą chętni do zobaczenia "mojej" Krety, chociaż tegorocznych o wiele ciekawszych relacji jest już mnóstwo 8) , a z pewnością wysypią się kolejne :D .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.09.2010 12:31

Danusiu, nie wiem, jak to się stało, że dopiero teraz zobaczyłam Twoją relację :oops: Ale już jestem i czekam na Wasze kreteńskie przygody :D I na takie widoki jak powyżej :D
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 26.09.2010 14:10

Jako spóźnialskiej wypada mi tylko cichutko przycupnąć i rozkoszować się kreteńską podróżą :lol: Pozdrawiam :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.09.2010 14:37

maslinka napisał(a):Danusiu, nie wiem, jak to się stało, że dopiero teraz zobaczyłam Twoją relację :oops:

Bo do tej pory to była tylko "zajawka". Ale teraz chyba się właśnie zaczyna. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 26.09.2010 17:21

Danusiu - no startuj, startuj... ja tu już niecierpliwie nogami przebieram, bo jestem ciekawa jak to kreteński wieczór zamienił się w kretyński :wink:

pozdrawiam
:D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.09.2010 22:46

Wszyscy czekają cierpliwie od ukazania się " zajawki " ( jak to określił Wojtek ) , jedni jawnie , inni trochę mniej , bo jak tu nie czekać :?: :?:
Kreta , Stavros , Zorba . . . sie bedzie działoooooooooooo :D

Obiecuję Danusiu zbytnio nie przeszkadzać

:D

Pozdrawiam
Piotr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.09.2010 07:52

...zasiadam oczywiście i ja... :D
Kalosz brzmi bardzi intrygująco :lol: :wink:

pozdr
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.09.2010 11:51

janusz.w. napisał(a):...zasiadam oczywiście i ja... :D
Kalosz brzmi bardzi intrygująco :lol: :wink:

pozdr


Dobrze, że Kalosz a nie Kałasz
:wink: :wink: :wink: .

Chyba już tylko ostatnia ławka została wolna, dużo chętnych na tą opowieść, najważniejsze, że i ja się załapałem.

pozdrawiamy i czekamy :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Z Grekiem Zorbą w tle czyli Kaloszem po Krecie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone