Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

z dziećmi

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artbor1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.02.2006
ISTRIA -Porec,Rovinj a moze Labin i Rabac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbor1 » 11.03.2006 14:54

Witam
Na drugą swoją wyprawe do Chorwacji jednak chyba wybiorę Istrie.Z 3 letnim dzieciakiem , dużo bliżej glównie z tych względów.Proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w wyborze miejsca wypoczynku.Chodzi mi o w miere ladne plaże ale przede wszystkim o miasteczko z ladną starówką i promenadą ,gdzie mozna wieczorami pospacerować.
Wyjeżdżam 1 września i szczerze mówiąc nie wiem jak w Istrii wtedy bywa z pogodą.Zeszlego roku bylem od 15-30 wrzesnia w Dalmacji (Trogir) I pogoda byla ok.Zdaje sobie sprawe , że wśród forumowiczów pewnie nie ma Nostradamusa :lol: no ale może dacie znać jak to bywalo w poprzednich latach.
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 11.03.2006 16:36

Mimo, że te miejscowości leżą na Istrii różnią się od siebie niesamowicie.Porec i Rovinj to urocze miasteczka na zachodniej stronie półwyspu.Pięknie wyglądają wieczorami, oferują mnóstwo knajpek w których z pewnością można miło spędzić czas.

Labin i Prec leżą na wschodzie gdzie góry opadają do Adriatyku.Sam Labin nic ciekawego nie oferuje, leży prawie na szczycie. Przejeżdzamy przez Labin i zjeżdżamy ślepą drogą w dół prosto do przepięknego miasteczka Rabac.Znajduje sie tam piękna plaża, oraz bardzo długi deptak z knajpkami i sklepikami.Wybór trudny.Ja polecam kilka dni na wschodzie, kilka na zachodzie :)

POZDRAWIAM[/url]
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 11.03.2006 20:37

Cayman napisał(a):
Labin i Prec leżą na wschodzie gdzie góry opadają do Adriatyku.Sam Labin nic ciekawego nie oferuje, leży prawie na szczycie. Przejeżdzamy przez Labin i zjeżdżamy ślepą drogą w dół prosto do przepięknego miasteczka Rabac.Znajduje sie tam piękna plaża, oraz bardzo długi deptak z knajpkami i sklepikami.Wybór trudny.Ja polecam kilka dni na wschodzie, kilka na zachodzie :)
[/url]


Hm... chyba nie zwiedziłeś dokładnie Labinu. Nie zgodzę się z Tobą. Rabać z Labinem tworzą całość. Jedno ma plaże i kwatery nad morzem, drugie kamienne uliczki, zabytki ( tak tak tylko trzeba troche poszukać ;) ) i knapki w rynku w moim przekonaniu lepsze niz sensu stricte masowy Rabać. Dwa inne klimaty ale uzupełniajace się wzajemnie.
artbor1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.02.2006
apartman

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbor1 » 12.03.2006 12:02

Może macie namiar na sprawdzony apartman w okolicach Rovinj? dla 3 osób.
Jeżeli tak to adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.03.2006 20:56

porec, rovinj, pula - bardzo ladne zabytkowe miasteczka

my bylismy raz pod koniec czerwca a drugi raz pod koniec lipca i pogoda byla piekna
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004
Re: ISTRIA -Porec,Rovinj a moze Labin i Rabac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 30.03.2006 09:59

artbor1 napisał(a):Witam
Na drugą swoją wyprawe do Chorwacji jednak chyba wybiorę Istrie.Z 3 letnim dzieciakiem , dużo bliżej glównie z tych względów.Proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w wyborze miejsca wypoczynku.Chodzi mi o w miere ladne plaże ale przede wszystkim o miasteczko z ladną starówką i promenadą ,gdzie mozna wieczorami pospacerować.
Wyjeżdżam 1 września i szczerze mówiąc nie wiem jak w Istrii wtedy bywa z pogodą.Zeszlego roku bylem od 15-30 wrzesnia w Dalmacji (Trogir) I pogoda byla ok.Zdaje sobie sprawe , że wśród forumowiczów pewnie nie ma Nostradamusa :lol: no ale może dacie znać jak to bywalo w poprzednich latach.



Byłem w Poreciu i w Rabacu
W tym wybieram się ponownie do .... Rabacu. jest w tym miasteczku ciś do czego warto wrócić. Piękna plaża, i widoki których nie da Ci Poreć. Rabac ( szcególnie jak się mieszka na "górze") to

morze w górach lub inaczej góry nad morzem

super polecam


pozdrawiam
:wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 30.03.2006 11:31

Byłem na Istrii 4 razy, zawsze po 15 września, pogoda super, najwyzej 2/3 dni wypadają z plażowania. W zeszły roku miałem zdecydowanie złą pogodę, ale pojechałem na Peljesac (oczywiście to nie wina tego półwyspu), a znajomi na Istrii byli zadowoleni. Nasi zaprzyjażnieni gospodarze mówią, że pogoda jest taka jak w Rzymie.
Dla mnie--Labin ciekawy, Rabac przereklamowany , urokliwy Rovinj, warto zobaczenia Pula, Poreć, Motovun.
Pzdr
ryszard1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.03.2006
Re: ISTRIA -Porec,Rovinj a moze Labin i Rabac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard1 » 14.04.2006 18:11

artbor1 napisał(a):Witam
Na drugą swoją wyprawe do Chorwacji jednak chyba wybiorę Istrie.Z 3 letnim dzieciakiem , dużo bliżej glównie z tych względów.Proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w wyborze miejsca wypoczynku.Chodzi mi o w miere ladne plaże ale przede wszystkim o miasteczko z ladną starówką i promenadą ,gdzie mozna wieczorami pospacerować.
Wyjeżdżam 1 września i szczerze mówiąc nie wiem jak w Istrii wtedy bywa z pogodą.Zeszlego roku bylem od 15-30 wrzesnia w Dalmacji (Trogir) I pogoda byla ok.Zdaje sobie sprawe , że wśród forumowiczów pewnie nie ma Nostradamusa :lol: no ale może dacie znać jak to bywalo w poprzednich latach.

Witam w zeszłym roku byliśmy dwa razy w Poreciu, ponieważ tak bardzo
nam się spodobało.Miasteczko bardzo ładne,klimatyczne ,dużo kafejek i lodziarni.Plaże ładne ,ale od strony Zelonej Laguny. :D

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone